05.11.2023, Miroslav Fuks

Vysočina veze ze Žižkova velmi cenné vítězství!

Vysočina veze ze Žižkova velmi cenné vítězství!Vysočina se v posledním venkovním duelu podzimní části dočkala velmi cenného bodového zisku. Na tradičně horké půdě Viktorie Žižkov podala velmi zodpovědný a koncentrovaný výkon, defenzíva udržela čisté konto a v ofenzívě se prosadili střelci Justin Araujo-Wilson a v poslední minutě nastavení i Marvis Ogiomade – 0:2 (0:1)!

Diváci: 942
Žižkov: Čtvrtečka – Finěk (61. Řezáč), M.Richter, Kozojed – Hönig (85. Kuchař), Rosa, Tregler, Klusák – Sixta (61. Sodoma), Voltr (46. Jirásek), Batioja. Náhradníci: Kotek – Horálek, Oravec.
FC Vysočina: Mastný – Svoboda, Vedral, Piško, Farka – Tureček, Shudeiwa (79. Vítek) – Křehlík (67. Selnar), Lacko (79. A. Pešek), Franěk (67. Ogiomade) – Araujo-Wilson (85. Chytrý). Náhradníci: Jágrik – Tonbul.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla učinil dvě korekce oproti utkání s Příbramí, když místo Fily a Křivánka nastoupili Franěk a Araujo-Wilson.

Vysočina začala velmi aktivně. Hned v 1. minutě vyslal nepříjemnou střelu Araujo-Wilson, který do ligového duelu zasáhl po dvouzápasové pauze za červenou kartu. Čtvrtečka si však s jeho pokusem poradil. Žižkov, který v předchozím domácím duelu porazil Brno, poté převzal ofenzivní aktivitu a dokázal častěji držet míč na svých kopačkách. V 8. minutě se zprava prosadil ke střele Hönig, který pálil tvrdě, ale nad břevno. Ještě hůře se o chvíli později vedlo Rosovi po střele levačkou. V 16. minutě se na levém křídle prosadil Franěk, poslal centr do vápna, ale hlavička Křehlíka neměla potřebné parametry. O minutu později Vysočina získala míč a šla do otevřené obrany. Tureček do vápna uvolnil Araujo-Wilsona, ten z úhlu zakončoval mezi nohy Čtvrtečky, ale po mírné teči získal jen rohový kop. Vysočina byla v této fázi aktivnějším celkem, nijak nezměnil dalekonosný pokus exjihlavského beka Klusáka, který pálil tři metry vedle levé tyčky Mastného branky. V 36. minutě se k dalšímu zakončení dostal Araujo-Wilson, který se ve vápně dostal k balónu, ale zakončil mimo. Hostující kanonýr se přeci jenom dočkal branky ve 40. minutě, kdy modří podnikli bleskový kontr, při němž Křehlík přetlačil v klíčovém souboji obránce a našel na malém vápně volného Araujo-Wilsona, který z první střílel pod tělem padajícího Čtvrtečky – 0:1. Domácí se ve 42. minutě pokusili o odpověď, když do vápna zprava pronikl Hönig a zpětnou přihrávkou hledal Voltra. Ten však byl dobře bráněn a v tísni střílel slabě do míst, kde byl připravený Mastný. Do kabin se tak šlo za příznivého stavu pro Jihlavu.

Viktorka byla v úvodu druhého dějství dle očekávání aktivnějším týmem. Ve 48. vybojovala roh, po němž nad břevno hlavičkoval Batioja. Tentýž exjihlavský hráč mohl být rád v 54. minutě jen za žlutou kartu, když ve vápně ve skluzu trefil gólmana Mastného, jenž si proti němu dovolil velmi drzou kličku. Vysočina byl v první čtvrthodině druhé půle pasivní a nedostala se do žádné nebezpečné akce. Na druhou stranu Žižkov se přes koncentrovanou jihlavskou defenzívu nemohl prosadit do zakončení. V 61. minutě Mastného branku ohrozil Piško, který těsně vedle tečoval nepříjemný střílený centr Řezáče z pravé strany. Domácí neuspěli ani v 64. minutě, kdy po rohu zprava vznikla ve vápně Vysočiny „tma-vrma“, kdy však žádný z pokusů fotbalistů Žižkova nepronikl přes jihlavskou hradbu těl. V 74. minutě se Vysočina dostala k prvnímu ohrožení žižkovské branky ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Po vydařené kombinaci Svobody a Ogiomadeho na pravém křídle přilétl do vápna od prvně jmenovaného střílený přízemní centr. Selnar jej zpracoval, ale jeho tečovaná střela skončila ve Čtvrtečkových rukavicích. V 80. minutě měli domácí po dlouhém autu zprava a následném závaru největší šanci poločasu. K důrazné hlavičce se prosadil Rosa, našel však jen nachystaného gólmana Mastného. V 82. minutě z rohu vápna pálil levačkou Jirásek, ale ani jeho pokus prostor mezi třemi tyčemi nenalezl. V 88. minutě Pešek vysunul Chytrého, jenž po pravé straně táhl nadějný kontr. Před vápnem oslovil Vítka, jehož následnou střelu z úhlu však vychytal domácí brankář. Žižkov měl v poslední minutě nastavení rohový kop, při němž šel do vápna i Čtvrtečka, ale ani ten neměl proti koncentrované defenzívě Vysočiny šanci. Z následného odkopu navíc Vysočina využila rozhozenou domácí obranu k definitivní gólové pojistce. Chytrý vyvezl míč, posunul jej do středu na Selnara, který do vápna předložil ideální přihrávku k zakončení Ogiomademu – 0:2! Tři důležité body tak putovaly na Vysočinu!

15.kolo | Žižkov - FC Vysočina | 0:2