26.09.2018, Miroslav Fuks

Ivo Koníř: Byla by škoda partu po jednom zápase rozpustit

Ivo Koníř: Byla by škoda partu po jednom zápase rozpustitVydařená oslava 70. výročí založení klubu, která proběhla 7. září, přinesla jeden vítaný krok. Stala se impulsem k nastartování pravidelného fungování veteránského týmu FC Vysočina. Nadšení bývalých spoluhráčů ze setkání a obnovené fotbalové spolupráce se přelilo v rozhodnutí scházet se na zeleném trávníku častěji.

Více nám o tom pověděl jeden z iniciátorů této myšlenky Ivo Koníř. Tohoto dnes dvaačtyřicetiletého ofenzivního záložníka si můžete pamatovat nejen z jeho působení v FC Vysočina. S fotbalem začínal v jihlavském SK, v dospělém fotbale na sebe upozornil v Lukách nad Jihlavou a v létě 1996 přestoupil do třetiligového FC PSJ Jihlava. V roce 2000 byl součástí týmu, který vybojoval postup do II. ligy. Ve dvou druholigových ročnících nastoupil do 33 zápasů a vstřelil dvě branky. Po odchodu z Vysočiny hrál v Třebíči, pak ve Znojmě, kde utrpěl vážný úraz při zápase v Třinci. Po této nepříjemné zkušenosti skončil s profesionálním fotbalem a po zranění kopal za Humpolec, později v Rakousku, v Ivančicích a nakonec v Dukovanech, kde působí dodnes.

Ivo, jaká byla tvá první reakce, kdy ses dozvěděl o úmyslu sehrát v rámci oslavy 70. narozenin klubu duel starých gard FC Vysočina a Sparty Praha?
Samozřejmě mě tato myšlenka zaujala. Jednak jsem si chtěl zase po letech zahrát na stadionu FC Vysočina, v dresu FC Vysočina a především se potkat po dlouhé době s klukama, které jsem dlouho neviděl.

Splnil vlastní veteránský zápas představy tvé a spoluhráčů? Jak se ti hrálo?
V prvním poločase bylo vidět, že nikdo pořádně neví, jak k tomu přistoupit. V tomto věku je přeci jenom každý rok znát. Ale druhý poločas nabídl řadu zdařilých akcí z obou stran, zakončených pěknými brankami. Vzhledem k tomu, že fotbal stále ještě aktivně hraji, tak to pro mne bylo v pohodě. Nejdůležitější na těchto zápasech samozřejmě je možnost potkat se s bývalými spoluhráči. A to se rozhodně povedlo! Navíc se nikdo nezranil. :-)

Nedílnou součástí takové akce je pozápasového posezení jeho aktérů. Jak příjemné bylo setkání s bývalými spoluhráči?
Posezení po zápase bylo rozhodně super. Potvrdilo se, že nám to jde na hřišti i mimo něj... :-)

Je pravdou, že právě u piva po utkání se Spartou se zrodila myšlenka častějších setkání této fotbalové party a vytvoření pravidelně fungující staré gardy FC Vysočina?
Ano, přesně tak. U piva se rodí jenom ty nejlepší myšlenky. Velmi nás překvapilo, kolik kluků přijelo. Je vidět, že ve Vysočině byla vždy super parta. Byla by škoda tento kolektiv po jednom zápase rozpustit.

Setkala se tato myšlenka se zájmem ze strany všech zúčastněných exjihlavských fotbalistů?
Na této myšlence, pokračovat a vlastně založit starou gardu FC Vysočina jsme se shodli všichni. Jsme rádi, že se tato myšlenka líbí i vedení klubu.

Plánujete oslovit i další bývalé hráče FC Vysočina? Jaké bude věkové kritérium?
Určitě oslovíme i ostatní bývalé hráče Jihlavy. Věková hranice je nad 35 let. Váha je neomezená… :-)

Jaké formy zápasů byste uvítali? Koho mají případní zájemci o sehrání utkání či zapojení do halového turnaje kontaktovat?
Preferujeme hlavně akce či zápasy s dobročinným podtextem, ale nebráníme se ani čistě exhibičním duelům pro lidi. Chceme dělat radost nejen sobě, ale i druhým. Zájemci o utkání se starou gardou FC Vysočina můžou kontaktovat mne na mail ivo.konir@al-lighting.com nebo Láďu Šebka na mailu lasebek@seznam.cz.

Nově vytvořenou sekci Staré gardy FC Vysočina najdete na klubovém webu.