19.06.2013, Miroslav Fuks

Jaromír Blažek – hráč jara a též nový trenér brankářů FC Vysočina!

Jaromír Blažek – hráč jara a též nový trenér brankářů FC Vysočina!Na jaře 2012 byl druhý, na podzim téhož roku třetí a nyní se dočkal vítězství. Řeč je o velezkušeném brankáři Jaromíru Blažkovi, kterého hlasování fanoušků na klubovém webu posunulo do pozice nejlepšího hráče FC Vysočina za jarní část sezóny. Zvítězil s velkým náskokem před Lukášem Masopustem a třetí pozici těsně uhájil Václav Koloušek před Tomášem Radou a Markem Jungrem.

 

Co na ocenění od fanoušků říká Jaromír Blažek? Cítil ses být za jarní část největší oporou týmu?
Ocenění od fanoušků vnímám jako objektivnější, než například zisk ceny ze strany médií. O to více si takového ocenění vážím a jsem za něj rád. Příznivcům FC Vysočina tímto velice děkuji! Rozhodně si však nemyslím, že by na mých jarních výkonech stála hra celého mužstva. Fotbal vždy bude kolektivním sportem a úspěchy budou dílem celého týmu.

Jak s odstupem několika týdnů hodnotíš jarní část? Měl jihlavský tým na víc?
Sezónu lze hodnotit jednoznačně pozitivně. Hlavní úkol, tedy záchranu Gambrinus ligy, jsme poměrně v klidu splnili. V některých zápasech jsme mohli být úspěšnější, na druhou stranu jsme si v určitých duelech nemohli stěžovat ani na přízeň štěstí. Liga je dlouhodobou soutěží, tudíž konečné umístění asi odpovídá našich výkonům a schopnostem.

Máš za sebou velmi krátkou dovolenou. Jak si ji trávil?
Krásně v klidu a pohodlí chalupy u Slapské přehrady. Do Prahy jsem zavítal jen párkrát.

Fanoušky jistě zajímá tvá další fotbalová budoucnost. Jsi s vedením FC Vysočina domluven na další spolupráci?
Mé další působení v FC Vysočina ještě není stvrzeno podpisem, ale s panem Vaculíkem jsme na všem domluveni. A to je mi dostatečnou zárukou. Má role v týmu se však trochu změní, neboť vedle pozice brankáře budu plnit i úlohu trenéra brankářů. Působení v Jihlavě by se tak mohlo protáhnout. Postupem času bych se s ohledem na můj zdravotní stav a výkonnost stále více přesouval do trenérské role. Nadcházející sezónu bych však měl především strávit v brance.

Vidíš svoji další fotbalovou budoucnost v pozici trenéra brankářů? Jak složité bude skloubit obě role, tedy hráče i trenéra?
Jaderný fyzik ze mne už asi nebude. S ohledem na mé fotbalové zkušenosti a praxi se jednoznačně nabízí, abych se postupně přesunul do pozice asistenta trenéra se zaměřením na brankáře. Jsem velice rád, že první ostruhy v tomto směru získám v Jihlavě. Ostatně, už v průběhu jara jsme do nového režimu postupně nabíhali. Nemám tedy obavu, že bych oba úkoly nedokázal vhodně skloubit. Přibude mi jen trochu práce navíc při přípravě brankářských tréninků.

Letní příprava bude poměrně krátká a intenzivní. Těšil ses opět do hráčské kabiny a na hřiště?
Dovolenou bych si klidně třeba o týden protáhl, ale nedá se nic dělat. Už 19. července nás čeká start ligy. Do přípravy jdu fyzicky i psychicky odpočinutý a nabitý energií.

Pořadí hlasování v anketě „Hráč jara 2013“:

1239 - Blažek Jaromír, 846 - Masopust Lukáš, 574 - Koloušek Václav, 558 - Rada Tomáš, 519 - Jungr Marek, 417 - Vaculík Lukáš, 337 - Tlustý Petr, 315 - Karlík Karol, 235 - Josl Tomáš, 222 - Šourek Ondřej.

 
Aktuálně

Radim Kučera: Z Ústí nad Labem bod určitě bereme

0:0. To je častý výsledek zápasů FC Vysočina v Ústí nad Labem. Přes řadu šancí platil i v dnešním duelu, který byl pro oba celky úvodním v novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Před střelci měli navrch oba gólmani. Kouč Radim Kučera po skončení zápasu bod ze stadiónu soupeře bral. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu