16.10.2021, Zuzana Michalková

Z Prostějova se vracíme s prázdnou

Z Prostějova se vracíme s prázdnouI když kromě úvodu duelu Vysočinu Prostějovští nijak zásadněji nepřehrávali, v druhé půli se jim podařilo otočit zápas a berou tři body. O vítězi utkání 11. kola Fortuna:Národní ligy rozhodl v 56. minutě po standartní situaci prostějovský Jan Koudelka.

Rozhodčí: Nehasil – Melichar, Poživil
Prostějov: Mucha – Urbanec, Žák, Stříž, Omale, Vlachovský, Schaffartzik, Jiráček, Schuster (C), Zapletal, Koudelka Náhradníci: Bárta – Vichta, Kopřiva, Bialek, Sečkář, Bartolomeu, Hausknecht
FC Vysočina: Vejmola – Pojezný, Vedral, Křišťál, Tureček, T. Svoboda, Zoubele (C), T. Vlček, Fila, L. Arroyo, Tall Náhradníci: Jágrik – Štefánek, Selnar, Peřina, Franěk, Chocholatý, Ritter

Fotbalisté Jihlavy si v rámci 11. kola Fortuna:Národní ligy neporadili s prostějovským celkem a odjíždí domů i přes dobrý výkon poraženi za stavu 2:1. Zápas s minimem šancí rozhodl po změně stran prostějovský Jan Koudelka.

Domácím nechyběl v základní sestavě nejlepší střelec týmu Filip Žák. Udržet čtyřgólového kanonýra na uzdě mělo za úkol především stoperské duo českých reprezentantů do 20 let - Tomáš Vlček a Karel Pojezný. V základu Vysočiny se objevil také sedmnáctiletý odchovanec Jihlavy Lukáš Fila.

Hanáci vstoupili do utkání aktivně a svého soupeře zamkli na jeho půlce. Z územní převahy si však nedokázali vytvořit žádnou šanci, a proto to byla paradoxně Jihlava, která otevřela skóre. Nejlepší střelec Vysočiny Filip Vedral výborně zakončil rychlý brejk a poslal hosty ve 21. minutě do vedení. Útočné snahy domácích přeci jen vyšly - v úplném závěru poločasu se o vyrovnávací branku postaral Jan Schaffartzik.

Branka do šatny svěřence Daniela Šmejkala nabudila a v 56. minutě se prosadili podruhé. Skórovat po standardní situaci dokázal prostějovský Koudelka. Domácí se po vstřelení branky zatáhli a spoléhali se zejména na kompaktní defenzivní činnost. Tato taktika se ukázala jako výborný tah, jelikož do konce utkání svého soupeře do žádné vážnější šance nepustili a po konečném hvizdu mohli slavit vítězství.

Prostějov se díky výhře vyhoupl na druhé místo neúplné tabulky. V dalším kole Vysočina přivítá doma Spartu B.

11.kolo | Prostějov - FC Vysočina | 2:1