03.10.2014, Miroslav Fuks

Michal Veselý: V prognóze jsem opatrný a kloním se k remíze

Michal Veselý: V prognóze jsem opatrný a kloním se k remízeKdo jiný by se měl stát po Michalu Kadlecovi druhým „Patronem utkání“, než jeho dlouholetý spoluhráč a pro změnu rekordman v počtu ligových startů za FC Vysočina Michal Veselý. Tento třiatřicetiletý krajní záložník či obránce, který nyní obléká dres divizního Žďáru nad Sázavou a trénuje přípravku U9, má navíc zkušenosti se Slavií Praha, jejíž dorostenecký dres oblékal v letech 1996 až 1999. Jak vlastně vzpomíná na působení ve Slavii?

 

Už je to hodně let, ale krásné časy se nezapomínají. V Jihlavě jsem odehrál první dorostenecký rok, ale další tři už jsem strávil na hostování ve Slavii. V ročníku 1997/98 jsme se dokonce stali dorosteneckými mistry republiky. Ze známých hráčů jsem v týmu nastupoval například s Pešírem, Poláčkem nebo gólmanem Slavíkem. Zároveň jsem měl možnost být u trenérských začátků pánů Fitzela a Dovalila.

Čím si vysvětluješ současné výsledkové problémy FC Vysočina?
Ve své hráčské kariéře jsem už hodně krizí zažil, ale nikdy se netáhla takto dlouho. Často pomohlo, že jsme se spoluhráči zašli na pivo, vše si vyříkali a výsledky se podařilo zlomit. Současnou bídu si nedovedu vysvětlit, ze statistického hlediska je málo pravděpodobná a je tudíž reálné, že se zanedlouho obrátí k lepšímu. Odpověď a řešení musí nalézt hráči a realizační tým.

Jak vidí šance jihlavského týmu v sobotním duelu právě proti „sešívaným“? A jaký tipuje výsledek?
Slavie má na svém kontě čtyři porážky v řadě, navíc s Vysočinou třikrát za sebou prohrála. U takto velkého klubu lze očekávat, že negativní série brzy skončí. Podobné očekávání však mám u Jihlavy, která z dosavadních čtyř domácích zápasů získala jen bod a je načase, aby doma zabrala. Přestože bych tedy Vysočině přál tolik potřebnou výhru, tak jsme v prognóze opatrný a spíše se přikláním k remíze.

 
Související
Aktuálně

Radim Kučera: Z Ústí nad Labem bod určitě bereme

0:0. To je častý výsledek zápasů FC Vysočina v Ústí nad Labem. Přes řadu šancí platil i v dnešním duelu, který byl pro oba celky úvodním v novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Před střelci měli navrch oba gólmani. Kouč Radim Kučera po skončení zápasu bod ze stadiónu soupeře bral. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu