19.04.2014, Miroslav Fuks

Mladíci z Černé Hory na stáži v FC Vysočina

Mladíci z Černé Hory na stáži v FC VysočinaDvojice talentovaných černohorských fotbalistů ročníku 1999 – útočník Bodin Gojnich a gólman Jakup Myrtja - vyrazila na zkušenou do Jihlavy. V sobotu 19. dubna skončila jejich týdenní stáž v FC Vysočina, kde v týmu starších žáků U15 absolvovali několik tréninků. Samozřejmě došlo i na specializovaný gólmanský trénink.

 

Oba mladí fotbalisté jsou kmenovými hráči klubu OFK Federall z města Ulcinj, který se v dospělé kategorii pohybuje ve třetí nejvyšší soutěži. Pravidelně se objevují v regionálních výběrech jižního černohorského regionu a náleží ke kandidátům nově se tvořící reprezentace Černé Hory v kategorii U15.

Jihlavskou stáž jim doporučil trenér Jiří Plíšek, který má výborný přehled o fotbalistech bývalé Jugoslávie a mimochodem se podílel na příchodech bosenských útočníků Džeka a Harby do Česka. Mladíka do Česka doprovodili jejich otcové, shodou okolností vedoucí představitelé OFK Federall. „V bývalém Československu jsem před pětadvaceti lety vystudoval nejvyšší trenérskou třídu, v roce 1976 jsem si v Bělěhradě nenechal ujít československý triumf na evropském šampionátu a jsem velkým fanouškem české fotbalové školy. Potvrdil mi to i náš týdenní pobyt v Jihlavě. Pro naše hráče představoval velkou zkušenost a cenné porovnání jejich schopností s jihlavskými mladíky. Všichni jsme z této stáže nadšení, přesně naplnila naše očekávání. Velké plus vašeho fotbalu představuje jeho propracovaná struktura, organizace hry, schopnost improvizace, kvalitní tréninkový proces a vybavenost tréninkového zázemí. Například o vašich perfektních trávnících si můžeme nechat jenom zdát. Děkujeme, že jsme tuto stáž mohli absolvovat,“ uvedl Zoran Zack Gojnic, ředitel OFK Federall.

 
Aktuálně

Sportovec Jihlavska 2019: ocenění pro kolektivy FC Vysočina!

V důstojném prostředí Gotické síně jihlavské radnice dnes byli dekorování nejlepší sportovci okresu Jihlava za rok 2019. Stalo se tak s tříměsíčním zpožděním oproti tradičnímu březnovému termínu a hned dvojího ocenění se ve 20. ročníku ankety dostalo kolektivům FC Vysočina! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 17:00
SK Líšeň
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu