01.04.2012, Miroslav Fuks

Ženy vstoupily do jara jasnou výhrou

Ženy vstoupily do jara jasnou výhrouŽenský tým FC Vysočina vstupoval po úvodního utkání jara proti Bruntálu s určitými obavami, neboť tento tým na podzim prokázal kvalitu. Duel v Jihlavě se mu však vůbec nepovedl a naopak domácí hráčky předvedly velmi dobrou hru a vyhrály výrazně 7:1 (3:0)

18.kolo, neděle 1.4.2012, 15:30
7:1
(3:0)
Olympia BruntálOlympia Bruntál

43. a 62. D.Procházková, 22. Šerá, 41. Štefaniková, 52. Dáňová, 74. Vinická, 90.Valentová ( z penalty) - 56.Fišerová
Diváci: 50
FC Vysočina: Pojezná - Z. Žampová, M. Žampová, Štefaniková, Dáňová - P. Žampová (60. Macháčková), Šerá, Lačná (84. Francálková), Wasserbauerová – Čechová (60.Vinická), D.Procházková (81. Valentová)
Olympia Bruntál: Hedvičková - Jarošová(65. Maiwaldová), Krahulcová(54. Spáčilová), Helekalová, Šandová, Schoberová, Fišerová, Dorňáková, Kubáňová(58. Plháková), Sedláčková, Kittnerová(70. Balážová)

Jihlavanky vstupovaly do zápasu s respektem. Ikdyž tomu dnešní výsledek nenapovídá, z podzimní části sezony byl právě Bruntál velmi kvalitním soupeřem. Dnešní utkání se začalo hrát ve velmi svižném tempu s mnoha kombinacemi a pěknými fotbalovými momenty. Domácí hráčky se poprvé prosadily ve 22 minutě krásnou střelou Šeré z velkého vápna do pravého horního rohu. Necelých dvacet minut potřebovala Štefaniková k tomu, aby podruhé pokořila hostující gólmanku střelou do stejného místa. O 2 minuty později přidala dorážkou, po střele Lačné, třetí branku D. Procházková, a to byl rozhodující moment pro další vývoj zápasu.

Po změně stran mělo utkání stejný průběh. Domácí dál kontrolovaly hru. V 52 minutě přidala čtvrtou branku Dáňová, když míč po její střele asi z pětadvaceti metrů, po hrubé chybě gólmanky hostí, skončil v síti. Ani za tohoto nepříznivého skóre se soupeř nevzdával. Po faulu, ze vzdálenosti dvaceti metrů, zahrávala volný přímý kop kapitánka hostujícího celku Fišerová, a střelou pod břevno se nemýlila. Ovšem o 6 minut později dokázala svým druhým gólem odpovědět D. Procházková. V 74 minutě se svým důrazem dokázala prosadit střídající Vinická a v samém závěru utkání ještě přidala sedmou trefu Valentová z pokutového kopu.

„V dnešním zápase předvedla jihlavská děvčata domácím divákům pěkný kombinační fotbal, za kterou zaslouží velkou pochvalu,“ řekl k utkání trenér Josef Žampa.