27.11.2018, Miroslav Fuks

Němec: Do budoucna je nutnost hrát Moravskoslezskou ligu

Němec: Do budoucna je nutnost hrát Moravskoslezskou liguDůležité dorostenecké boje se z pohledu FC Vysočina odehrávají nejen v nejvyšší soutěži. O dvě ligy níže bojuje starší dorost B o postup do Moravskoslezské ligy, která by nabídla jihlavským mladíkům lepší podmínky pro jejich sportovní růst. Jak se tento úkol po polovině soutěžního ročníku daří plnit? Na to jsme se zeptali trenéra týmu Ladislava Němce.

 

Podzimní část sezóny se nám bodově vydařila. V čtrnácti zápasech jsme získali 37 bodů a s tříbodovým náskokem na druhé Znojmo přezimujeme na čele divizní tabulky. Jsem rád, že kluci dokázali splnit cíl, který jsme si před startem soutěže stanovili. V naší hře však můžeme registrovat spoustu nedostatků. Především v defenzivě jsme měli velké problémy, o čem svědčí vysoký počet 21 obdržených branek. Naopak síla týmu byla v ofenzivě, když jsme dokázali vstřelit 55 gólů a i díky tomu kluci dokázali zvládnout důležitá utkání. Vytvářeli jsme si velké množství brankových příležitostí a je škoda, že jsme některé utkání nezvládli výraznějším rozdílem. V sezóně do utkání nastoupilo přes 30 hráčů, což je velký počet a nebylo jednoduché vytvořit osu týmu.

Odpovídá dosažené umístění možnostem týmu?
Jsem přesvědčen, že ani. O naší první příčce však rozhodl až poslední zápas se Znojmem, v němž jsme v domácím prostředí v přímém souboji o čelo tabulky vyhráli.

Jaká je kvalita divizní soutěže? Je jednoznačným cílem postup do Moravskoslezské ligy?
Úroveň ligy není samozřejmě tak vysoká a do budoucna je pro FC Vysočina nutnost hrát Moravskoslezskou ligu. Pokud se hráči mají zlepšovat a hrát v každém duelu na 100%, tak není jiné cesty než vyšší soutěž.

Jste spokojen s kooperací s trenéry U19? Jak je tato spolupráce nastavena?
S trenéry U19 jsme neustále v kontaktu, takže spolupráce funguje velmi dobře. To samé ovšem platí o trenérech U16 a U17. Za náš tým na podzim nastupovali i hráči z těchto výběrů.

Jak se kádr pro vaše zápasy rodí?
Sestava dostává finální podobu v pátek na tréninku, kdy se oddělíme od celku U19. Bohužel, někdy nemáme kompletní sestavu na předzápasovém tréninku a proto nám v utkání občas schází větší sehranost týmu.

Jak probíhá tréninkový proces staršího dorostu?
V týdnu trénujeme společně U18 a U19. Samostatně trénujeme většinou v pondělí, kdy absolvujeme regenerační trénink a v pátek předzápasový. Osobně si myslím, že to není ideální stav a do budoucna by se mančafty měly rozdělit.

Který podzimní duel se vám nejlépe vydařil a naopak?
Vyzdvihl bych utkání proti „béčku“ Líšně, kdy kluci dokázali podat velice kvalitní a zodpovědný výkon a zároveň se fotbalem bavili. Nevydařili se nám dvě krajská derby a to ve Velkém Meziříčí a v Humpolci, kde jsme svojí pasivitou zaslouženě ztratily jediné podzimní body.

Chtěl byste podzimní výkony některých hráčů vyzdvihnout?
I když fotbal je kolektivní hra, musím ocenit Oskara Točíka a útočníka Mirka Malatu, který za nás odehrál pouze 4 utkání, ale vstřelil hned 11 gólů. Oba hráči výrazně přispěli k 1. místu v tabulce.

Hráčské statistiky za podzim

Vstřelené branky: 11 – Mir. Malata, 10 - Čermák, 7 - Svoboda, 6 - Točík, 5 - Vošmera, 4 - Trnka, Pavlas, 3 - Trnka, 1 - Vraspír, Novák, Nováček, Lokvenc, Lát.

Odehrané zápasy: 14 - Nováček, Mar. Malata, Lát, Čermák, 12 - Trnka, 11 - Vraspír, Točík, Samek, 10 - Trnka, Vácha, 9 - Pavlas, 8 - Mlejnek, 7 - Vošmera, Čapek, 6 - Doležal, 5 - Svoboda, 4 - Mir. Malata, Jágrik, 3 - Lokvenc, 2 - Novák, Šenkýř, Prchal, Trinh, 1 - Zástěra, Vodička, Ritter, Savi, Pojezný, Luňáček, Homolka, Fila, Došek, Křehlík, Krejčí, Crha, Bulička.

 
Aktuálně

Vysočina po zásluze porazila juniorku Slavie Praha

Fotbalová Vysočina drží v zimní přípravě nadále neporazitelnost. Proti druholigové juniorce Slavie Praha byla lepším celkem a zejména v první půli si vypracovala řadu příležitostí, které však zůstaly nevyužity. Pod vítězství 2:1 (1:1) se brankami podepsali oba útočníci Justin Araujo-Wilson a Mame Alassane Tall. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu