04.10.2014, Miroslav Fuks

Kučera: Mužstvo pracovalo, vydalo se ze sil a zaslouženě zvítězilo

Kučera: Mužstvo pracovalo, vydalo se ze sil a zaslouženě zvítěziloVysočina na Slavii v I. lize umí. Nad slavným pražským celkem zvítězila počtvrté řadě, dočkala se první podzimní domácí výhry a prodloužila bezbodovou sérii „sešívaných“ už na pět zápasů v řadě. Utkání bylo zároveň vítěznou prvoligovou premiérou hned dvojice trenérů FC Vysočina – Romana Kučery, který byl v týdnu pověřen vedením týmu, a sportovního manažera Josefa Jinoch, jenž byl jako držitel trenérské profilicence administrativně ustanoven hlavním trenérem týmu.

 

Přestože oficiální pozápasovou tiskovou konferenci musel absolvovat právě Josef Jinoch, tak cenné vítězství nad Slavií příslušelo hodnotit trenérovi Romanu Kučerovi. Jak okomentoval svoji prvoligovou premiéru? „Byla hodně těžká. Máme za sebou hektický týden, kdy jsme intenzivně pracovali hlavně na myšlení hráčů. Naše tabulková situace nebyla vůbec lehká a atmosféra nebyla optimální. Hodně jsme s nimi komunikovali, snažili jsme se uvolnit atmosféru a psychiku týmu dostat nahoru. Troufám si říci, že tento primární úkol se nám podařilo zvládnout a tým jsme dobře připravili. Pro mne osobně šlo o velice náročné dny, kdy jsem se snažil tým co nejlépe nachystat a něco efektivně změnit. Nebyla to vůbec jednoduchá situace,“ uvedl Kučery, který dále řekl k zápasu: „Úvod utkání byl v režii Slavie. Byli jsme zakřiknutí a nebyli jsme zcela ve své kůži. Ovšem od 20. minuty do konce prvního dějství jsme šli zcela zaslouženě do vedení. Ve druhé půli jsme hráli ze zajištěné obrany na brejky. Bohužel, nepodařilo se nám vstřelit klíčový druhý gól, tudíž jsme si všichni až do konce zápasu užili pořádné nervy. Mužstvo po celý zápas poctivě pracovalo, vydalo se ze všech sil a naše vítězství bylo zasloužené,“ zdůraznil Kučera.

Šéf jihlavského realizačního týmu byl požádán i o objasnění změn v sestavě: „Nasazením druhého útočníka Mešanoviće jsme chtěli v domácím prostředí zvýšit ofenzivní sílu mužstva a chtěli jsme využít jeho dobré formy, kterou ukazoval při zápasech juniorky a na trénincích. Nasazením Šourka jsme chtěli vyztužit defenzívu, zároveň jsme tak chtěli otupit velkou sílu Slavie při standardních situacích, kdy jsme se obávali Škody a Latky. Jejich absence nás paradoxně před zápasem kapku zaskočila. Síla Slavie při standardkách však zůstala, tudíž se přítomnost tří stoperů v defenzívě hodila. Krajní záložník Vaculík scházel pro nemoc.  S výkonem Jungra a Tlustého na netradičních postech jsem byl spokojen,“ řekl Roman Kučera.

Hostující kouč Miroslav Beránek musel strávit pátou porážku v řadě. V Jihlavě se na lavičce Slavie naposledy představil v pohárovém utkání před jedenácti lety a shodou okolností v něm i tehdy Vysočině podlehl 1:0. Jak aktuální porážku okomentoval? „Věděli jsme, že nás čeká obtížný zápas vzhledem k tomu, v jaké situaci je Jihlava. I my jsme ale v nelehké situaci, přesto jsme v úvodu měli optickou převahu a dokázali jsme získat nějaké standardky. Kolem dvacáté minuty jsme ale zkazili několik míčů, do hry se vloudila nervozita, ztratili jsme sebedůvěru a po naší chybě domácí vstřelili branku. Do poločasu bylo vidět, že s námi ten gól zamával, kupily se nepřesnosti, neudrželi jsme balon,“ postěžoval si trenér Slavie na další průběh první půle.

„V kabině jsme se snažili na hráče působit, udělali jsme změny o půli i v dalším průběhu poločasu. Jihlava se zatáhla a hrála z bloku. Dostali jsme se sice k brance akcemi z křídel, ale chybí nám optimální řešení a šance jsme nedali. Proti zhuštěné obraně asi nemáme takovou kvalitu, abychom kompaktní blok dokázali přehrát. Z postupného útoku jsme za deset zápasů žádný gól nedali,“ uvedl Beránek.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentářů trenérů Josefa Jinocha a Miroslava Beránka z tiskové konference přinášíme i názory trenéra Romana Kučery, který je pověřen vedením prvního týmu FC Vysočina, a útočníka Harise Harby.

Poločasová taktická porada trenérského týmu FC Vysočina - zleva Michal Kadlec, Roman Kučera, Josef Jinoch a Marek Zúbek.

 
Související
Aktuálně

Podzimní dorostenecké hodnocení: U17 – Ivan Čermák

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na mladší dorostence U17, kteří nastupují v nejvyšší soutěži. Mezi elitou přezimují na 11. příčce se ziskem 16 bodů. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu