10.10.2007, Miroslav Fuks

ABECEDA s... Martinem Suchým

ABECEDA s... Martinem SuchýmProstřednictvím tradiční profilové ABECEDY vám představujeme letní posilu našich zadních řad - čtyřiadvacetiletého slovesnkého stopera Martina Suchého.

 
AUTO: Momentálně žádné nemám. Do Bratislavy jezdím s Peterem Šedivým.

BRATISLAVA: Mé rodné město, bydlí zde celá moje rodina, u rodičů mám stále své zázemí, mám zde množství přátel a v neposlední řadě jsem se v hlavním městě Slovenska naučil hrát fotbal.

CÍLE: Fotbal mne strašně baví a je pro mne stále velká zábava. Zároveň však chci co nejdéle hrát na pokud možno co nejvyšší úrovni. I proto bych se rád brzy dostal zpět do I. ligy a jednou zkusit angažmá i v zahraničí.

FILM: Nejraději mám thrillery. Naposledy mne velmi zaujal film Kult hákového kříže. V televizi si příliš nevybírám. Když se nudím, tak zvládnu skoro vše.

GÓL: Za Slovan jsem se trefil tak čtyřikrát a to většinou po standardkách. I proto mne velmi těší, že jsem jednou skóroval i za Vysočinu.

HUDBA: Rád si poslechnu hip – hop.

JIHLAVA: O Jihlavě jsem věděl pouze to, že v loňské sezóně neúspěšně bojovala o postup. Cenné informace mi o ní dal můj bývalý spoluhráč Mišo Demeter a z Bratislavy jsem znal i Rzeszota a Šedivého. Našel jsem zde krásný stadión, bezproblémové zázemí a slušně fungující klub.
Věřím, že naše výkony ještě půjdou nahoru. S příchodem nového kouče se hodně zlepšila naše defenzíva a v tomto trendu chceme i nadále pokračovat. Zároveň věřím, že začneme střílet góly, vítězit a hrát atraktivnější fotbal pro fanoušky. K nim zatím máme velký dluh.
V zimě mi končí hostování a já se zatím nechci předčasně zabývat tím, kam zamířím. Po soutěži si sedneme a budeme řešit mé další angažmá. V Mostu, Jihlavě či třeba někde jinde.

KONÍČKY: Hlavně mám rád klid a pohodu. Zajít si s kamarády na kávičku, zahrát si play-station a relaxovat.

MOST: Slovenská liga skončila výrazně později než česká a tak jsem prakticky bez přestávky v létě 2006 naskočil do přípravy Siadu Most. Na podzim jsem se v české lize spíše rozkoukával. Jaro 2007 bylo mnohem lepší, měl jsem důvěru kouče Ščastného a hned sedmkrát jsem nastoupil v základní sestavě. Jen škoda, že výsledky a umístění neodpovídaly představám vedení klubu. Mnoho bodů jsme ztratili zbytečnými remízami.
Možná i proto v létě došlo k velkým změnám v kádru. Testováno bylo na české poměry velké množství cizinců a vypukl velký boj o místo v kádru. Nový kouč Žák mi nedal důvěru, pořádně jsem nevěděl na čem jsem a tak jsem uvítal možnost strávit minimálně celý podzim na hostování v Jihlavě. Na šanci se mi čekat nechtělo. Mostecký tým samozřejmě nadále sleduji a nově složenému kádru fandím. Zatím si určitě nevedou špatně.

NÁPOJ A JÍDLO: Mám rád klasický „smažák“ a k němu džus. Z alkoholu preferuji bílé víno.

OVLIVNĚNÍ: Nedá se říci, že bych měl v mládí nějaký vyložený vzor. Určitě se mi však líbí hra celé řady stoperů, které se snažím v zápasech sledovat. Za všechny bych zmínil italské duo Nesta - Canavaro.

PETRŽALKA: V Petržalce jsem v šesti letech začínal s fotbalem, když mne k fotbalu přivedl můj otec. Už odmalička jsem nastupoval v obraně. Prošel jsem zde všemi žákovskými kategoriemi a poté jsem zamířil do nejvyšší dorostenecké soutěže v bratislavském klubu FK Rapid Ružinov. Po čtyřech dorosteneckých sezónách, během kterých jsem začal naskakovat i do týmu mužů Rapidu, jsem zamířil do nejslavnějšího bratislavského klubu – Slovanu.

REPREZENTACE: Prošel jsem slovenskými mládežnickými reprezentacemi do 18ti, 19ti a 21ti let. Bohužel, na žádný z ¨finálových turnajů jsme se probojovat nedokázali.

SLOVAN: Do Slovanu jsem přišel v létě 2001. Bohužel, velkých úspěchů jsem se v tomto slavném klubu nedočkal a naopak jsem byl přímým aktérem velmi složitých sezón, které Slovan potkaly. Hned první sezóna 2001/02 přinesla pět(!) trenérských změn a pouze 6. příčku tabulky. Další ročník 2002/03 byl pod vedením kouče Radolského lepší a my se dokonce stali vítězi podzimní části. Nakonec jsme se ale museli spokojit s 3. místem. V sezóně 2003/04 vyústily nahromaděné finanční a interní problémy do 10. místa a po osmnácti letech klub znovu opustil nejvyšší soutěž. Slovanu hrozil konkurz, hráči nedostávaly výplaty, neustále se měnili trenéři a střídali se i majitelé… Druholigový ročník naštěstí vyprovokoval změny. Nové vedení klub stabilizovalo a z 3. místa jsme postoupili zpět do rozšiřující se I. ligy. Prvoligový ročník 2005/06 jsem ještě odehrál, ale s koncem smlouvy jsem se začal připravovat na přestup do Mostu.

ŠKOLA: Odmaturoval jsem na obchodní akademii. Sice jsem to poté zkoušel VŠ ekonomické, ale jasně zvítězil fotbal.

TÁTA: Můj otec Ľubomír před dvěma lety skončil s dráhou rozhodčího. Krom slovenské I. ligy má za sebou i velmi bohatou mezinárodní kariéru, ve které nechybí ani zápasy Ligy mistrů. Nejčastěji působil v roli asistenta hlavního sudího Micheľa. Zážitků má určitě mnoho.

ÚTOČNÍK: Nejhůře se mi hrálo v posledním jarním kole na Libora Doška. Na vyprodané Letné jsme dostali 5 gólů, Sparta nás motala a Došek vstřelil dvě branky…

ZRANĚNÍ: Musím to zaklepat na dřevo, ale vážná zranění se mi zatím vyhýbají. Občas mne zlobí svalové problémy a párkrát jsem měl zranění hlavy či otřes mozku, což k práci obránce bohužel někdy patří.

ŽENY: Mám rád ženy vtipné, cílevědomé a zajímavé. A preferuji blondýnky. Přesně takové je moje přítelkyně, se kterou bydlím na jihlavském sídlišti na Březinkách.

 
Aktuálně

Radim Kučera: Na vítězství jsme museli vynaložit velké úsilí

Výhra proti Prostějovu se znovu rodila těžce. Vysočina o ní nerozhodla až v nastaveném čase, jak tomu bylo při předchozím prostějovském představení v Jihlavě, ale pořádně se na tři body nadřela. Radost z toho snad měli fanoušci, kteří viděli pět branek, dvojí vyrovnání FCV a vítěznou jihlavskou branku deset minut před koncem. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu