26.10.2006, Miroslav Fuks

ABECEDA s... Ivanem Čermákem

ABECEDA s... Ivanem ČermákemProstřednictvím tradiční profilové ABECEDY představujeme krajního záložníka Ivana Čermáka, který si na podzim odbyl premiéru v našem "A" týmu.

 
AUTO: Asi půl roku mám Opla Corsu, předtím jsem jezdil s Felicií Combi. Přál bych si jednou koupit Fabii RS.

BOLEST: Zranění se mi úplně nevyhýbají. Nejvíce mne mrzí půlroční problém s třísly, který dost zkomplikoval moji cesto do „áčka“.

CÍLE: Určitě bych jednou chtěl okusit I. ligu. Pak by bylo krásné zahrát si v zahraničí.

ČEKÁNÍ: Na zápasovou šanci se musí trpělivě počkat a trenéry přesvědčovat na trénincích či v zápasech „béčka“. Nemá žádný problém jít hrát za „béčko“ díky kterému nevypadnu z herního rytmu. Nyní však do juniorky jdu v trochu jiné roli a měl bych týmu pomoci a přinést kvalitu, což však vždy není úplně jednoduché. V Lipové se mi zrovna příliš nedařilo.

DRUHÁ LIGA: Rozdíl oproti MSFL je v technice hráčů, rychlosti a zkušenostech. Nejmarkantnější je však v atmosféře na stadiónech a domácí podpoře diváků, kterou jsem dosud nezažil. Měl jsem z toho trochu obavy, protože jsem netušil co se mnou atmosféra zápasu udělá. Nakonec jsem však fanoušky příliš nevnímal a soustředil jsem se na hru.

EMOCE: Nikdy jsem nebyl vyloučen a na hřišti nemám problémy s koncentrací. Emoce jsou zbytečné, raději se soustředím na zápas.

GÓL: Nejraději vzpomínám na gól, který jsem v dorostu vstřelil na hřišti Slovácka B. Výhra v tomto duelu nám totiž zajistila postup do extraligy.

HUDBA: Krom techna a dechovky poslouchám vše. Mám rád Divokýho Billa a stejně tak si pro uklidnění občas pustím pomalejší songy.

JIHLAVA: Do jihlavského mladšího dorostu hrajícího MSDL jsem přišel na jaře 2002. Měl jsem z toho trochu obavy, ale hodně mi pomohla dobrá parta kluků a především to, že jsem zde potkal dobrého člověka pana Vrzáčka, který mi hodně pomohl.
Plynule jsem přešel do staršího dorostu, kde jsem se hned v první sezóně mohl radovat z vytouženého postupu do nejvyšší soutěže. V týmu, který extraligu vykopal, byli například Heide, Peška, Štohanzl, Chlup, Komínek či Šplíchal. Prakticky totožný tým v nesledujícím ročníku tuto důležitou soutěž zachránil.
Po skončení dorosteneckého věku jsem byl zařazen do letní přípravy „áčka“. Bohužel mne výrazně zabrzdilo zranění a já putoval do juniorky. Nepočítám-li další letní přípravu prvního týmu o rok později, tak jsem zde strávil celé dvě sezóny. V té první se nám podařilo vykopat MSFL. Do třetice jsem šel do přípravy „A týmu letos a jsem moc rád, že jsem v týmu zůstal. Nejspíš tomu trochu pomohl sestup z I. ligy, kdy dostali více příležitostí mladí hráči, a snad jsem také svými výkony trochu zaujal.
Dosavadních 5 druholigových startů je pro mne po všech stránkách velmi cenných. Zejména rád vzpomínám na první start, kdy jsem nastoupil do 2. půle utkání s HFK Olomouc za stavu 0:0 a my nakonec 2:0 vyhráli. Budu dělat maximum pro to, abych se v kádru udržel a třeba i rozšířil dosavadní bilanci jednoho zápasu v základní sestavě. Rád bych i svojí měrou přispěl k postupu do I. ligy.

KONÍČKY: Mám rád projížďky na kole či výlety do přírody s kamarády. V zimě si občas zajdu na squash.

LITERATURA: Zůstávám jen u novin a časopisů.

MĚSTO: „Mým“ městem je určitě Třebíč, kde jsem se narodil a bydlí zde moji rodiče. Pravidelně za nimi jezdím na víkendy.

NÁPOJ & JÍDLO: Z pití si rád dám džus nebo čas, k jídlu pizzu nebo cokoliv z kuřecího masa. Alkohol vůbec nepiju.

OVLIVNĚNÍ: Mým dětským vzorem byl asi italský útočník Roberto Baggio.

POST: Začínal jsem v útoku a dokonce mne v Třebíči krátce zkoušeli i na postu stopera. Nakonec se ukázalo, že mi nejvíce sedí post krajního záložníka s ofenzivními úkoly.

ŠKOLA: Letos v červnu jsem udělal maturitu na jihlavské SŠOaS obor agropodnikání.

TŘEBÍČ: S fotbalem jsem zde začínal v osmi letech v místní Slavii. Cestu na hřiště jsem našel sám, ale rodiče mne v tom podporovali. Už za dva roky mne však trenér Aleš Křeček přetáhl do sportovní třídy BOPA Třebíč. Zde jsem prošel žákovskými kategoriemi a ještě v dorostu jsem zažil sezónu pod hlavičkou sloučeného HFK Třebíč. Poté už jsem však mířil do Jihlavy.

ÚSPĚCH: Vedle postupů do MSFL a dorostenecké ligy si cením výsledků za Třebíč v podobě postupu do žákovské ligy a o rok později i do MSDL. U toho jsem byl přestože jsem byl většinou o tři roky mladší než spoluhráči.

ZNAMENÍ: Do horoskopu se občas podívám, ale nevěřím na něj. Jsem štír.

ŽENY: Momentálně jsem bez stále přítelkyně.

 
Aktuálně

FC Vysočina do MOL Cupu vstoupí krajským derby proti Žďáru nad Sázavou

Po velmi dobrém vykročení do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je před fotbalisty FC Vysočina vstup do druhé tradiční soutěže – MOL Cupu. V úvodním kole národního poháru se Jihlava v krajském derby představí na půdě účastníka Divize D – FC Žďas Ždár nad Sázavou. Duel je na programu ve středu 17. srpna od 17:00 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
×
Dnes v 17:00
FC Žďas Žďár nad Sázavou
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu