09.04.2014, David Zeman

Štěpánek a Klíma se zúčastnili kvalifikace o EURO

Štěpánek a Klíma se zúčastnili kvalifikace o EUROHráči staršího dorostu David Štěpánek (30.3.1997) a Jiří Klíma (5.1.1997) mají za sebou účast v kvalifikaci na květnové mistrovství Evropy kategorie U17. Zeptali jsme se jich tedy, jak vlastně hodnotí své účinkování v reprezentaci.

 

Jak hodnotíš své působení v kvalifikaci?
Jiří Klíma: Individuálně se nemůžu ohodnotit lépe než průměrně. Zápas s Anglií mi vyšel tak z poloviny, chyběl tomu gól. S Itálií to bylo lepší a podařilo se mi vstřelit i gól, za který jsem hrozně rád. Utkání s Albánií už bylo zase průměrné z mého pohledu.

David Štěpánek: Celkově turnaj bych hodnotil pozitivně. Sice v prvním zápase jsem udělal chybu, po které jsme dostali gól, ale myslím si, že zbylé dva zápasy šel můj výkon nahoru.

Jaká panovala v reprezentačním týmu atmosféra?
Jiří Klíma: Atmosféra byla skvělá, celou dobu jsme mohli doufat v postup. Byla to obrovská zkušenost a zážitek nastoupit před 2.500 diváky, kteří nám fandili vždy od začátku zápasu, bylo něco skvělého.

David Štěpánek: Atmosféra v týmu byla výborná, celý sraz jsme si užívali. Pro mě to byl obrovský zážitek. Hrát před tisícovkami diváků bylo úžasné. Škoda jen prvního nepodařeného zápasu.

V čem vidíš největší rozdíl oproti ligovým utkáním v klubu?
Jiří Klíma: Oproti klubovým zápasům vidím největší rozdíl v technických dovednostech hráčů, vše je založeno více na taktice.

David Štěpánek: Největší rozdíl je v technice hráčů, hra je ve větším tempu. Všechno musíte hrát rychleji než v klubu.

Výsledky české reprezentace U17 v rámci závěrečné fáze kvalifikace:

26.3. Anglie - Česko 1:0 (0:0)

Góly: 53. Solanke.

Sestava ČR: Záleský - Žárský, Teršl, Štepánek, Chlumecký - Twardek (40. Mihálik), Januška, Macek, Trubač - Černý, Klíma. Trenér: Aleš Čvančara.

28.3. Itále - Česko 1:2 (1:0)

Góly: 26. Bonazzoli - 75. Klíma, 78. Černý.

Sestava ČR: Záleský – Čmelík (41. Pulkrab), Teršl, Štepánek, Chlumecký - Bílek, Januška, Macek, Trubač – Černý (80+3. Mihálik), Klíma (79. Kvída). Trenér: Aleš Čvančara.

31.3. Česko - Albánie 2:0 (2:0)

Góly: 10. Černý, 40. Macek.

Sestava ČR: Záleský - Bílek, Teršl, Štěpánek, Chlumecký - Trubač (73. Twardek), Macek, Januška, Černý - Pulkrab (65. Mihálik), Klíma (51. Badocha). Trenér: Čvančara.

 
Aktuálně

Permanentkáři, potvrďte své místo na stadiónu pro duel s Hradcem!

Fotbalové stadióny pod vlivem vládních opatření své brány stále nemohou otevřít dokořán, ale volných míst přibývá! Dle aktuálního limitu je na nich místo pro zhruba 300 osob. FC Vysočina, stejně jako ostatní kluby, s nabídkou vstupu na utkání v první řadě oslovil své sponzory a VIP hosty. Místo však máme pro část držitelů permanentních vstupenek,... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu