05.08.2012, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina vydřela bod s Plzní

Vysočina vydřela bod s PlzníBěznadějně vyprodaný stadión FC Vysočina zažil fotbalový svátek v podobě úvodního domácího duelu jihlavského celku v Gambrinus ligy. Fotbalisté Vysočiny se postavili favorizované Viktorii Plzeň a díky bojovnému výkonu po zásluze vydřeli remízu 1:1. Dokonce se díky trefě Karola Karlíka dostali do vedení, ale ještě do půle Kolář z ofsidu vyrovnal. Vysočina má po dvou kolech v tabulce dva body.

2.kolo, neděle 5.8.2012, 19:15
1:1
(1:1)
PlzeňPlzeň

Góly: 15. Karlík - 31. Kolář.
ŽK: Jungr, Tecl, Josl, Sedláček, Koloušek - Horváth, Ďuriš, 54. Rajtoral.
Rozhodčí: Bílek - Košec, Tacina.
Diváci: 4150
FC Vysočina: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (71. Mešanović), Koloušek, Jungr (90. Kryštůfek), Karlík, Vaculík (80. Sedláček) - Tecl. Náhradníci: Hanuš - Gavrić, Kosak, Šilinger.
Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Ďuriš, Darida, Kolář (90. Hanousek), Horváth, Hora (46. Fillo) - Bakoš (77. Štípek)

Trenér František Komňacký dal příležitost stejné jedenáctce hráčů jako na Slavii Praha a prakticky beze změny zůstala i lavička náhradníků. Zde absentoval pouze nemocný Kučera, kterého nahradil Šilinger.

Plzni před nedělním duelem nechybělo sebevědomí. Na startu sezony vyhrála všechny čtyři soutěžní zápasy a také v Jihlavě zpočátku ukázala své sebevědomí. Častěji držela míč a domácí hráči byli pod tlakem. Zaplněné tribuny ožily ve 13. minutě, kdy se Josl dostal k odraženému míči a ten z pětadvaceti metrů krásně napálil. Gólman Bolek měl co dělat, aby balón vytlačil na břevno. Tento moment Vysočinu rozpumpoval k odvážnému ofenzivnímu výkonu a dodal sebevědomí. V 15. minutě se Vysočina dočkala! Koláč fauloval Kolouška, ten rozehrál standardku na nabíhajícího Šourka, který míč vrátil na vápno na naskakujícího Karlíka – 1:0! Plzeňané v lize poprvé od dubna a po 741 minutách inkasovali branku. Výborný fotbal pokračoval. Plzeň držela míč a byla velice nebezpečná, Jihlava se vrhala do hodně zajímavých brejků. Ve 23. minutě domácí zahráli krásnou akci, ne jejímž konci byl po přesném centru Vaculíka krásně hlavičkující Tecl. Bohužel, mířil přímo do připraveného Bolka. Plzeň trpělivě útočila a ve 31. minutě se dočkala vyrovnání. Po autu a následném centru se ke střele z malého vápna dostal Bakoš. Jeho pokus Blažek vyrazil jen před sebe a Kolář tak z jasné ofsidové pozice neměl problém vyrovnat 1:1. Rozhodčí Bílek si vysloužil pískot domácího publika i ve 37. minutě po další standardce Vysočiny. Na Kolouškův centr si naběhl Šourek, ovšem Bolek byl u míče dříve. Balón však neudržel a od nabíhajícího Šourka se dostal do sítě. Gól však nebyl uznán údajně pro ruku (nebo faul na brankáře?), kterou však záběry televizních kamer neprokázaly. Ve 40. minutě nebezpečně pálil z hranice velkého vápna Kolář a jen těsně minul Blažkovu branku. Český reprezentant neuspěl ani ve 44. minutě po přihrávce Limberského. Blažek jeho pokus z ideální pozice chytil. Vysočina ještě do půle zahrála hodně nebezpečnou standardní situaci, ovšem velký závar gól ani penaltu nepřinesl.

Ve druhé části Plzeň přitlačila Vysočinu na její půlce, ovšem branky se už nedočkala. Naopak musela několikrát čelit velmi nebezpečným brejkům Komňackého družiny. Po hodině hry se dostal do velké šance Masopust po vysunutí Tecla. Z úhlu však místo přihrávky volil střelu, která Bolka nevystrašila. Viktoria se trpělivou kombinací snažila rozleptat obranu Vysočiny. Ne, že by hostující hráči nebyli nebezpeční, ovšem jejich akce většinu končily zablokované obětavými fotbalisty Vysočiny, mimo branku, anebo pokryté Blažkem. Po gólu asi nejvíc volala 79. minuta, kdy Ďuriš ve velmi dobré pozici hlavičkoval nad. O 3 minuty mohl naopak rozhodnout Tecl, který byl z levé strany sám ve vápně, ovšem místo střely volil zasekávačku, s níž si na plzeňskou obranu nepřišel. Poslední slovo mohla mít Plzeň: v první minutě nastaveného času zblízka trefil tyč obránce Ševinský. Zápas tak skončil zaslouženou remízou. Plzeň tak v Gambrinus lize Jihlavu neporazila ani ve třetím vzájemném duelu.

2.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 1:1
16.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 1:0