30.01.2016, Miroslav Fuks

Michal Hipp: Cíle soustředění byly bezezbytku naplněny

Michal Hipp: Cíle soustředění byly bezezbytku naplněnyJihlavská výprava ani při své čtvrtém pobytu na tureckém pobřeží Středozemního moře nepoznala hořkost porážky. V roce 2016 si tým FC Vysočina v rámci herního soustředění připsal dvě výhry a jeden nerozhodný výsledek. Den před nedělním návratem do vlasti jsme o zhodnocení pobytu v Antalyi požádali kouče Michala Hippa. Splnil Vaše očekávání?

Do Antalye jsme vyrazili s určitými záměry, které byly bezezbytku naplněny. Našli jsme zde skvělé terény pro tréninky i zápasy, prověřili nás kvalitní soupeři, výborný byl hotel, chutná strava a spokojeni jsme byli s podmínkami pro regeneraci. Vyšlo nám úplně všechno včetně počasí. Soustředění nám opravdu přišlo vhod.

Přineslo soustředění nějaká negativa či komplikace?
Možná až dnes, když oba týmy do utkání chtěly nastoupit v modrých dresech. Vyřešilo se to už za deset minut. Samozřejmě mne mrzí, že si zdravotní komplikace do soustředění donesl Tomáš Marek, který nakonec nezasáhl do žádného utkání. Už ale trénoval naplno, nechtěli jsme riskovat obnovení zranění. Menší problémy s přitahovačem měl po utkání s Plovdivem Yani Urdinov, tudíž do dnešního utkání nezasáhl.

Který z odehraných duelů se Vám z pohledu výkonu mužstva nejvíce zamlouval? Který ze soupeřů ukázal nejvyšší kvalitu?
Asi nejvyšší kvalitu mělo MTK Budapešť. Dlouhodobě náleží mezi přední maďarská mužstva a pravidelně se kvalifikuje do evropských pohárů. Porovnali jsme síly se třemi různými herními styly, proti týmům, které náleží mezi nejlepší ve svých zemích. Těší mne, že jsme se v těchto utkáních prosadili vlastním způsobem hry a prezentovali jsme se kompaktními výkony. Jen mne mrzí, že jsme se v koncovce potýkali se špatnou efektivitou. Markantní to bylo v prvních dvou duelech, ovšem i proti Maďarům jsme nezužitkovali 2 nebo 3 velmi dobré příležitosti. Finální fázi se teď hodně věnujeme v tréninku.

Lze konstatovat, že se sestava z utkání proti MTK blíží složení pro jarní start SYNOT ligy?
Asi bych lhal, kdybych tvrdil, že se tato základní jedenáctka mé představě neblíží. Musím ale zdůraznit, že v sestavě mám stále minimálně dva otazníky. Sestavu nosím v hlavě, ovšem během dvou týdnů se ještě může stát mnohé.

Do Turecka s vámi odjel exjihlavský středopolař Tomáš Kučera. Zapadl do sestavy?
Jeho příchod výrazně usnadnil fakt, že ještě na konci května za Vysočinu nastoupil v lize. Většinu spoluhráčů zná a oni naopak dobře vědí, co od něj mohou na hřišti očekávat. Jeho výkony v přípravných zápasech potvrzují, proč o jeho příchod a pomoc během těžkých jarních zápasů usilujeme.

Jaký dojem máte ze složení kádru? Vnímáte v něm tolik potřebnou konkurenci a zastupitelnost?
Rozhodně ano. V průběhu zimní přípravy jsem se snažil jednotlivé posty v sestavě zdvojit, což se nám podařilo. Hráči do přípravy šli s otevřenými možnostmi a začínali od nuly. Měli rovné možnosti říci si o své místo v kádru. Jdeme za jasným společným cílem. Kvalitně trénujeme a hráči na sobě sami vidí postupné zlepšení. V Turecku se přesvědčili, že s poctivým přístupem, dobrou organizací hry a nezbytným sebevědomím lze hrát proti každému. Pořád ale jde pouze o přípravu. Skutečné možnosti a kvalitu týmu prověří až mistrovské zápasy.

Můžete upřesnit další program mužstva?
Po dnešním zápasu měli hráči, kteří do utkání nezasáhli nebo hráli méně minut, klasickou tréninkovou jednotku. V neděli trénujeme od 9:30 hodin, přičemž aktéři utkání proti MTK budou mít trénink zaměřen na regeneraci a kompenzační cvičení. Poté si užijeme poslední oběd, přesuneme se na letiště, odkud v 16:00 hodin odletíme do Vídně. Do Jihlavy bychom měli dorazit po půlnoci. V pondělí budou mít hráči volno a v úterý pravděpodobné též. Ve středu budeme trénovat dvoufázově a naběhneme na klasický předzápasový režim. V sobotu 6. února na jihlavském stadiónu nastoupíme do předligové generálky proti Pardubicím.