29.03.2024, Miroslav Fuks

David Oulehla: Kvalita prostě byla vyšší na straně Dukly

David Oulehla: Kvalita prostě byla vyšší na straně DuklyDukla Praha v Jihlavě potvrdila úlohu mírného favorita a cenným tříbodovým ziskem si upevnila pozici v čele tabulky. Vysočina bohužel potvrdila nevydařený březen, v němž získala pouze 1 bod ze čtyř utkání. Jak duel proti lídrovi FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zhodnotil kouč David Oulehla?

„Sehráli jsme těžké utkání proti jednomu z nejlepších týmů II. ligy. Vyzrálý, vyvážený soupeř, na jaře jsme určitě lepšího nepotkali. V první půli jsme doplatili na chybu v naší šestnáctce, za kterou jsme zaplatili gólem z penalty. Ostatně, i druhá branka v naší síti padla poté, co jsme měli míč na noze a mohli ho odehrát do bezpečí. První půle z naší strany ještě snesla parametry, mužstvo pracovalo a dřelo. To však bylo víceméně všechno, scházela nám potřebná kvalita v mikro situacích. Kvalita prostě byla vyšší na straně Dukly, která vyhrála zaslouženě. Velký rozdíl byl ve vápně, kde byli hosté daleko více nebezpeční a několikrát nás naštěstí podržel gólman Mastný. Hráči Dukly si vypracovali mnohem více situací, které „smrděly“ gólem. Naopak my jsme nebyli schopní prosadit se jeden na jednoho v křídelních prostorech. Byli tam spíše z naší strany jen náznaky,“ řekl ve svém úvodním hodnocení Oulehla.

Rozdíl mezi celky byl markantnější ve druhé půli. FCV nepomohla ani střídání, že? „Máme poměrně početný kádr, tudíž jsme na inkasovanou branku ihned reagovali. Věřili jsme, že střídání může změnit energii a ráz utkání. Dnes se nám však tento záměr nepodařil. Střídající hráči nepřinesli to, v co jsme doufali. Naše jarní bodová bilance je zatím velmi chudá, pro mne je to velké zklamání. O to více musíme v dalších dnech a týdnech pracovat, pokračovat dál a věřit ve výsledkový obrat,“ zdůraznil domácí lodivod.

Ježour TV: Zatímco z úst Murise Mešanoviće a Petra Rady zněla spokojenost, střelec branky Fares Shudeiwa a kouč David Oulehla byli pochopitelně zklamaní.