Příčina prohry? Hráči prý zápas nezvládli psychicky
Jihlava - Malá psychická odolnost a z toho plynoucí krkolomný herní projev podnícený individuálními chybami. Zhruba takhle v kostce vypadají příčiny porážky druholigových fotbalistů Jihlavy na hřišti HFK Olomouc podle trenéra Vysočiny Karola Marka. Jeho tým prý hrál pod své možnosti.

Chyběla psychická pohoda
Podle něj hráči selhávali hlavně v tom, co se moc na tréninku nacvičit nedá. „Těžko ovlivníte, když se někdo z pár metrů netrefí do odkryté branky anebo když nepromění samostatný únik. Při těchhle věcech je strašně důležitá psychická pohoda, která prostě z nepochopitelných důvodů chyběla,“ upozorňuje jihlavský trenér.
Ten už také plánuje, co řekne hráčům v kabině. „Pochopitelně to nezůstane bez odezvy. Budu hodnotit tvrdě, ale věcně. Každému řeknu na rovinu, co se mi u něj nelíbilo. Ale zůstane to v kabině,“ podotkl Marko.
Zejména k inkasovanému gólu má jihlavský trenér co říct. „Gólové střele předcházela špatná rozehrávka. Pak nepřistoupení k hráči.“
Navíc na holického záložníka Petera Krutého, který rozhodl zápas střelou z pětadvaceti metrů, Marko důrazně upozorňoval. „Jasně jsem hráčům říkal, že má nebezpečnou střelu, ať si na něj dávají pozor,“ zlobí se trenér.
Týden je dlouhá doba
Ten zároveň veřejnost překvapil sestavou. Celý týden před soutěží deklaroval složení, které nastoupilo v generálce v Mutěnicích. Na rozdíl od přípravného zápasu ovšem udělal hned čtyři změny.
„Ale o žádné manévrovací taktice bych nemluvil. Týden je ve fotbale dlouhá doba, ve které se může cokoliv stát. O sestavě se rozhoduje na základě tréninků a v nich se prostě jevili někteří kluci lépe,“ vysvětlil Marko.
Do základní sestavy se tak překvapivě nevešel sedmnáctiletý mladíček Josef Hušbauer. Ten se ovšem na hřiště dostal už na začátku druhého poločasu, kdy vystřídal zraněného Michala Lovětínského. „O jeho kvalitách vím, ale samozřejmě se s touto soutěží musí nejdřív seznámit. Zákonitě mu některé návyky ještě chybí,“ dodal Marko na adresu nejmladšího člena týmu.
Jarolím: Věděli jsme, že musíme být nebezpeční a odvážní v ofenzívě
Z jihlavského tábora šly před utkáním v Táboře hlasy, že Chance Národní Liga je enormně vyrovnaná a že si v pondělní televizní dohrávce jedou pro tři body. Ty navíc s ohledem na výsledky dalších celků enormně potřebovali, aby se vymanili ze sestupových pozic! Teď už víme, že plán byl splněn a Vysočina v tabulce ztrácí 3 body na osmé Táborsko. Jak... Celý článek
- Vysočina ukončila dlouhou sérii Táborska a veze důležitou výhru! (10.03.2025)
- U17: Důležitá výhra na úvod jara! (10.03.2025)
- U19: Prohra v úvodním jarním zápase (09.03.2025)
- Vysočina jede na stadión deset kol neporaženého Táborska (06.03.2025)
- 2019:
- Využijte předprodej vstupenek na Sokolov! Brzkým nákupem ušetříte!
- Jirka Klíma: Bod z Táborska je pro nás ztráta
- 2017:
- Vysočina nezvládla důležitý duel s Karvinou
- Bílek: Hráli jsme velmi špatně v defenzivní činnosti
Vytisknout