23.06.2024, Matyáš Fuks

Ivan Čermák: V týmu nám zatím schází rozdíloví hráči

Ivan Čermák: V týmu nám zatím schází rozdíloví hráčiV nejvyšší dorostenecké soutěži nepůsobili pouze starší dorostenci, ale též jejich mladší kolegové v kategorii U17. Ti do zápasů samozřejmě nastupovali bez sestupového tlaku, přesto není bez zajímavosti, že pod sebou v konečné tabulce nechali dva týmy. Získali však pouze 19 bodů. Jak sezónu mezi elitou hodnotí trenér mužstva Ivan Čermák?

 

Začátek sezony jsme úplně nechytili, ale druhá polovina podzimu byla z našeho pohledu velmi vydařená. Jarní část byla výsledkově slabší, ale herně jsme ve většině zápasů nepropadli. Celkově hodnotím sezonu kladně, když pominu výsledky, které nebyly úplně přesvědčivé, tak v první řadě nám jde o rozvoj a progres hráčů a v nejvyšší soutěži v jejich kategorii se to určitě daří.

Kluci skončili na 14. místě s 19 body, tudíž pokud by se sestupovalo, tak by uhájili prvoligovou příslušnost. Vnímáte tento fakt?
Samozřejmě vnímám, ale je důležité vnímat i to, že poslední Frýdek-Místek sestoupil a Slovácko, které skončilo za námi, bude určitě dělat vše pro to, aby za rok v kategorii U19 mezi posledními nebylo, tak jak to ukázal letos na jaře. Proto je nejenom pro mě, ale klub velmi důležité už od startu nové sezony pracovat na případném doplnění a vlastně budování týmu pro ročník nadcházející. Aby jsme udělali maximum pro udržení se v nejvyšší soutěži.

Mezi vámi a 9. Zbrojovkou Brno je rozdíl propastných 26 bodů. Čím si to vysvětlujete?
Vysvětluji si to tím, že hrajeme s nejlepšími týmy v republice a upřímně si musíme říct, že Zbrojovka a týmy, které byly v tabulce nad ní, mají velkou kvalitu. A co je rozhodující, mají v týmu minimálně vždy 2 nadstandardní hráče, kteří jsou v zápasech rozdíloví. My je zatím v této kategorii bohužel nemáme.

V jakém zápase jste nejvíc z týmu cítil, že sahal po bodech, ale nakonec se to nepovedlo?
Na podzim to bylo utkání se Zbrojovkou Brno a domácí zápas s Olomoucí. Na jaře hned první domácí duel s Pardubicemi, poté utkání s Českými Budějovicemi a poslední utkání doma se Slováckem.

Kdo patřil k oporám týmu?
Neřekl bych opory, ale svými výkony na sebe určitě upozornili František Vodička, Jakub Exner, Jakub Ficek, Dominik Holec. Velmi dobré jaro měl Radek Palán, David Pospíchal a určitě brzy mezi ně bude patřit i ročníkově mladší Tobias Ritter.

Jaký zápas v sezóně byl podle Vás ten nejpovedenější?
Mezi ně řadím určitě podzimní utkání doma s Plzní a Olomoucí a venkovní se Slováckem. V jarní části to byly zápasy s Pardubicemi a v Liberci.

Máte 2. nejhorší obranu v lize. Především vysoké prohry se Slavií a Spartou vás určitě mrzí. Zaměříte se v přípravě více na obrannou fázi hry?
Samozřejmě mě mrzí vysoké prohry s těmito soupeři, ale kvalita těchto soupeřů byla obrovská. Snažíme se na obranné fázi pracovat neustále a věřím, že se nám to budoucna dařit stále více.

Jaké budou celkové plány na novou sezonu a kdy se kluci znovu sejdou?
Hráči se na novou sezonu znovu sejdou už pod hlavičkou staršího dorostu U18 v pondělí 8. července a plán je jasný. Pracovat na jejich individuálním rozvoji, samozřejmě se zapojením technicko-taktických prvků a v neposlední řadě se porvat o postup do vyšší soutěže. A jak jsem již zmínil, určitě pracovat na doplnění kádru a připravit hráče opět na nejvyšší dorosteneckou soutěž.

Hráčské statistiky

Odehrané zápasy: 29 - Novotný, Vopršal, 28 - Palán, Jančok, 27 - Pospíchal, Exner, 26 - Vodička, Sklenář, 24 - Holec, Bartes, 23 - Hájek, 22 - Dohnal, 21 - Ficek, 20 - Ritter, 19 - Vambera, Široký, 15 - Tlačbaba, 14 - Mastný, 12 - Urbánek, 10 - Kadlec, 3 - Říha, Liška, 2 - Zich, Henzl, 1 - Krahula, Pelikán, Hanus, Tomek, Krčál.

Odehrané minuty: 2421 - Exner, 2291 - Vodička, 2180 - Novotný, 2096 - Vopršal, 2084 - Palán, 1842 - Hájek, 1824 - Pospíchal, 1796 - Holec, 1778 - Ficek, 1743 - Široký, 1571 - Jančok, 1479 - Sklenář, 1110 - Ritter, 1082 Bartes, 923 - Kadlec, 915 - Vambera, 902 - Tlačbaba, 643 - Dohnal, 534 - Mastný, 533 - Urbánek, 198 - Říha, 90 - Krčál, 75 - Liška, 71 - Henzl, 41 - Zich, 30 - Tomek, 23 - Hanus, 22 - Pelikán, 19 - Krahula.

Vstřelené branky: 11 - Holec, 5 - Jančok, Vopršal, 4 - Sklenář, 3 - Novotný, Vambera, 2 - Ficek, Bartes, Urbánek, 1 - Vodička, Palán, Exner, Hájek, Tlačbaba.

Žluté karty: 10 - Vodička, 4 - Ficek, 3 - Palán, Jančok, 2 - Exner, Vopršal, Pospíchal, Holec, Sklenář, 1 – Dohnal.

Červené karty: 1 - Exner, Vodička

 
Aktuálně

Nákup permanentek KROK ZA KROKEM

O půlnoci z 12. na 13. července odstartuje na portálu https://www.upfan.io/ prodej permanentek na nový soutěžní ročník. Protože se jedná o zbrusu novou spolupráci, nabízíme vám návod, jak krok za krokem pořídit permanentní vstupenku. A to v několika variantách. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu