24.08.2021, Petr Chudoba

Vysočina zvládla druhé kolo MOL Cupu na hřišti Uherského Brodu

Vysočina zvládla druhé kolo MOL Cupu na hřišti Uherského BroduVe druhém kole MOL Cupu zavítala Vysočina na hřiště třetiligového Uherského Brodu a utkání bylo napínavé až do konce. Úvodní poločas vyhráli domácí gólem v nastavení. Vysočina díky gólu Svobody v 86. minutě a penaltě Vedrala v 87. minutě vyhrála a postoupila tak do 3. kola!

Uherský BrodUherský Brod
2.kolo, úterý 24.8.2021, 17:00
1:2
(1:0)

Gól: 45+1. Michalec - 86. Svoboda, 87. Vedral (pen.)
ČK:
ŽK: 32. Venený – 50. Wilson, 64. Štefánek
Rozhodčí: Cieslar – Dohnálek, Vejtasa
Diváci: 552
Uherský Brod: Kratochvíl – Pavlíček, Lorenc, Košák, Malenovský, Gettler (64. Mančík), Josefík (C) (79. Váňa), Venený, Michalec (64. Švrček), Nevařil, Flasar Náhradníci: Švrček, Mančík, Jaroněk, Šmatelka, Zámečník, Váňa, Jícha
FC Vysočina: Lancman – Svoboda, Pojezný, Štefánek, Peřina – Ritter (83. Fila), Tureček, Shudeiwa, Křivánek (46. Selnar) – Wilson (63. Franěk), Vedral. Náhradníci: Jágrik – Selnar, Vlček, Franěk, Chok, Fila

Druhé kolo MOL Cupu zavedlo Vysočinu na hřiště týmu z MSFL - Uherského Brodu. Od začátku prvního poločasu bylo k vidění několik šancí, když v po úvodním tlaku FCV z protiútoku zahrozili domácí a po centru ze strany nastřelil Josefík tyč Lancmanovy brány. Jen o pár minut zazvonila branková konstrukce také na druhé straně hřiště. Karel Pojezný napřáhl z dobrých 30 metrů a míč skončil bohužel pouze na břevně. Uvodní čtvrthodina přinesla ještě jednu šansi domácích, ale další šanci Josefíka zvládl vytáhnout Lancman na rohový kop.

V dalším průběhu utkání přebrala taktovku Vysočina a tlak přinesl šanci Pojezného, který ale nezvládl po centru Turečka zakončit mezi tři tyče. Ve 39. minutě byla Vysočina blízko gólu, ale obětavým zákrokem uhasil závar obránce Pavlíček. Na konci poločasu ale přišel trest za neproměněné šance. Po rohovém kopu Gettlera otevřel skóre přesnou hlavičkou Michalec - 1:0!

Do druhého poločasu chtěla Vysočina začít mnohem lépe a hru přišel oživit Selnar, který vystřídal Křivánka. V 51. minutě se ale ocitl ve velké šanci domácí Malenovský, naštěstí přestřelil. Vysočina nadále stupňovala tlak, který přinesl sérii rohů kolem 72. minuty, ale ani to ke gólu FCV zatím nevedlo. Obrovský tlak domácí horko těžko bránili a tak hrozili pouze z protiútoků. Jeden takový přisel v 78. minutě, ale Josefík trefil jen těsně vedle. Hráči FCV ale nic nevzdali a po stupňujícím se tlaku si na centr ze strany zaběhl na vzdálenější tyč Svoboda a v podstatě do prázdné branky srovnal - 1:1!

Hned po rozehrání se Vysočina dostala do vápna soupeře a po faulu na Filu byla nařízena penalta. K míči se postavil Vedral a penaltu bezpečně zakončil do protipohybu brankáře - 1:2! Na druhou branku FCV už domácí nestihli zareagovat a tak se žádné překvapení nekonalo a Vysočina postupuje do dalšího kola MOL Cupu.