22.06.2016, Redakce

Smejkal: Silnou stránkou byl výborný kolektiv

Smejkal: Silnou stránkou byl výborný kolektivMladší dorost U17 se dle očekávání kvalifikoval do elitní jarní fáze Moravskoslezské ligy SCM ligy mladšího dorostu, kde obsadil třetí místo. Jak by tuto část sezóny popsal trenér Libor Smejkal?

Sezónu jsme ukončili na velmi krásném třetím místě s 28 body. Soutěž vyhrála zaslouženě Sigma Olomouc a na druhém místě skončila Zbrojovka Brno, se kterou jsme se do posledního kola rvali o konečné druhé místo, ale bohužel to nevyšlo, ale i tak je to pro nás velký úspěch, protože jsme za sebou nechali např. silný Baník Ostrava, Slovácko a Zlín. Doma jsme patřili mezi nejlepší celky soutěže a nepoznali jsme hořkost porážky.

Jaký jarní duel se týmu povedl? Kdy jste naopak nemohl být spokojen?
Těch zápasů bylo více, ale musím například zmínit zápas v Ostravě, kde se nám to povedlo po herní stránce, protože hráči hráli v bloku a neumožnili Baníku rozehru, ale bohužel jsme dostali všechny tři góly v posledních 15. minutách a skončilo to 3:3. Naopak na domácí půdě jsme zaslouženě porazili Baník 3:0. Další zápas, který se nám vyvedl, byl proti Zlínu, protože po vyloučení Rážka z kraje druhé půlky jsme dokázali zápas ve Zlíně vyhrát v poměru 2:0, díky dobře organizované hře. Zápas, který se nám nepovedl ve všech směrech, byl proti Frýdku-Místku, když jsme po poločase prohrávali 6:0 a skončilo to ostudnou prohrou 7:2.

V čem jste spatřoval silné a slabé stránky mančaftu?

Silnou stránkou byl výborný kolektiv a individuální výkony, když to všechno spojíte dohromady, tak vám vznikne velmi kvalitní mužstvo, které dokáže bodovat se všemi soupeři a hlavně podává vyrovnané výkony. Hráli jsme velmi dobrý kombinační fotbal po stranách a díky rychlým hráčům jsme dělali soupeřům problémy. Velkou zbraní byly i standardní situace, ve kterých jsme často dávali góly. V tomto věku jsou hráči velmi labilní a člověk neví, jestli se v daný moment sesypou nebo to zvládnou. Proto znovu musím zmínit Frýdek-Místek, který byl na posledním místě a najednou nám dal nečekaně rychlý gól a všichni hráči byli na dně. To samé platilo i v Opavě, kde jsme prohráli s předposledním celkem 3:0. Paradoxem je, že následně o několik týdnu později vyhrajete na Zbrojovce 3:1, jen díky tomu, že hráči podali disciplinovaný a koncentrovaný výkon.

Kteří fotbalisté náleželi k oporám týmu?
Opět jako v podzimním zhodnocení nebudu jmenovat konkrétní hráče, protože úplně všichni patřili k oporám. Přeji všem hráčům hodně štěstí ve starším dorostu, tak aby se co nejvíce hráčů prosadilo do základní sestavy, protože si osobně myslím, že je v tomto ročníku několik talentovaných hráčů, kteří mají velkou šanci se dostat do ligy. Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu, který se podílel společně se mnou na vývoji těchto hráčů. Velké díky zaslouží i paní Jarka Vedralová společně s panem doktorem Jaroslavem Havlíčkem, kteří se starali precizně po celou sezónu o zdraví hráčů.

• Jarní tabulku naleznete ZDE

Hráčské statistiky

Branky celkem: 15 – Lorenc, 14 – Šteffl, Chlumský, 10 – Matulka, 8 – Bence, 7 – Rážek, 6 – Trojánek, Řezáč, 5 – Polcar, Urbánek, 2 – Bartl, 1 – Janoušek, Vlastní.

Branky v jarních zápasech: 5 – Lorenc, 4 – Bence, Šteffl, Chlumský, 3 – Urbánek, 2 – Bartl, 1 – Rážek, Trojánek, Matulka.

Odehrané minuty za jaro: 1 105 – Šteffl, 1 086 – Urbánek, 1 066 – Trojánek, 1 065 – Křišťál, 1 016 – Bence, 1 004 – Řezáč, 992 – Matulka, 795 – Lorenc, 794 – Polcar, 720 – Jágrik, 627 – Pavlík, 569 – Chlumský, 406 – Duba, 354 – Rážek, 330 – Bartl, 326 – Pejřimovský, 69 – Sibera.

Odehrané zápasy za jaro: 14 – Šteffl, Urbánek, Bence, Trojánek, Křišťál, Matulka, Řezáč, Lorenc, 13 – Bartl, 12 – Polcar, 10 – Chlumský, 9 – Jágrik, 8 – Pejřimovský, Rážek, 7 – Duba, 4 – Sibera.