21.11.2012, Redakce

Podzim hodnotí trenéři týmů starších žáků

Podzim hodnotí trenéři týmů starších žákůV tradičním posezónním hodnocení jednotlivých týmů FC Vysočina se nyní zaměříme na oba celky starších žáků, které působí v Seznam.cz Moravskoslezské lize žáků, ve skupině jih. Tým U15 vedený trenérem Pavlem Tvarůžkem přezimuje na 4. příčce se 33 body a ztrátou šesti bodů na první pozici. Mužstvo U14 trénované Gustavem Cabukem skončilo o příčku hůře, ovšem získalo jen 24 bodů a jeho odstup na čelo je šestnáctibodový. Jak oba trenéři podzim svých týmů viděli?

 

Odpovídá konečné umístění současným možnostem mužstva?
Tvarůžek: Ano, 4. místo odpovídá našim současným možnostem. První 3 týmy jsou výkonnostně o něco dále než my. Věřím ale, že se tento rozdíl bude do budoucna stále zmenšovat. Hráči o tom vědí a společně se snažíme poctivě trénovat a odstraňovat naše nedostatky.

Cabuk: Sezóna neproběhla podle našich představ, když jsme zejména v závěru nesplnili očekávání mužstva nejvyšší žákovské soutěže. Podzim pro nás začal dobře a v utkáních jsme podávali dobré výkony. Bohužel, nevydařená závěrečná utkání nám snížila hodnocení i výsledné umístění v soutěži. Tým ještě nemá potřebnou výkonnost a soudržnost, aby dokázal porážet nejlepší soupeře. Na těchto aspektech musíme pracovat v dalším průběhu přípravy všech hráčů i celého mužstva. Zlepšit musíme i náš herní projev. Naše tabulkové umístění každopádně odpovídá součastným možnostem týmu.

Co vašemu týmu scházelo k tomu, abyste dosáhli na přední příčky?
Tvarůžek: Porazit některého ze tří týmů nad námi. To se nám bohužel nepodařilo a zůstává to naším cílem pro jarní část sezóny.

Cabuk: Na lepší umístění týmu scházelo větší herní a fyzické nasazení, zejména důraz v osobních soubojích a rychlost řešení herních situací. A také vyšší taktická vyspělost, zejména při bránění týmů, se kterými jsme prohráli.

Jaká vlastně byla úroveň soutěže?
Tvarůžek: Již druhým rokem po restrukturalizaci mládežnických soutěží se ukazuje na velmi rozdílnou výkonnost jednotlivých týmů v soutěži. V jednotlivých skupinách je asi třetina silnějších týmů, zbylé dvě třetiny jsou výkonnostně o třídu níže. Není tak výjimkou, že utkání končí i dvoucifernými výsledky, což potom nemůže být ani pro jeden tým dlouhodobě přínosné.

Cabuk: Úroveň soutěže a předváděná hra u týmů z horní poloviny tabulky je na vysoké úrovni.

Který zápas z vašeho hlediska řadíte k vydařeným? Jaký se vám naopak nepovedl?
Tvarůžek: Vydařený byl z našeho pohledu zápas na Zbrojovce Brno, kde jsme sice nakonec podlehli brankou z poslední minuty 2:1, ale s výkonem družstva jsem byl v tomto utkání velmi spokojen. Naopak se nám určitě nepovedlo utkání na Slovácku, kde jsme podlehli vysoko 6:0. Také v domácích utkáních s Třebíčí a Havlíčkovým Brodem jsme i přes vítězství nepodali příliš kvalitní výkony.

Cabuk: Vydařené bylo utkání ve Zlíně, i když jsme nevyhráli, za předvedený výkon se hráči nemusí stydět. Dále také utkání se Znojmem, Třebíčí, Kroměříží a Hodonínem. Velmi nevydařená byla utkání se Slováckem, Zbrojovkou a Spartou Brno.

Chtěl byste podzimní výkony či tréninkový přístup některých hráčů ocenit?
Tvarůžek: Naší velkou osobností byl v průběhu podzimu Patrik Svoboda. Musím ocenit jeho velmi poctivý přístup k tréninkům, v utkáních byl často jako střelec nebo nahrávač u rozhodujících momentů. Přístup všech ostatních hráčů byl ale ve většině případů dobrý. S klukama se dobře pracuje a věřím, že v jarní části sezóny uděláme zase další výkonnostní pokrok.

Cabuk: K nejlepším hráčům patřili Špaček, Štefl, Svoboda, Holub Karel, Chlumský, Nestrojil a Uherek.

Hráčské statistiky U15:

Odehrané zápasy: 14 - Caha Josef, Čermák Ondřej, Malár František, Vítek Michal, Vrzal Milan, 13 - Pecina Marek, Průša Adam, Svoboda Patrik, Svoboda Richard, Rohony Adam, 12 - Řezáč Martin, Svoboda Pavel, 11 - Bartók Patrik, 10 - Vašíček Jakub, Vlk Adam, Wendl Miroslav, 8 - Eremiáš Martin, 5 - Časta Pavel, 1 - Křišťál Vojtěch, Špaček Pavel, Štefl David

Vstřelené branky: 11 - Svoboda Pavel, 6 - Svoboda Patrik, Vrzal Milan, 4 - Svoboda Richard, 3 - Rohony Adam, Vlk Adam, Wendl Miroslav, 2 - Časta Pavel, Průša Adam, 1 - Bartók Patrik, Pecina Marek, Řezáč Martin, Vašíček Jakub, Křišťál Vojtěch

Hráčské statistiky U14:

Odehrané zápasy: 14 - Freith Patrik, Holub Karel, Nestrojil Vojtěch, Štěpánek Pavel, Vídenský Pavel, Zástěra Štěpán, 13 - Holub Jakub, Svoboda Tomáš, Špaček Pavel, 12 - Krajanský Martin, Tůma David, Štefl David, 11 - Chramosta Jan, Křišťál Vojtěch, Škrdla Jakub, Prchal Roman, 10 - Duba Patrik, 9 - Chlumský Dominik, 8 - Pejřimovský Kryštof, 7 - Uherek Jakub, 6 - Mikeš Michal, 3 - Mazač Tomáš.

Vstřelené branky: 14 - Špaček Pavel, 3 - Holub Jakub, Svoboda Tomáš, Štefl David, 2 - Freith Patrik, Holub Karel, Krajanský Martin, Nestrojil Vojtěch, Škrdla Jakub, Vídenský Pavel, 1 - Chlumský Dominik, Křišťál Vojtěch, Štěpánek Pavel, Zástěra Štěpán.

 
Aktuálně

Vítaný dárek? Permice na jarní bitvy o postup nebo klubové suvenýry!

Lámete si hlavu nad vhodným vánočním dárkem pro své blízké? Chcete podpořit klub svého srdce? Máme pro vás řešení! Každého jistě potěší permanentní vstupenky na jarní fotbalové bitvy o postup do nejvyšší soutěže! Permice na sedm veledůležitých domácích duelů a též na případnou baráž zakoupíte za 600 Kč! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu