15.06.2020, Miroslav Fuks

Kučera: Nedokážeme se koncentrovat na klíčové chvíle a v defenzívě selháváme

Kučera: Nedokážeme se koncentrovat na klíčové chvíle a v defenzívě selhávámeŠest zápasů po epidemii, dva získané body, hrozivé skóre 9:15. To je bilance FC Vysočina, aktuálně nejhoršího týmu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Tolik potřebný výsledkový obrat jihlavského mančaftu nenastal ani na stadiónu Zbrojovky. Kouč Radim Kučera neměl při pozápasovém hodnocení pro kamery ČT Sport lehkou úlohu.

Jako bývalého skvělého stopera jej jistě velmi trápí současná defenzívní činnost jeho týmu: „Trápí mne hodně. Minule jsme v Chrudimi inkasovali čtyři branky, teď pět na Zbrojovce. Na hráče jsem apeloval, aby se koncentrovali na vstup do utkání, aby se neopakoval špatný vstup do duelu právě z Chrudimi. Poté stojí hrozně moc sil otáčet nepříznivý stav a dobývat defenzívu soupeře. Jenže realita byla taková, že jsme na Zbrojovce v 6. minutě prohrávali 2:0... Uděláme penaltu, pak se srazí naši stopeři.... A scénář z Chrudimi se opakoval i druhý poločas, kdy zase dostaneme branku brzy po nástupu na hřiště. Přitom jsme předtím dali kontaktní gól na 2:1, který nás měl pokropit a nabudit. Bohužel, nedokážeme se koncentrovat na klíčové chvíle a v defenzívě selháváme. Zároveň jsme málo hladoví v ofenzívní části. Výsledek je takový, jaký je. Stojí nás to body a sráží to naši podzimní práci,“ uvedl Radim Kučera.

Představoval zlomový moment utkání právě nástup do druhého poločasu, kdy jste byli blízko vyrovnání a z protiútoku jste dostali na 3:1? „To souvisí s uvedenou hladovostí. Zatímco my Zoubeleho centr nejsme schopní Rezkem nebo Arroyem dotlačit do sítě, tak Brno na druhé straně ano. Domácí tak dostali příjemný impuls do zbytku zápasu. Hráči musí jít brance naproti a dát úplně všechno ve prospěch týmového úspěchu. Když to nejde fotbalově, tak to musí jít přes závit, bojovností, nasazením. Nejde nám to vůbec,“ konstatoval zklamaný kouč FCV.

Kučera ve svém komentáři pokračoval: „Hráči se musí více semknout. Soutěž a tabulka se vyvíjí tak, že z bodového hlediska stále můžeme zaútočit na třetí příčku a tím na barážovou pozici. Rozhodně se o tuto šanci hodláme nadále rvát. Ve čtvrtek máme doma Viktorku Žižkov, proti níž nutně potřebujeme zvítězit a konečně se bodově chytit. Když to nejde fotbalově, tak to musí začít od jednoduchých věcí.

Na Ježour TV naleznete pozápasová slova exbrněnského záložníka Lukáše Zoubeleho.