15.01.2012, Miroslav Fuks

Vysočina zvítězila a vede tabulku své skupiny

Vysočina zvítězila a vede tabulku své skupinyFotbalisté FC Vysočina nezaváhali ani ve svém třetím vystoupení v rámci Tipsport ligy a s plným bodovým ziskem se dostali do čela své brněnské skupiny. Svého druholigového a regionálního rivala ze Znojma zdolali 2:1 (1:1), když skóre otevřel ve 2. minutě mladík Jan Kliment a rozhodnutí přišlo opět v závěru z trefy Karola Karlíka. Ve středu na Jihlavu s Jaromírem Blažkem v bráně čeká prvoligová Olomouc.

ZnojmoZnojmo
Turnaj, neděle 15.1.2012, 13:00
1:2
(1:1)

Góly: 12. Zifčák - 2. Kliment, 82. Karlík
Znojmo: Doleček - Hříbek (45. Cihlář), Hnaníček, Odehnal, Švarc - Zifčák (45. Kruhut), Bula(45. Trnovec), Podzemský (60. Le Minh), R.Demeter (60. Mudra) - Aleksa (45. Rolinc), Mandula (60. Juhaňák)
FC Vysočina: I. půle: Uvarenko - Veselý, Komárek, Tlustý, Šilinger - Gabriel, Velický, T.Kučera, Kliment - Mešanović, Sedláček. II. půle: Uvarenko – Karlík, Halama, Kolařík, Gavrić – Matejov, Fadrný, T.Kučera, Kliment – Mešanović, Tecl.

Trenér Roman Pivarník mohl poprvé v zimní přípravě využít Kučeru a Komárka. Naopak dal volno Jungrovi, zcela fit nejsou Vaculík, Rožník a Procházka a tréninkové manko dohání Obert.

Jihlavští fotbalisté si v předchozích duelech branky schovávali až na závěr utkání, ovšem proti Znojmu udeřili již ve 2. minutě. Na rohový kop si naskočil dorostenec Jan Kliment a hlavou otevřel skóre – 0:1. V prvních deseti minutách měla Vysočina tlak a byla blízko vstřelení další branky. Místo toho však přišla ve 12. minutě chyba v rozehrávce a vyrovnání z kopačky Zifčáka, který o víkendu ukončil test ve Viktorii Plzeň. Rozuzlení přípravného utkání přišlo v 82. minutě, kdy z trestného kopu ráno přesně k tyči skóroval Karol Karlík – 2:1.

„Mrzí mne zbytečné vyrovnání stavu ve 12. minutě. Podobných chyb jsme se v průběhu zápasu bohužel nevyvarovali a tím se Znojmo dostávalo do šancí. My jsme si však příležitostí vypracovali více. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě. Jsem spokojen pohybem hráčů, kombinační hrou a samozřejmě i s výsledkem,“ stručně zhodnotil zápas trenér Roman Pivarník.