12.05.2013, Karel Líbal

Ženy se vracely z Hodonína s prázdnou

Ženy se vracely z Hodonína s prázdnouAni ve třetím utkání na hřišti soupeře v řadě jihlavské ženy nedokázaly bodovat. Na půdě třetího Hodonína sice předvedly bojovný výkon, silný soupeř však dokázal trestat sebemenší chybičku a po zásluze vyhrál 3:0 (2:0).

HodonínHodonín
17.kolo, sobota 11.5.2013, 16:30
3:0
(2:0)

Góly: 28. a 44. (PK) Blahová, 88. Bučková. Rozhodčí: Chromák. ŽK: Dřímalová – Wasserbauerová.
Diváci: 30
FC Vysočina: Neumannová – Sedláková, Wasserbauerová, Štefaniková, Králíková – Francálková, Nováková, Vinická, Macháčková – Zadinová, Jouklová.

Jen s torzem sestavy vyrazily fotbalistky Vysočiny na jih Moravy, ale v zápase to prakticky nebylo patrné. Jihlavanky po celé utkání předváděly bojovnou hru a po dlouhé minuty byly i lepší soupeře. Tradiční letošní bolest týmu, důraz v osobních soubojích a koncovce, si však opět vybral svoji daň.

Domácí hráčky začaly aktivně, dvě své příležitosti nevyužily a tak přišly ke slovu i hosté. Ránu Macháčkové však domácí gólmanka se štěstím zpod břevna vyškrábla, v nadějné pozici nebyla dostatečně dravá Francálková. A tak po chybě obrany daly domácí vedoucí branku, vedení do poločasu z problematické penalty ještě navýšily.

Po změně stran se zdravě naštvané a vyhecované Jihlavanky do svého soupeře zakously a půl hodiny svíraly Hodonín na jeho polovině. Do vyložené šance se však nedostaly. Domácím vyšly dva opravdu nebezpečné brejky, ale branku z nich rovněž neohrozily. Až v závěru šťastným gólem téměř z nulového úhlu domácí Bučková podtrhla krutou porážku Vysočiny.

„Za dnešní výkon musíme holky jenom pochválit,“ uvedl po utkání trenér týmu Miloš Císař. „Děvčata toužila po dobrém výsledku i nápravě posledního propadáku z Olomouce, což se herně podařilo. Bohužel jsme hráli ve značně poslepované sestavě, což konečný výsledek významně ovlivnilo. Před nadcházejícími důležitými duely s Holešovem a Bruntálem jsme si však v Hodoníně aspoň trochu zvedli sebevědomí.“