28.01.2014, Miroslav Fuks

Michal Vepřek znovu oblékne dres FC Vysočina!

Michal Vepřek znovu oblékne dres FC Vysočina!Defenzívu FC Vysočina přichází vyztužit zkušený osmadvacetiletý levý obránce Michal Vepřek. Dlouholetý hráč Olomouce, který v letech 2007 – 2009 hostoval v druholigové Jihlavě, se dnes připojil k tréninku FC Vysočina a s týmem v pátek odcestuje na herní soustředění do Turecka. V dohledné době by mělo být administrativně dořešeno Vepřekovo půlroční hostování s opcí na přestup.

 

„Dlouhodobě usilujeme o zvýšení konkurence na postu levého obránce. Vždyť na podzim nám v jednom utkání scházeli všichni čtyři možní adepti na tento post. Jsme velmi rádi, že v Michalu Vepřekovi požadovanou kvalitu a zkušenost získáme,“ uvedl Josef Jinoch, sportovní manažer FC Vysočina.

Michal Vepřek (nar. 17.6.1985) je odchovancem Šumperku, odkud ve čtrnácti letech přestoupil do Sigmy Olomouc. Zde na jaře 2006 poprvé zasáhl do duelu Gambrinus ligy. Do olomouckého prvoligového dresu se však naplno prosadil až na podzim 2010. Předtím hostoval v třetiligové Lipové, hodně toho odehrál v juniorce Sigmy, dva roky sbíral druholigové zkušenosti v Jihlavě a půl roku hostoval na Žižkově. Poté se však stal na tři ročníky nedílnou součástí olomoucké základní sestavy a opanoval post levého obránce. Během těchto tří sezón scházel jen v devíti prvoligových zápasech a nechyběl u historických úspěchů Sigmy – finále Ondrášovka Cupu v roce 2011, vítězství v Českém Superpoháru v roce 2012 a vítězství v Ondrášovka Cupu v roce 2012, ke kterému přispěl životní rozhodující brankou. Aktuální ročník Gambrinus ligy zastihl Vepřeka i celou Sigmu v horším rozpoložení. Týmu se nedařilo dle očekávání a Vepřek hned šestkrát scházel v úvodní jedenáctce. Po skončení podzimu mu bylo umožněno nalezení nového angažmá.

První Vepřekovo hostování v Jihlavě se zrodilo v červenci 2007 a protáhlo se až do června 2009. Během dvou druholigových ročníků zasáhl do 45 duelů, přičemž z jeho jihlavského působení v kádru zůstali pouze defenzivní hráči Petr Tlustý a Karol Karlík. Zasáhl i do 4 pohárových zápasů a sedmkrát vypomáhal juniorce v MSFL. K hlavnímu městu Kraje Vysočina ho však pojí i další výrazné vzpomínky. Dne 29.4.2006 si zde připsal první start v Gambrinus lize (Sigma s Jihlavou prohrála 3:0) a neúspěchem skončilo i jihlavské finále Ondrášovka Cupu v květnu 2009, kdy Olomouc po penaltovém rozstřelu podlehla Mladé Boleslavi. Vepřek nechyběl v žádném ze třech prvoligových zápasů, které Vysočina s Olomoucí svedla v předchozím a aktuálním ročníku Gambrinus ligy.

 
Aktuálně

Vysočinu čeká v úterý ligová dohrávka v Chrudimi

Vysočina v úterý 22. září dorovná zápasové manko na ostatní soupeře ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. V Chrudimi od 16:30 hodin odehraje koronavirem odložené úvodní kolo soutěže. Představí se na stadiónu, na nějž nemá vůbec dobré vzpomínky. Navíc proti soupeři, který o víkendu díky covidu odpočíval. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 10:15
1. FC Slovácko B
FC Vysočina Jihlava B
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu