27.01.2014, Redakce

Oulehla: Konfrontace se slovenskými týmy splnila účel

Oulehla: Konfrontace se slovenskými týmy splnila účelI mužstvo U19 se pilně připravuje na start jarní části nejvyšší dorostenecké ligy. Má za sebou tři týdny náročné přípravy a tak jsme se zeptali trenéra Davida Oulehly jak je s dosavadním průběhem zimní přípravy spokojený a z čeho se skládá?

 

Zatím jsme s průběhem přípravy maximálně spokojení. Využíváme novou umělou trávu, posilovnu, fitcentrum a máme k dispozici regeneraci ve Vodním ráji. V tréninku využíváme nejmodernější prvky a pracujeme na kondiční složce, kterou rozvíjíme hlavně na hřišti a s míčem. Příprava se skládá ze sedmi týdnů, kde první tři byly kondiční. Ve zbylých čtyřech se budeme věnovat herním věcem, kde se zaměříme na individualitu hráče, skupinovou a týmovou taktiku. Chceme být na první utkání v lize dobře připraveni. Důležité je, že se nám vyhýbají zraněni a nemoci.

Na závěr třítýdenního kondičního bloku jste absolvovali soustředění ve slovenské Senici, kde jste odehráli dvě utkáni. Jaká byla konfrontace se slovenskými mužstvy?
Senica patří dlouhodobě k mládežnické špičce na Slovensku. V prvním poločase nastoupila sestava chlapců, kteří tady již působili a odehráli nejlepší poločas v přípravě. Poločas vyhráli 0:1 a to zcela po zásluze, na tomto výkonu se dá stavět. Druhá skupina se více skládala z hráčů, kteří se vrátili z hostování, nebo těch, co na podzim nastupovali méně nebo přišli z týmu U17. Této skupině se vedlo hůře a třikrát inkasovala. Bylo vidět, že jsme již nebyli tak kompaktní a vázla nám souhra. V Senci jsme sestavy obrátili, ale výkon ani jedné nebyl optimální. Tolik se nám nedařilo a soupeř hrál navíc výborně. Utkání splnila účel, ukázala nám slabá místa v sestavě, našli jsme odpovědi na některé otazníky a projevila se nám některá pozitiva. Za konfrontaci jsme velmi rádi.

Mužstvo se v zimní pauze hodně omladilo. Jak mladší hráči přípravu zvládají?
Chlapci jsou velmi pracovití. Do mužstva zapadli výborně a denně se zlepšují. Přechod je však pro ně těžký, neboť vše je náročnější na sílu, techniku pod tlakem, rozhodování a provedení v rychlosti. Každé malé zaváhání se trestá. Přišli však dobře připravení a je jen otázka času, kdy do sestavy výrazně promluví. Mají zájem, snahu, jsou pracovití, mají skromnost a chtějí se zlepšovat. Chce to jenom trpělivost a čas.

Výsledkově se vám v přípravě zatím moc nedařilo? Kolik přátelských zápasům vás ještě čeká?
Výsledek pro nás není to, co by nás teď primárně zajímalo. Je ale samozřejmě lepší, když se utkání vyhraje. Pro nás je teď klíčový kvalitní tréninkový proces a zdraví kluků. Na to se nyní soustředíme a pracujeme s hráči postupně. Teď je budeme zapracovávat postupně do sestavy na místa, kde budou podle nás nejlepší a kde budou moci naplno uplatnit svůj potenciál. Utkáme se ještě s Humpolcem, Jindřichovým Hradcem, Znojmem a Slavií. Čeká nás ještě mnoho práce, ale času je relativně dost. Hlavně, ať jsou kluci i nadále zdraví a dáme to dohromady.

 
Aktuálně

Jarní výkop FC Vysočina? Až v pondělí v Olomouci

Až do pondělí 4. března musí počkat fotbalisté FC Vysočina na svůj úvodní duel v jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Od 16:00 hodin jim bude v Olomouci soupeřem nevyzpytatelná juniorka Sigmy, kterou od Jihlavy dělí v tabulce pouze 5 bodů a má svému soupeři co vracet. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu