14.05.2021, Michal Růžička

Vysočina vyhrála nad Žižkovem 3:2

Vysočina vyhrála nad Žižkovem 3:23 body zůstaly doma. Vysočina vedla po první brance Luise Arroya. Bývalý hráč Vysočiny Lukáš Zoubele fauloval ve vápně Filipa Vedrala. K penaltě se postavil Lukáš Červ a střelou doprostřed brány nedal žižkovskému brankáři šanci. V poslední minutě prvního poločasu snížil z rohu žižkovský útočník Diviš. Ve druhé půli Viktorie Žižkov srovnala na 2:2. Penaltu odčinil brankou Zoubele. Vysočina se nevzdala a Jakub Selnar si počkal na vápně na odražený míč a krásnou střelou k tyči vstřelil vítěznou branku. Vysočina si připisuje důležité 3 body do tabulky.

24.kolo, pátek 14.5.2021, 17:00
3:2
(2:1)
ŽižkovŽižkov

Gól: 33. Arroyo, 43. Červ (pen.), 65. Selnar – 45. Jaroslav Diviš, 56. Zoubele
ČK:
ŽK: 9. Arroyo (JIH), 56. Číž (JIH) – 30. Nabijev (ZIZ), 39. Řezáč (ZIZ), 80. Žežulka (ZIZ), 86. Hušek (ZIZ)
Rozhodčí: Zelinka – Kotalík, Volf
FC Vysočina: Číž – T. Svoboda, Křišťál, T. Vlček, Peřina – Lacko (C), Červ (83. Shudeiwa) – Arroyo (79. Ritter), Patrák (90. Klobása), Selnar (79. Křivánek) – Vedral. Náhradníci: Lancman – Klobása, Horák, Křivánek, Shudeiwa, Chocholatý, Ritter.
Žižkov: Švenger (C) – Řezáč, Žežulka (82. Hušek), Pudil, Muleme – Sixta, Zoubele (77. Ahamada) – Nabijev (60. Petrlák), D. Richter (46. Mashike Sukisa), Auer – Jaroslav Diviš (77. Bazal). Náhradníci: K. Hrubeš – Petrlák, Bazal, Bezdička, Mashike Sukisa, Ahamada, Hušek.
Stanice TV prenosu: Záznam

Žižkov vstoupil do utkání aktivněji a měl více ze hry. První větší příležitost si připravili hosté z Prahy. Lacko ztratil na polovině hřiště míč, ten se dostal k Jonasi Auerovi, před kterým na hranici vápna podklouzl jihlavský stoper Vojtěch Křišťál, ale Lumír Číž v brance Jihlavy zneškodnil Auerovi střelu. Vyražený míč odkopl do bezpečí Tomáš Vlček. Jihlava vyrovnala hru a začala víc napadat soupeře. Z toho ve 30. minutě pramenila standardní situace. K míči se postavil Jakub Selnar. Poslal střílený centr do velkého vápna soupeře. Na míč si ve vápně naběhl Lukáš Červ a balón z jeho hlavy zamířil do břevna. Jihlava pokračovala v tlaku. O 3 minuty později dostal krásnou přihrávku od kapitána Matúše Lacka Luis Arroyo. Míč si zpracoval přímo do běhu. Překonal žižkovského obránce a z pravé strany vystřelil na vzdálenější tyč. Jeho střela proletěla za zády brankáře Švengra – 1:0. Ve 42. minutě se k míči ve velkém vápně Žižkova dostal jihlavský útočník Filip Vedral, kterého podkopl Lukáš Zoubele. Rozhodčí zápasu Zelinka ani na vteřinu nezaváhal a odpískal pokutový kop. K míči se postavil autor 5 ligových gólů Lukáš Červ. Zvolil razantní střelu doprostřed brány a nedal Švengrovi šanci. Červ svou šestou brankou v dresu Vysočiny zvyšuje na – 2:0. V poslední minutě Žižkov zahrával rohový kop. Na míč si naskočil Jaroslav Diviš a i když si Lumír Číž na míč sáhl, gólu ve své bráně nezabránil – 2:1. Hráči obou mužstev šli do kabin za stavu 2:1 pro domácí Vysočinu.

Ve druhém poločasu si první příležitost vytvořili hosté, kterou dokázali zužitkovat v podobě vyrovnávací branky. K míči se ve velkém vápně dostal bývalý hráč Vysočiny Lukáš Zoubele, který nadvakrát dostal míč za záda Lumíra Číže – 2:2. Jihlavu branka nepoložila. Spíše naopak. O 10 minut později rozehrál standardní situaci Vojtěch Patrák, z levé strany poslal míč do vápna, kde jej hlavičkou prodloužil Vojtěch Křišťál. Míč se dostal na kopačky Jakuba Selnara, který se nerozpakoval a napálil míč krásně k tyči a posílá Vysočinu do vedení – 3:2. Hrál se pohledný fotbal nahoru dolu. Žižkovský trenér Oulehla stáhl hru na 3 obránce a Jihlava začla chodit do protiútoků. V 80. minutě měla Jihlava velkou šanci pojistit utkání 4. brankou. Z levé strany přišla přízemní přihrávka. Filip Vedral pustil míč za sebe, kde periferně viděl nabíhat  vystřídavšího Adama Rittra. Jihlavský odchovanec si převzal míč do běhu a postupoval sám na brankáře. Žižkovský Švenger okamžitě vyběhl a zmenšil Ritterovi úhel a jeho přízemní střelu chytil. Žižkov zjednodušil hru a snažil se vyrovnat. V 90. minutě Jonas Auer rozehrál rohový kop z pravé strany, do vápna šel i Milan Švenger, který se dokonce dostal k hlavičce, ale míč do bezpečí poslal Vojtěch Křišťál.V první minutě nastavení Vysočina zazdila obrovskou příležitost. Z rychlého protiútoku postupoval Radek Křivánek sám na brankáře. Udělal mu kličku a zamířil do odkryté brány, kde však stačil míč odhlavičkovat jeden ze žižkovských obránců. Po 3. minutovém nastavení rozhodčí odpískal konec utkání a Vysočina si připisuje důležité 3 body. V tabulce se posunula 9. místo.

Další zápas Vysočina hraje venku proti FC Slavoji Vyšehradu. Utkání se odehraje v sobotu 22.5. od 15:00.

FC Vysočina Jihlava – FK Viktoria Žižkov 3:2

12.kolo | Žižkov - FC Vysočina | 1:1
24.kolo | FC Vysočina - Žižkov | 3:2