17.01.2024, Miroslav Fuks

Vysočinu neporazil prvoligista ani v druhém přípravném duelu

Vysočinu neporazil prvoligista ani v druhém přípravném dueluAni v druhé zimní konfrontaci proti prvoligovému soupeři nenašli fotbalisté FC Vysočina přemožitele. Po remíze 2:2 s Českými Budějovicemi se v Nymburku ve stejném poměru rozešli po utkání proti Slovanu Liberec. Všechny branky padly v prvním dějství, přičemž Jihlava šla dvakrát do vedení díky trefám Miroslava Křehlíka a Farese Shudeiwy.

LiberecLiberec
přát., středa 17.1.2024, 11:30, záznam
2:2
(2:2)

Branky: 21. Tupta (pen.), 26. Penner – 13. Křehlík, 25. Shudeiwa
Liberec: 1. půle: Vliegen – Mikula, Lehoczki, Pourzitidis, Penner, Varfolomejev, Žambůrek, Ghali, Hudák, Tupta, Kok. 2. půle: Hasalík - Mikula (67. Lehoczki), Prebsl, Govaers - Hudák (67. Kok), Lexa, Varfolomejev (67. Pourzitidis), Višinský, Preisler - Letenay, Horský
FC Vysočina: 1. půle: Jágrik – Chytrý, Sládek, Vedral, Záhradnik – Tureček, Shudeiwa – Křehlík, Šancl, Franěk - Tall. 2. půle: Mastný – Haala, Piško, Tonbul, Svoboda – Vítek, Lacko – Křivánek, Miška, Selnar - Fatai.
Stanice TV prenosu: záznam

Jihlava do utkání nasadila dvě odlišné jedenáctky, přičemž v aktuální zimní přípravě poprvé nastoupili dva talentovaní dorostenci – záložník Filip Šancl a obránce Jan Haala.

Liberec do zápasu vstoupil aktivněji, ovšem šance Hudáka a Tupty zůstaly nevyužity. Na druhé straně neproměnil samostatný nájezd na gólmana Tall - jeho lob skončil těsně vedle. Skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě, kdy Šancl převzal míč od Talla a vyslal kolmici na nabíhajícího Křehlíka. Ten využil zaváhání stopera, byl u míče dříve než gólman Vliegen a do prázdné branky neměl problém skórovat - 0:1. Vedení FCV netrvalo dlouho. Žambůrek se ve vápně prosmýkl mezi třemi obránci, ale pak byl faulován a pískala se penalta. K té se ve 21. minutě postavil Tupta a střelou k pravé tyči vyrovnal - 1:1. Gólové hody však pokračovaly, protože o pět minut později se do vápna prosadil rychlík Křehlík, našel Shudeiwu, ten si balón připravil na levačku a trefil se k levé tyči - 1:2. Za chvilku však Slovan opět srovnal. Penner dostal míč na pravou stranu, narazil si s Hudákem a střelou na zadní tyč překonal Jágrika - 2:2. Slovan byl nadále aktivní, další branku se do půle neúspěšně pokušeli přidat Žambůrek nebo Varfolomejev.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako skončil první. Slovan byl aktivnějším celkem, ale žadné vyložené šance nepřicházely. V 71. minutě se pokoušel překvapit brankáře střelou z voleje Pourzitids, jeho pokus ale nebyl přesný. O pár minut později si stejně vedl i Letenay. V 82. minutě se na druhé straně v šanci objevil Křivánek, který se zleva sám zjevil před Hasalíkem, kterého však nepřekonal. Chvíli poté kopal nebezpečný přímý kop z 20ti metrů Tonbul, ale ani on recept na gólmana Liberce nenašel. A když v 86. minutě své spoluhráče ve velké šanci Preislera podržel brankář Mastný, tak se zrodila remíza.

„Přiznám se, že proti Liberci hraji rád. Trenér Luboš Kozel vyznává kombinační fotbal, tudíž výsledkem je vždy krásný zápas. A ten jsme viděli i dnes v Nymburce. Hrál se rychlý kombinační fotbal nahoru-dolů. Musím ocenit výkon a přístup kluků, který byl diametrálně odlišný od sobotního zápasu s Dynamem. Byli jsme dynamičtí a pohybliví, dokázali jsme se velmi slušně vypořádat se specifickým libereckým rozestavením 3-4-3. Musím mužstvo pochválit, v naší hře bylo hodně pozitivních věcí. Samozřejmě jsme viděli i dost aspektů, kterých se musíme vyvarovat nebo je změnit,“ řekl k utkání trenér David Oulehla, který aktuálně z celého širokého kádru dlouhodoběji postrádá pouze rehabilitujícího Peřinu.