10.10.2007, Miroslav Fuks

ABECEDA s... Martinem Suchým

ABECEDA s... Martinem SuchýmProstřednictvím tradiční profilové ABECEDY vám představujeme letní posilu našich zadních řad - čtyřiadvacetiletého slovesnkého stopera Martina Suchého.

 
AUTO: Momentálně žádné nemám. Do Bratislavy jezdím s Peterem Šedivým.

BRATISLAVA: Mé rodné město, bydlí zde celá moje rodina, u rodičů mám stále své zázemí, mám zde množství přátel a v neposlední řadě jsem se v hlavním městě Slovenska naučil hrát fotbal.

CÍLE: Fotbal mne strašně baví a je pro mne stále velká zábava. Zároveň však chci co nejdéle hrát na pokud možno co nejvyšší úrovni. I proto bych se rád brzy dostal zpět do I. ligy a jednou zkusit angažmá i v zahraničí.

FILM: Nejraději mám thrillery. Naposledy mne velmi zaujal film Kult hákového kříže. V televizi si příliš nevybírám. Když se nudím, tak zvládnu skoro vše.

GÓL: Za Slovan jsem se trefil tak čtyřikrát a to většinou po standardkách. I proto mne velmi těší, že jsem jednou skóroval i za Vysočinu.

HUDBA: Rád si poslechnu hip – hop.

JIHLAVA: O Jihlavě jsem věděl pouze to, že v loňské sezóně neúspěšně bojovala o postup. Cenné informace mi o ní dal můj bývalý spoluhráč Mišo Demeter a z Bratislavy jsem znal i Rzeszota a Šedivého. Našel jsem zde krásný stadión, bezproblémové zázemí a slušně fungující klub.
Věřím, že naše výkony ještě půjdou nahoru. S příchodem nového kouče se hodně zlepšila naše defenzíva a v tomto trendu chceme i nadále pokračovat. Zároveň věřím, že začneme střílet góly, vítězit a hrát atraktivnější fotbal pro fanoušky. K nim zatím máme velký dluh.
V zimě mi končí hostování a já se zatím nechci předčasně zabývat tím, kam zamířím. Po soutěži si sedneme a budeme řešit mé další angažmá. V Mostu, Jihlavě či třeba někde jinde.

KONÍČKY: Hlavně mám rád klid a pohodu. Zajít si s kamarády na kávičku, zahrát si play-station a relaxovat.

MOST: Slovenská liga skončila výrazně později než česká a tak jsem prakticky bez přestávky v létě 2006 naskočil do přípravy Siadu Most. Na podzim jsem se v české lize spíše rozkoukával. Jaro 2007 bylo mnohem lepší, měl jsem důvěru kouče Ščastného a hned sedmkrát jsem nastoupil v základní sestavě. Jen škoda, že výsledky a umístění neodpovídaly představám vedení klubu. Mnoho bodů jsme ztratili zbytečnými remízami.
Možná i proto v létě došlo k velkým změnám v kádru. Testováno bylo na české poměry velké množství cizinců a vypukl velký boj o místo v kádru. Nový kouč Žák mi nedal důvěru, pořádně jsem nevěděl na čem jsem a tak jsem uvítal možnost strávit minimálně celý podzim na hostování v Jihlavě. Na šanci se mi čekat nechtělo. Mostecký tým samozřejmě nadále sleduji a nově složenému kádru fandím. Zatím si určitě nevedou špatně.

NÁPOJ A JÍDLO: Mám rád klasický „smažák“ a k němu džus. Z alkoholu preferuji bílé víno.

OVLIVNĚNÍ: Nedá se říci, že bych měl v mládí nějaký vyložený vzor. Určitě se mi však líbí hra celé řady stoperů, které se snažím v zápasech sledovat. Za všechny bych zmínil italské duo Nesta - Canavaro.

PETRŽALKA: V Petržalce jsem v šesti letech začínal s fotbalem, když mne k fotbalu přivedl můj otec. Už odmalička jsem nastupoval v obraně. Prošel jsem zde všemi žákovskými kategoriemi a poté jsem zamířil do nejvyšší dorostenecké soutěže v bratislavském klubu FK Rapid Ružinov. Po čtyřech dorosteneckých sezónách, během kterých jsem začal naskakovat i do týmu mužů Rapidu, jsem zamířil do nejslavnějšího bratislavského klubu – Slovanu.

REPREZENTACE: Prošel jsem slovenskými mládežnickými reprezentacemi do 18ti, 19ti a 21ti let. Bohužel, na žádný z ¨finálových turnajů jsme se probojovat nedokázali.

SLOVAN: Do Slovanu jsem přišel v létě 2001. Bohužel, velkých úspěchů jsem se v tomto slavném klubu nedočkal a naopak jsem byl přímým aktérem velmi složitých sezón, které Slovan potkaly. Hned první sezóna 2001/02 přinesla pět(!) trenérských změn a pouze 6. příčku tabulky. Další ročník 2002/03 byl pod vedením kouče Radolského lepší a my se dokonce stali vítězi podzimní části. Nakonec jsme se ale museli spokojit s 3. místem. V sezóně 2003/04 vyústily nahromaděné finanční a interní problémy do 10. místa a po osmnácti letech klub znovu opustil nejvyšší soutěž. Slovanu hrozil konkurz, hráči nedostávaly výplaty, neustále se měnili trenéři a střídali se i majitelé… Druholigový ročník naštěstí vyprovokoval změny. Nové vedení klub stabilizovalo a z 3. místa jsme postoupili zpět do rozšiřující se I. ligy. Prvoligový ročník 2005/06 jsem ještě odehrál, ale s koncem smlouvy jsem se začal připravovat na přestup do Mostu.

ŠKOLA: Odmaturoval jsem na obchodní akademii. Sice jsem to poté zkoušel VŠ ekonomické, ale jasně zvítězil fotbal.

TÁTA: Můj otec Ľubomír před dvěma lety skončil s dráhou rozhodčího. Krom slovenské I. ligy má za sebou i velmi bohatou mezinárodní kariéru, ve které nechybí ani zápasy Ligy mistrů. Nejčastěji působil v roli asistenta hlavního sudího Micheľa. Zážitků má určitě mnoho.

ÚTOČNÍK: Nejhůře se mi hrálo v posledním jarním kole na Libora Doška. Na vyprodané Letné jsme dostali 5 gólů, Sparta nás motala a Došek vstřelil dvě branky…

ZRANĚNÍ: Musím to zaklepat na dřevo, ale vážná zranění se mi zatím vyhýbají. Občas mne zlobí svalové problémy a párkrát jsem měl zranění hlavy či otřes mozku, což k práci obránce bohužel někdy patří.

ŽENY: Mám rád ženy vtipné, cílevědomé a zajímavé. A preferuji blondýnky. Přesně takové je moje přítelkyně, se kterou bydlím na jihlavském sídlišti na Březinkách.

 
Aktuálně

Vstupenky na Zápas podzimu proti Pardubicím! Brzkým nákupem ušetříte!

FC Vysočina se chytá na Zápas podzimu! Na svém stadiónu v pátek 25. října od 18:00 hodin přivítá lídra FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY – Pardubice! Přijďte svůj tým v důležité bitvě povzbudit a udržet ho na domácí vítězné vlně! Vždyť společně jsme silnější! Jak a kde na tento duel zakoupit vstupenky? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu