Rzeszoto: Nesmíme se vymlouvat, ale zvednout hlavy a začít bojovat
PRAHA - Jihlavští fotbalisté se na Žižkově moc nepředvedli. Jedním z mála, kdo snesl přísnější měřítko byl brankář Branislav Rzeszoto. Svými zákroky dlouho držel naděje Vysočiny alespoň na bod. „Je to o ničem, chtěli jsme tři body, ale nemáme ani jeden,“ řekl zklamaně jednatřicetiletý slovenský fotbalista.
Taky mám ten pocit, nevím, co se děje. Máme možná problémy na obou stranách hřiště. Na krajích obrany hrají mladí kluci a soupeři všechno hrají záměrně přes ně. Třeba první gól se Žižkovem padl po úniku hráče až k brankové čáře a následným centrem, už to je půlka gólu.
Nezaskočilo vás přece jenom nasazení Švancary?
Já osobně se nezajímám, kdo proti mě hraje. My se ale nechystali na to, jestli hrát bude, nebo nebude. Soustředili jsme se především na sebe.
Ze tří zápasů máte bod, přišla na Jihlavu krize stejně jako na podzim?
Nic takového si nepřipouštíme (rázně). Útlum nepřišel. Jednoduše jsme vyrobili dvě chyby a zaplatili za to minimálně čtyřmi body. Určitě to s psychikou týmu něco udělá, ale pokud chceme postoupit do první ligy, tak musíme být natolik silní a odolní, aby nás takové věci nezlomily. Chyby se stávají i jiným hráčům, jiným týmům v jiných ligách, ale mužstva to jsou schopná otočit.
Co je tedy špatně?
Třeba když doma s Jakubčovicemi vyrobím chybu a dostaneme blbý gól, tak musíme dát šance které máme a vyhrát třeba 4:1. Musíme to umět zlomit a ne že jéžišmarjá prohráváme 0:1, no tak co. Hlavu nahoru, jdeme dál. Nebo když Theo vyrobí na HFK Olomouc červenou kartu, tak nemůžeme zalézt a bránit se zuby nehty.
Z páteční bitvy proti Prostějovu potřebujeme vydolovat tři body!
Enormně vyrovnaná Chance Národní Liga vstupuje do své poslední třetiny. Deset závěrečných kol bude představovat obrovský tlak na každý z šestnácti klubů, FC Vysočina rozhodně nevyjímaje. Zásadní přitom budou zejména domácí zápasy, v nichž povinnost bude velet vítězit. Zvládne Jihlava tuto nelehkou roli v pátek 4. dubna od 18:00 hodin proti... Celý článek
- U17: Bojácný výkon s Baníkem (01.04.2025)
- U19: Vysoká prohra na Baníku (30.03.2025)
- Marek Jarolím: Porážka nás mrzí, ale s hrou můžeme být spokojení (29.03.2025)
- Ve vyrovnané deštivé bitvě střílela branky pouze Líšeň (29.03.2025)
- 2016:
- U19: Se Zlínem si body rozdělili
- Vysočině bojovný výkon na body v Plzni nestačil
- Michal Hipp: Boj o záchranu stále máme ve svých rukách
- 2014:
- Využijte předprodeje vstupenek na nedělní duel proti Mladé Boleslavi!
- Týmy žáků proti Přerovu stoprocentní
- U19: Doma s Jabloncem bez bodu
Vytisknout