28.11.2016, Juniorskaliga.cz

Vysočina vs. Příbram: dělba bodů i mezi juniory

Vysočina vs. Příbram: dělba bodů i mezi junioryDělbou bodů, stejně jako v prvoligovém duelu, skončilo o dva dny později měření sil juniorských týmů. Zatímco v Příbrami se diváci branek nedočkali, tak v Jihlavě jich padlo hned šest. Domácí v utkání dvakrát vedli, ovšem hosté vždy dokázali vyrovnat. Pod výsledek 3:3 (2:2) se dvěma brankami podepsal Marek Šerý a jednou se trefil dorostenec Pavel Svoboda.

15.kolo, pondělí 28.11.2016, 13:00
3:3
(2:2)
PříbramPříbram

Góly: 8. a 72. (pen.) Šerý, 15. Svoboda – 21. Ferrara, 24. Macek, 84. Včelka (vl.)
ŽK: Vitásek, Časta – Holý
Rozhodčí: Dubravský – Polák, Vysloužil
Diváci: 20
FC Vysočina: Kolář – Vitásek, Vedral, Včelka Fiala - Šerý, Kolčava - Záviška, Sargsyan (86. Lorenc), Novotný – Svoboda (70. Časta).
Příbram: Švenger – Břížďala, Mareš, Ježdík, Šrain (78. Belej), Růžek, Januška, Bělohlávek, Holý, Macek (89. Pecka), Ferrara.

Po krátkém oťukávání z obou stran ze začátku zápasu se do vedení dostali domácí, a to díky brance Šerého. Netrvalo však dlouho a do sítě dostal míč i Svoboda. V tuto chvíli, přesněji v patnácté minutě hry, to tak pro Vysočinu vypadalo více než dobře. Jenomže pak se do hry dostali i hosté. Na 2:1 snižoval Ferrara a bylo tak zaděláno na nový náboj utkání. Ten se ale defacto změnil hned po třech minutách, protože se Příbrami podařilo skvělou pasáží i vyrovnat. Zasloužil se o to Macek - 2:2! Následné minuty patřily spíše hostům, není divu, domácí mohli být z rychlé ztráty dvoubrankového vedení opařeni. Jenomže branka už v prvním poločase nepadla a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá půle začala lépe pro domácí, kteří se začínali hodně držet v útoku. Za svoji aktivitu byli odměněni ale až v půlce poločasu, kdy Vysočině vrátil vedení druhou brankou v utkání Marek Šerý, jenž proměnil pokutový kop. Tomu předcházel centr Fialy z levé strany a faul na Novotného. Šest minut před koncem si ale po rohovém kopu do vlastní sítě srazil omylem míč Včelka. Tato branka tak nakonec určila, že se oba celky rozejdou smírně 3:3.

„S podzimem jsme se chtěli rozloučit vítězně a v tabulce se tak přiblížit právě Příbrami. Od začátku jsme byli aktivnější a lepší. Vytvořili jsme si šance a po zásluze jsme šli do brzkého dvougólového vedení. Bohužel, poté nám vůbec nevyšla desetiminutovka, během níž soupeř využil našich individuálních chyb, a rychle srovnala na 2:2. Ve druhé půli byla hra vyrovnanější a šance se rodily na obou stranách. Chtěli jsme strhnout vedení na svoji stranu, což se nám podařilo v 72. minutě po penaltě, kterou proměnil Šerý. Hosté se poté snažili o vyrovnání a my již po několikáté potvrdili, že nejsme schopní zkušeně pohlídat výsledek či ubránit standardní situaci. Šest minut před koncem se tak zrodil vlastní gól, jenž stanovil konečný stav 3:3. Velmi nás to mrzí“ řekl k závěrečnému duelu podzimu trenér Jan Kameník.

15.kolo | Příbram - FC Vysočina | 0:0
29.kolo | FC Vysočina - Příbram | 1:1