27.07.2007, DENÍK - Ondrej Dudáš

Trenér mě párkrát naštval, říká Cihlář

Trenér mě párkrát naštval, říká CihlářJIHLAVA - Procestoval kanadská města Ottawu, Montreal, Edmonton, Victorii, Toronto. Ideální dovolená, řekl by si asi každý. Jenomže tady o žádnou rekreaci nešlo. Tomáš Cihlář se vrátil na českou půdu jako jeden z jednadvaceti mladých hrdinů, kterým se na krku houpala stříbrná medaile z mistrovství světa dvacetiletých. „I když jsem moc příležitostí ve hře nedostal, mám nádherné zážitky. Ten úspěch už nám nikdo neodpáře,“ říká jednadvacetiletý jihlavský fotbalista.

 
Kanada není zrovna moc fotbalová země. Jak na vás tamní prostředí a dění okolo šampionátu působilo?

Organizačně to měli zvládnuté výborně. Jediným negativem byla nejen podle mého názoru hřiště s umělým povrchem. Přece jenom přírodní tráva je trochu něco jiného.

A to cestování vám nevadilo?

Bylo to náročné, ale cesty jsme spojili i s poznáváním kanadské přírody, památek a rezervací. Nebyli jsme pořád zavření na pokojích.

Pět týdnů je ale dlouhá doba. Nelezl jste si už třeba se svým spolubydlícím na nervy?

Bydlel jsem s Tomášem Okleštěkem z Brna. V tom nebyl problém. Jako tým jsme měli výbornou partu. Byla pohoda.

Na šampionátu jste toho moc neodehrál. Byly situace, kdy jste měl jít na hřiště a trenér si to třeba rozmyslel?

Právě že jich bylo až moc, což mě mrzí. Už ve skupině v zápase s Koreou jsem měl naskočit do druhého poločasu. Trenér Soukup si to na poslední chvíli rozmyslel. V osmifinále s Japonskem jsem už už naskakoval do prodloužení. Měl jsem dres i chrániče. Ale trenér opět těsně před střídáním řekl, že tam pošle raději záložníka.

Takže jste na něj trochu naštvaný...

To ne, je to kvalitní trenér. Jen se mi prostě nezamlouval ten způsob, jakým jsem přišel o více startů. I když jsem rád i za to, co jsem odehrál. Každej startík se počítá.

Prodloužení ve čtvrtfinále se Španělskem jste si ale na chvíli zahrál. Jak jste vůbec prožívali oba penaltové rozstřely?

Nervozita tam určitě byla, ale intenzivněji to museli prožívat především střelci. Málem jsem patřil mezi ně. V rozstřelu se Španělskem jsem byl určený jako šestý hráč. Musím se ale přiznat, že jsem rád, že se na mě nedostalo. (smích)

A do finále jste zasáhnout nemohl? Třeba za stavu 1:1?

Nepostřehl jsem, že by mi někdo naznačoval, abych se připravil na střídání.

Během turnaje se k vám několikrát přiklonilo obrovskou měrou štěstí. Neříkali jste si, že už to ve finále platit nebude?

Je to pravda. Vyhráli jsme dva penaltové rozstřely. Štěstí nám nechybělo ani ve skupině. Hodněkrát nás podržel gólman.

Vnímali jste i názory, že Češi na šampionátu praktikují totální defenzivu?

Ano. Na druhou stranu nám mnoho odborníků řeklo, že ji máme výborně propracovanou a že hrajeme dobrý fotbal.

A co fanoušci? V Kanadě přece jenom žije dost Čechů...

Byli skvělí. Na stadionu navíc učili Kanaďany výkřik „Češi do toho“, což se během šampionátu stupňovalo, až z toho byla výborná kulisa.

Po finále Argentinci svůj úspěch bujaře oslavili. Kdy z vás všech vypršelo to zklamání? V očích brankáře Petra se objevily i slzy...

Bylo to za chvíli pryč. Všichni jsme si rychle uvědomili, čeho jsme dosáhli.

Většina týmu nyní plynule přejde do reprezentační jednadvacítky. Už jste s někým mluvili? Ví se něco bližšího?

Na šampionátu byl i pan Lavička (trenér reprezentace do 21 let - pozn. red.). Říkal, že s námi počítá. Ale samozřejmě nominace teprve bude. Teď musím makat v klubu, abych se do ní dostal.

Někteří hráči dostali po šampionátu nabídky k přestupům. Jak je to s vámi?

O ničem nevím. Budu pokračovat v Jihlavě.

Prakticky jste neměl volno. Dal vám nyní trenér Zákostelský nějaký čas na odpočinek?

Dnes (ve čtvrtek - pozn. red.) jsem byl poprvé na tréninku a jen tak lehce vyklusával a dělal něco s míčem. Teď budu mít do úterka volno a pak se zapojím do tréninkového procesu.

Máte velké kondiční manko?

V Kanadě náhradníci docela tvrdě trénovali. Ale samozřejmě šlo o šampionát, takže o nějaké enormní nabírání fyzické kondice nešlo. Něco asi budu muset ještě naběhat.

Předpokládám, že jste sledoval změny v jihlavském kádru...

Přes internet. Je jich celkem dost. Je tu nový trenér a pro mě je nyní prioritou dostat se do základní sestavy a stabilně hrát.

 
Aktuálně

Jihlava postupuje do dalšího kola MOL Cupu

Utkání třetího kola MOL Cupu mezi Jihlavou a Pardubicemi skončilo vítězstvím domácích 2:0. Své vedení z první půle dokázali jihlavští fotbalisté po poločase ještě navýšit a zásluhou výborného výkonu gólmana Adama Jágrika odešli z utkání bez obdržené branky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu