23.01.2017, Redakce

U19: Tři přípravné duely na Slovensku

U19: Tři přípravné duely na SlovenskuTým starších dorostenců sehrál trojici přípravných utkání během soustředění na Slovensku, kdy čelil proti FC Nitra, KF Senica a FC Spartak Trnava. Příští utkání odehrají na hřišti třetiligového MFK Třebíč 28.1. v 10 hod.

19.1.2017
FC Nitra – FC VYSOČINA JIHLAVA 1:2 (1:1)

Branky: 20. – 12. Svoboda, 74. Průša
Sestava: Konrád – Řezáč (67. Vašíček), Mikuška, Vrzal, Pavlík – Průša, Karmazín, Bojo, Smejkal – Svoboda, Křivánek.

Komentář trenéra: „Proti lídrovi I. dorostenecké ligy ze Slovenska jsme se rozhodli vyzkoušet hru na dva klasické útočníky, kdy Svobodu na hrotu doplnil mladíček z U17 Křivánek. A nutno říci, že oba dva útočníci byli hodně vidět. Celkově jsme však odehráli kvalitní zápas. Do vedení jsme šli po rohovém kopu Průši a hlavičce Svobody. Domácím se však do poločasu podařilo po hezké akci skóre srovnat. Ve druhé půli jsme byli více u míče a zaslouženě šli do vedení, po akci Svobody a koncovce Průši, které jsme si do konce zápasu nenechali vzít. Jsem rád, že jsme se výborně popasovali s těžším terénem a opravdu kvalitním soupeřem. Všichni hráči zaslouží pochvalu!“ řekl trenér Kamil Průša.

20.1.2017
FK Senica – FC VYSOČINA JIHLAVA 1:1 (0:0)

Branky: 73. – 84. Matulka
Sestava: Jágrik – Bence, Křišťál, Krejčí, Vašíček – Pavlas – Kafoněk, Fikar, Matulka, Polcar – Lorenc.

Komentář trenéra: „Celé utkání byli domácí hráči více u míče a my tahali za kratší konec. Nicméně jsme měli dobré náznaky šancí, kdy jsme převážně těžili z výborného pohybu a práce Matulky. Moc mě těší, že jsme po inkasované brance zabrali a udělali vše pro to, abychom neprohráli. Po přihrávce Fikara se prosadil Matulka, který tak korunoval svůj opravdu kvalitní výkon!“ řekl trenér Kamil Průša.

22.1.2017
FC Spartak Trnava – FC VYSOČINA JIHLAVA 2:0 (1:0)

Branky: 28., 69.
Sestava: Konrád (55. Jágrik) – Řezáč (55. Bence), Mikuška, Vrzal (55. Fikar), Křišťál (45. Pavlík) – Karmazín (45. Krejčí), Bojo (55. Pavlas) – Průša (55. Kafoněk), Matulka (55. Polcar), Smejkal (45. Lorenc) – Křivánek (45. Svoboda).

Komentář trenéra: „Na dnešního soupeře jsme jednoduše neměli. Domácí se předvedli jako výborný soupeř, který byl nad naše síly. Hra Trnavy se mi moc líbila. Hráči hráli výborný fotbal, který byl založen na perfektní kombinace v maximální rychlosti. Navíc jsem měl pocit, že byli domácí celkově lépe fyzicky vybavení. V první půli jsme se však s jejich hrou snažili držet krok. Kromě obdržené branky si žádnou další stoprocentní šanci domácích nevybavuji. My mohli vyrovnat po hezké akci středem hřiště, kdy se povedla kombinace Bojovi s Křivánkem, po které šel sám na brankáře Matulka. Pod tlakem dotírajícího obránce však mířil těsně vedle levé tyče. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a šli na dva klasické útočníky. Tento tah nám nevyšel, protože souhra Svobody s Lorencem vůbec nefungovala. Navíc jsme po samostatném úniku inkasovali druhou branku a zcela zaslouženě tak prohráli!

Samozřejmě si uvědomuji, že jsme během čtyř dní sehráli tři zápasy a navíc měli dva tréninky. Do posledního zápasu jsme tak šli určitě hodně unaveni. I tak si myslím, že někteří hráči by měli předvést lepší výkony. Celkově bych však chtěl všechny hráče pochválit, protože jsme během soustředění nemuseli řešit žádný problém. Drobná zranění mají Vašíček, Křišťál a Pavlas. Věřím však, že je tato zranění nevyřadí z probíhající přípravy. V pondělí máme všichni volný den, který by měl stačit na odpočinek a k nabrání dalších sil do dalšího přípravného týdne, v kterém již dojde k první redukci týmu, z kterého tři čtyři hráče vyřadíme. K následujícímu utkání v Třebíči proti třetiligovým mužům, již pojede šestnáct hráčů do pole a dva brankáři!“ řekl trenér Kamil Průša