21.11.2012, Redakce

Podzim hodnotí trenéři týmů starších žáků

Podzim hodnotí trenéři týmů starších žákůV tradičním posezónním hodnocení jednotlivých týmů FC Vysočina se nyní zaměříme na oba celky starších žáků, které působí v Seznam.cz Moravskoslezské lize žáků, ve skupině jih. Tým U15 vedený trenérem Pavlem Tvarůžkem přezimuje na 4. příčce se 33 body a ztrátou šesti bodů na první pozici. Mužstvo U14 trénované Gustavem Cabukem skončilo o příčku hůře, ovšem získalo jen 24 bodů a jeho odstup na čelo je šestnáctibodový. Jak oba trenéři podzim svých týmů viděli?

 

Odpovídá konečné umístění současným možnostem mužstva?
Tvarůžek: Ano, 4. místo odpovídá našim současným možnostem. První 3 týmy jsou výkonnostně o něco dále než my. Věřím ale, že se tento rozdíl bude do budoucna stále zmenšovat. Hráči o tom vědí a společně se snažíme poctivě trénovat a odstraňovat naše nedostatky.

Cabuk: Sezóna neproběhla podle našich představ, když jsme zejména v závěru nesplnili očekávání mužstva nejvyšší žákovské soutěže. Podzim pro nás začal dobře a v utkáních jsme podávali dobré výkony. Bohužel, nevydařená závěrečná utkání nám snížila hodnocení i výsledné umístění v soutěži. Tým ještě nemá potřebnou výkonnost a soudržnost, aby dokázal porážet nejlepší soupeře. Na těchto aspektech musíme pracovat v dalším průběhu přípravy všech hráčů i celého mužstva. Zlepšit musíme i náš herní projev. Naše tabulkové umístění každopádně odpovídá součastným možnostem týmu.

Co vašemu týmu scházelo k tomu, abyste dosáhli na přední příčky?
Tvarůžek: Porazit některého ze tří týmů nad námi. To se nám bohužel nepodařilo a zůstává to naším cílem pro jarní část sezóny.

Cabuk: Na lepší umístění týmu scházelo větší herní a fyzické nasazení, zejména důraz v osobních soubojích a rychlost řešení herních situací. A také vyšší taktická vyspělost, zejména při bránění týmů, se kterými jsme prohráli.

Jaká vlastně byla úroveň soutěže?
Tvarůžek: Již druhým rokem po restrukturalizaci mládežnických soutěží se ukazuje na velmi rozdílnou výkonnost jednotlivých týmů v soutěži. V jednotlivých skupinách je asi třetina silnějších týmů, zbylé dvě třetiny jsou výkonnostně o třídu níže. Není tak výjimkou, že utkání končí i dvoucifernými výsledky, což potom nemůže být ani pro jeden tým dlouhodobě přínosné.

Cabuk: Úroveň soutěže a předváděná hra u týmů z horní poloviny tabulky je na vysoké úrovni.

Který zápas z vašeho hlediska řadíte k vydařeným? Jaký se vám naopak nepovedl?
Tvarůžek: Vydařený byl z našeho pohledu zápas na Zbrojovce Brno, kde jsme sice nakonec podlehli brankou z poslední minuty 2:1, ale s výkonem družstva jsem byl v tomto utkání velmi spokojen. Naopak se nám určitě nepovedlo utkání na Slovácku, kde jsme podlehli vysoko 6:0. Také v domácích utkáních s Třebíčí a Havlíčkovým Brodem jsme i přes vítězství nepodali příliš kvalitní výkony.

Cabuk: Vydařené bylo utkání ve Zlíně, i když jsme nevyhráli, za předvedený výkon se hráči nemusí stydět. Dále také utkání se Znojmem, Třebíčí, Kroměříží a Hodonínem. Velmi nevydařená byla utkání se Slováckem, Zbrojovkou a Spartou Brno.

Chtěl byste podzimní výkony či tréninkový přístup některých hráčů ocenit?
Tvarůžek: Naší velkou osobností byl v průběhu podzimu Patrik Svoboda. Musím ocenit jeho velmi poctivý přístup k tréninkům, v utkáních byl často jako střelec nebo nahrávač u rozhodujících momentů. Přístup všech ostatních hráčů byl ale ve většině případů dobrý. S klukama se dobře pracuje a věřím, že v jarní části sezóny uděláme zase další výkonnostní pokrok.

Cabuk: K nejlepším hráčům patřili Špaček, Štefl, Svoboda, Holub Karel, Chlumský, Nestrojil a Uherek.

Hráčské statistiky U15:

Odehrané zápasy: 14 - Caha Josef, Čermák Ondřej, Malár František, Vítek Michal, Vrzal Milan, 13 - Pecina Marek, Průša Adam, Svoboda Patrik, Svoboda Richard, Rohony Adam, 12 - Řezáč Martin, Svoboda Pavel, 11 - Bartók Patrik, 10 - Vašíček Jakub, Vlk Adam, Wendl Miroslav, 8 - Eremiáš Martin, 5 - Časta Pavel, 1 - Křišťál Vojtěch, Špaček Pavel, Štefl David

Vstřelené branky: 11 - Svoboda Pavel, 6 - Svoboda Patrik, Vrzal Milan, 4 - Svoboda Richard, 3 - Rohony Adam, Vlk Adam, Wendl Miroslav, 2 - Časta Pavel, Průša Adam, 1 - Bartók Patrik, Pecina Marek, Řezáč Martin, Vašíček Jakub, Křišťál Vojtěch

Hráčské statistiky U14:

Odehrané zápasy: 14 - Freith Patrik, Holub Karel, Nestrojil Vojtěch, Štěpánek Pavel, Vídenský Pavel, Zástěra Štěpán, 13 - Holub Jakub, Svoboda Tomáš, Špaček Pavel, 12 - Krajanský Martin, Tůma David, Štefl David, 11 - Chramosta Jan, Křišťál Vojtěch, Škrdla Jakub, Prchal Roman, 10 - Duba Patrik, 9 - Chlumský Dominik, 8 - Pejřimovský Kryštof, 7 - Uherek Jakub, 6 - Mikeš Michal, 3 - Mazač Tomáš.

Vstřelené branky: 14 - Špaček Pavel, 3 - Holub Jakub, Svoboda Tomáš, Štefl David, 2 - Freith Patrik, Holub Karel, Krajanský Martin, Nestrojil Vojtěch, Škrdla Jakub, Vídenský Pavel, 1 - Chlumský Dominik, Křišťál Vojtěch, Štěpánek Pavel, Zástěra Štěpán.

 
Aktuálně

Vysočina zvláštní „koronavirovou“ sezónu uzavře duelem s Ústí nad Labem

Dvacátý ročník FC Vysočina v českých ligových soutěžích 14. července dospěje ke svému konci. Se zpožděním půldruhého měsíce se uzavře prazvláštní sezóna, kterou výrazně ovlivnila celosvětová epidemie. Jihlavský tým v úterý od 18:00 hodin přivítá Ústí nad Labem a rozhodně se bude chtít loučit vítězně. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu