29.04.2016, Miroslav Fuks & Jaroslav Wolmann

Vysočina vydřela důležitý bod proti Boleslavi

Vysočina vydřela důležitý bod proti BoleslaviFotbalisté FC Vysočina nedopustili další domácí prohru a dokázali vybojovat velice cenný bod proti 3. celku tabulky a nejlépe střílejícímu týmu SYNOT ligy. Mladá Boleslav v Jihlavě narazila na obrovsky odhodlaného a bojovného soupeře a v úvodním dějství byla horším týmem. Přesto šla díky trefě Ščuka do vedení. Hosté mohli ve druhé půli náskok zvýšit, ovšem selhala jim koncovka nebo narazili na skvělého Jana Hanuše. Nakonec si odvezli jen bod, když přesnou střelou na konečných 1:1 vyrovnal Petr Hronek.

Diváci: 2459
FC Vysočina: Hanuš – Kryštůfek, Krejčí, Mišůn, Urdinov – Šulek (89. Batioja), Kučera – Nerad (60. Bazal), Hronek, Vaculík – Voltr (71. Dvořák). Náhradníci: Rakovan – Šourek, Fulnek, Marek.
Ml. Boleslav: Diviš – Jánoš, Čmovš, Kúdela, Pauschek – Ščuk, J. Rada – Čermák (81. Takács), Magera, Kalabiška – Chramosta (13. Přikryl, 88. Klobása). Náhradníci: Šeda – Polom, Kysela, Vodháněl.

Kouč Michal Hipp tentokrát sáhl k celé řadě změn. Místo vykartovaného Kukoľa nasadil na post pravého beka Kryštůfka, ve stoperské dvojici nahradil Šourka Mišůn, v útoku dostal místo Dvořáka důvěru Voltr a na pravý kraj se místo Bazala postavil Nerad.

Vysočina proti třetímu týmu tabulky začala nesmírně bojovně a odvážně. V průběhu prvního poločasu byla o něco lepším týmem, jenže svoji převahu nedokázala vyjádřit brankově. Poprvé však zahrozili hosté, když ve 13. minutě po rohu Rady ve vápně střílel Magera, jenže jeho střela se mezi tyče nevešla. Ve 22. minutě se ke střele odhodlal Čermák, ale ani on branku netrefil. První šancí Vysočiny vypracoval ve 26. minutě Nerad, který poslal od brankové čáry centr na Hronka, jenž z těžké pozici Diviše hlavou zaskočit nedokázal. O tři minuty později rozehrál Vaculík rohový kop přesně na hlavu Krejčího, jenž koníček letěl na břevno. Ve 35. minutě rozehrál Rada roh na Čmovše, jehož hlavičku Hanuš lapil. V 39. minutě Jihlavě vyšel parádní brejk, který začal překvapivou a přesnou rozehrávkou do levého křídla na sprintujícího Urdinova. Makedonský levý bekl potáhl balón a pak jej nacentroval na nabíhajícího Nerada, jenž v dobré pozici volej netrefil ideálně a míč posla nad břevno. Jedinou branku druhého dějství si tak připsala Mladá Boleslav, když Čermák poslal z pravé strany míč do vápna, kde našel nabíhajícího Ščuka, jehož střelu Hanuš sice dokázal zbrzdit ale ne zastavit – 0:1. Hosté tak do kabin šli za příznivého stavu.

Vysočina do druhého poločasu vstoupila slušně a aktivně, ovšem zhruba po deseti minutách přebrali otěže zápasu favorizovaní hosté. Nejprve Přikryl místo centru vystřelil a překvapil tak domácího gólmana, jenže z boku otřel jen tyč. V 58. minutě kulatý nesmysl propadl ve vápně ke Kalabiškovi a jen postřeh gólmana Hanuše uchránil Vysočinu od inkasované branky. O chvíli později jihlavský gólman vyrazil tvrdou ránu Rady na roh. V 66. minutě se neujal ani pokus Ščuka. V 68. minutě našel Přikryl na hranici vápna Čermáka, ale ani on prostor mezi třemi tyčemi nenalezl. Vysočina o sobě dala v ofenzívě více vědět až v 69. minutě, kdy Šulek přihrál doleva na Bazala, který si míč navedl na střed a vystřelil. Diviš však neměl s jeho pokusem problém. Velkou šanci měl na druhé straně v 74. minutě Magera, ale svůj volej z úhlu poslal vedle tyče. A tak přišel trest! V 77. minutě se na levém křídle uvolnil Kučera, posunul míč do středu hřiště na agilního Hronka, který si z 25 metrů před brankou připravil střeleckou pozici a umístěnou střelou po zemi k tyči zařídil vyrovnání – 1:1! Chvíli poté Jihlava nebyla daleko od druhé branky, když se Bazal dostal na hranici vápna k prodlouženému míči od Dvořáka a pohotovou střelou levačkou pálil těsně vedle šibenice. Domácí bojovníci závěr těžkého duelu zvládli. Hosty drželi na distanc a nebezpečí tak znamenala pouze dalekonosná střela Takácse, kterou Hanuš vyřešil ve spolupráci s Mišůnem. Vysočina tak proti třetímu celku tabulky vydřela velmi cenný bod!

Hráč utkání za FC Vysočina: 1. Jan Hanuš 33%, 2. Petr Hronek 15%, 3. Yani Urdinov 13%, 4. Lukáš Kryštůfek 8%, 5. Tomáš Kučera 6%, 6. Peter Šulek 6%, 7. Josef Bazal 4%, 8. Milan Mišůn 4%, 9. Jiří Krejčí 4%, 10. Petr Nerad 2%, 11. Radek Voltr 2%, 12. Lukáš Vaculík 2%.

13.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 6:1
27.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 1:1