27.07.2006, Miroslav Fuks

Novou posilou Peteřík, kádr doplňují Cihlář a Čermák

Novou posilou Peteřík, kádr doplňují Cihlář a ČermákOsm dní před začátkem nové sezóny získala FC Vysočina další posilu! Po Petru Faldynovi do týmu Milana Bokši přichází druhý útočník Tomáš Peteřík (nar. 31.1.1980). Tento odchovanec Horšovského Týna v minulosti působil v Rokycanech, Mostě, Příbrami, Pardubicích, Kladně a naposledy ve Švýcarsku. Na svém kontě má pět prvoligových zápasů, 43 duelů ve II. lize a v ní 7 branek.

 
"Peteřík se na testech osvědčil. S mateřskou Plzní jsme se dnes dohodli na jeho přestupu a on na Vysočině podepsal tříletou smlouvu. Na pohárové utkání ve Velkém Meziříčí nám však ještě k dispozici nebude, protože zbývá doladit administrativní záležitosti mezi českým a švýcarským fotbalovým svazem," řekl nám k aktuální změně v kádru ředitel klubu Ing. Zdeněk Tulis. "V současné době čekáme, jak se vyvine páteční arbitrážní soud Marka Zúbka s Baníkem Ostrava. Po jeho verdiktu budeme doufat, že se Marek rozhodne pro další působení v našem klubu. Další změny již nelze příliš očekávat. Ještě existuje možnost půlroční výměny útočníka Ladislava Pešky za některého z hráčů Olomouce a určitá varianta posílení ofenzívy je možná i ze strany Mladé Boleslavi."

S Peteříkem byly do podzimního druholigového kádru FC Vysočina zařazeni krajní záložníci Tomáš Cihlář (nar. 24.6.1987) a Ivan Čermák (nar. 15. 11. 1985). Levonohý Cihlář se do prvního mužstva dokázal prosadit okamžitě po ukončení dorosteneckého věku a i jeho výkony v přípravy naznačily, že může být velkým příslibem. Rychlonohý krajní záložník Čermák již figuroval na druholigové soupisce v sezóně 2004/05, tehdy se však neprosadil. Nyní věří, že ho přestanou limitovat zdravotní problémy a příležitost v prvním týmu "chytne za pačesy".

Letní přípravu "A" mužstva naopak opustil útočník Josef Šplíchal a stoper Jan Kovařík, kteří zamířili do juniorky. Další operace kolene navíc dlouhodobě vyřadila ze hry obránce Michala Vávru.

 
Aktuálně

Jihlava postupuje do dalšího kola MOL Cupu

Utkání třetího kola MOL Cupu mezi Jihlavou a Pardubicemi skončilo vítězstvím domácích 2:0. Své vedení z první půle dokázali jihlavští fotbalisté po poločase ještě navýšit a zásluhou výborného výkonu gólmana Adama Jágrika odešli z utkání bez obdržené branky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu