27.02.2024, Miroslav Fuks

Lukáš Vaculík: Na jaře se chceme pohybovat v horních patrech tabulky

Lukáš Vaculík: Na jaře se chceme pohybovat v horních patrech tabulkyDlouhá druholigová fotbalová zima je u konce. V pondělí 4. března fotbalisté FC Vysočina znovu roztočí kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v ročníku 2023/24. O jarních cílech, složení kádru či připravenosti mužstva na tradiční klubové tiskové konference promluvili ti nejpovolanější - předseda představenstva a sportovní ředitel Lukáš Vaculík, kouč „áčka“ David Oulehla a kapitán mužstva Filip Vedral.

 

Lukáš Vaculík, předseda představenstva a sportovní ředitel klubu

V jaké kondici se klub před jarním startem nachází?
Věřím, že jsme po všech stránkách nachystaní. Zásadní je samozřejmě zajištění finanční chod klubu, abychom jej mohli v klidu rozvíjet a připravovat na naše sportovní cíle. V uplynulém půlroce se nám nepodařilo přivést žádného velkého či dokonce generálního partnera, ovšem nadále se můžeme opřít o postupně se rozrůstající skupinu dlouholetých partnerů a sponzorů. Klíčovou roli přitom nadále sehrávají akcionáři klubu.
Naše sportovní cíle se odvíjí od našeho podzimního tabulkového postavení a dosaženého bodového zisku. Sezónu jsme dobře rozjeli, tým si stále lépe sehrává, vedení klubu je s trenérem za stejnou sportovní vizí, realizační tým s mančaftem velmi dobře pracuje, tudíž se rozhodně nebudeme vzdávat cíle pohybovat se na jaře v horních patrech tabulky. Určitě bychom chtěli atakovat nejvyšší příčky.

Předpokládáte, že někteří z členů kádru zamíří na jarní hostování?
Ano, zejména ve středu pole máme velký přetlak mladých perspektivních hráčů. Čekali jsme, jak se vyvinou zdravotní problémy Adama Peška, který se už připravuje naplno, a na jaře s ním můžeme počítat. Máme tak k dispozici 8 středopolařů na 3 pozice, včetně uzdravených talentů Farese Shudeiwy a Filipa Šancla. Takže plánujeme, že nalezneme vhodné jarní hostování pro Honzu Vítka. A nelze vyloučit, že za adekvátní herní praxí odejde ještě další hráč. Za tři měsíce je budeme mít zpět v kádru.

Máte už jasno na brankářském postu?
Disponujeme velmi vyrovnanou brankářskou trojicí a tato volba nebyla vůbec jednoduchá. Nakonec jsme se rozhodli, že do jara půjdeme s Ondrou Mastným, jako s jedničkou týmu. Dvojkou bude zkušenější Pavel Soukup. Role třetího brankáře vyšla na Adama Jágrika, s nímž jsem zrovna dnes hovořil o jeho nejbližší sportovní budoucnosti. Rádi bychom pro něj našli zajímavé jarní hostování, během nějž by měl pravidelné zápasové vytížení. V létě by se k týmu rozchytaný zase připojil a mohl by zacelit díru po kolegovi, který by v případě adekvátní nabídky přestoupil do jiného klubu.

Jak moc bude scházet nejlepší podzimní střelec týmu Lukáš Fila, který přestoupil do Mladé Boleslavi?
Až jaro ukáže, jak moc bude jeho produktivita scházet. Já však v týmu vidím další zajímavé a kvalitní fotbalisty, kteří jsou schopní jeho roli zastoupit. Ať už je to Míra Křehlík, Tomáš Franěk či další hráči, před kterými může být zajímavý progres.

David Oulehla, kouč prvního týmu

Nakolik je s nemalými ambicemi vedení klubu ztotožněn kouč prvního týmu?
Jsem spokojen s náplní a průběhem zimní přípravy. Vnímáme, že se mužstvo sportovně posouvá kupředu a je dobře připraveno. Je však třeba zdůraznit, že příprava je jedna věc, ovšem mistrovské utkání je diametrálně odlišné. Důležité bude, jak se nám do jara podaří odstartovat.

Věřím tomu, že současný mladý tým má kvalitu na to, aby se pohyboval v horních patrech tabulky. Výhodu vidím v šíři kádru a zastupitelnosti hráčů na jednotlivých postech. V kádru je opravdu zdravá konkurence, hráči na sebe tlačí a já bych dnes neměl obavu kteréhokoliv z nich nasadit do základní sestavy v druholigové zápase. Nemám proto obavu z toho, že bychom v úvodním jarním duelu nedokázali nahradit trojici hráčů, která nebude k dispozici kvůli karetním trestům.

V přípravě jste z osmi duelů ani jeden neprohráli. Přitom někteří trenéři prohlašují, že by alespoň jednu prohru v přípravě uvítali. Co si o tom myslíte?
Takové uvažování mi přijde scestné. Já nechci prohrát žádné utkání, ani v přípravě. Ano, každý soupeř ve II. lize má svoji kvalitu a soutěž je velmi ošidná, tudíž porážka může přijít hned v úvodním jarním kole. S veškerým respektem k našim soupeřům věřím, že naše mužstvo má sílu případně vyhrát dalších 13 utkání. Každopádně si do hlavy nechceme dávat porážky a naopak v mančaftu budovat zdravé sebevědomí. Aby si věřilo i za nepříznivého stavu. Dobře to bylo vidět v sobotní generálce s Líšní, kdy jsme sice brzy 1:0 prohrávali, ale na týmu nebyl vidět pokles výkonu či psychiky. Výkon byl konzistentní, tým šel za vyrovnáním a v závěru jsem cítil, že má sílu i na vítěznou branku.

Čekáme mezi kluby velký boj o přední příčky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY?
Každý zápas bude velmi náročný. Řada týmů zajímavě posílala, řada jich má potenciálně postupové ambice. Klíčové bude, jak se týmy vyrovnají s mentálním tlakem, protože ligový zápas s přípravným nelze srovnávat. Chytřejší budeme po 4. nebo 5. kole.

Jedinou novou tváří pro jaro je útočník Landing Sagna. Bude posilou?
Předně jsme moc rádi, že se jej podařilo přivézt, protože v ekonomických podmínkách II. ligy to není na přebraném trhu útočníku zrovna jednoduchý úkol. Je 24 letech je pořád ještě perspektivní, jsou za ním dobré reference a já věřím, že nám může pomoc. Vytvoří zdravou konkurenci pro Justina Araujo-Wilsona a lze očekávat, že se bude s nárůstem kondiční připravenosti postupně zlepšovat.

Filip Vedral, stoper a kapitán mužstva

Věříš, že současný mančaft může pomýšlet na umístění v elitní trojici II. ligy?
Celou zimu jsme pracovali velice poctivě a náročně, tudíž jsem přesvědčen, že jsme velmi dobře připravení na jarní část sezóny. Myslím si, že ambice pohybovat se na předních příčkách tabulky jsou na místě. Šanci rozhodně máme.

Vnímáš jako velkou výhodu, že je současný tým dlouhou dobu pohromadě?
Představuje to podstatný faktor úspěchu našeho týmu. Fungují automatismy, stále lépe se sehráváme, funguje týmová chemie a držíme při sobě. Navíc mnoho z nás náleží mezi mládežnické odchovance klubu.

Cítíš, že v týmu přes zimu narostla konkurence na všech postech?
Zdravá konkurence v mančaftu rozhodně vzrostla. Každý chce hrát nebo se alespoň prosadit do zápasové nominace. Když na sebe budeme vzájemně tlačit, tak jde o nejlepší cestu k tomu, abychom se každý sportovně posouvali a zlepšovali.

Ježour TV: k dispozici je kompletní záznam tiskové konference.

 
Aktuálně

Vysočina se dočkala zasloužené a tolik potřebné výhry

FC Vysočina se dočkal střeleckého obrození a první jarní výhry. Náš tým tolik potřebné tři body vybojoval proti juniorce Sparty Praha, která v Jihlavě nepotvrdila svoji formu a zaslouženě prohrála 3:1 (2:1). Na úvodní trefu Filipa Šancla dokázal reagovat Michl, ovšem ještě do půle vrátil domácím vedení Tomáš Franěk. Skóre dal konečnou podobu Filip... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
×
Odehráno v 17:00
FC Vysočina Jihlava
AC Sparta Praha
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu