24.04.2017, Miroslav Fuks

Urbánek: Nenapadlo mne, že FC Vysočina bude bojovat o udržení

Urbánek: Nenapadlo mne, že FC Vysočina bude bojovat o udrženíFotbalový klub, to nejsou jen profesionální fotbalisté, trenéři, mládežničtí hráči či zaměstnanci klubu, ale i sponzoři, kteří se nemalou měrou podílejí na fungování a ekonomickém zabezpečení klubu. V rámci tradičního bližšího představení reklamních partnerů FC Vysočina naše volba padla na společnost KOBERCE BRENO, spol. s r.o., která náleží mezi novější partnery klubu. Dotazy jsme položili Petru Urbánkovi, ředitel realizací a projektů této firmy.

 

Jak dlouho Vaše společnost podporuje FC Vysočina?
Naše společnost klub podporuje již dva roky.

Co je pro Vás motivem k podpoře FC Vysočina?
Já bych to neprezentoval jako motiv, ale jako kladný vztah ke sportu a fotbalu zvlášť. Naše společnost podporuje celé spektrum zajímavých projektů od hudby, zdravotnictví, podpory potřebným, podpory mládeže až ke sportu. Z hlediska FC Vysočina jde samozřejmě i o znalost regionu, který nepatří mezi nejbohatší v Česku, o velmi kvalitní práce s mládeží a hlavně o mezilidské vztahy s lidmi ve vedení. To jsou všechno spojené nádoby, aby podpora z naší strany mohla vzniknout.

Hrál jste nebo stále ještě hrajete fotbal aktivně? Jaký je vlastně Váš vztah k nejpopulárnějšímu světovému sportu?
Fotbal jsem hrál celých 26 let. Bohužel, těžké zranění kolene mě brzy vyřadilo z aktivního hraní. Jsem odchovancem Baníku Ratíškovice. Dále jsem hrál za Jiskru Kyjov a TJ Svitavy. Dotáhl jsem to maximálně do divize. Po opakovaném zranění kolene jsem se dal na funkcionářskou dráhu v TJ Svitavy. Později jsem působil jako ředitel prvoligových Drnovic, Kladna a nakonec jako šéf tréninkového centra Viktorky Žižkov v Horních Počernicích. Byl jsem členem výkonného výboru Krajského fotbalového svazu v Pardubickém kraji a též předsedou komise mládeže Pražského fotbalového svazu.

Navštěvujete zápasy FC Vysočina pravidelně? Byl jste i na některém venkovním ligovém zápase?
Bohužel, díky velkému pracovnímu vytížení zápasy FC Vysočina pravidelně nenavštěvuji. Ovšem využívám možnosti přenosů na iSport, O2 TV, TIPSPORT a sleduji za celý víkend několik utkání od kraje až po mezinárodní zápasy, Pokud to čas dovolí, tak si samozřejmě nenechám ujít zápasy FC Vysočina v boji o udržení prvoligové příslušnosti.

Sledujete i výsledky dalších týmů FC Vysočina?
Jak již jsem psal, sleduji toho hodně. U FC Vysočina mne kromě „áčka“ zajímají výsledky dorostů a juniorky.

Jste divákem zápasů české reprezentace, českých klubů v evropských pohárech, popř. jste vyrazil i na atraktivní duely jiných evropských lig?
Již od dětství si nenechám ujít jediný zápas České reprezentace. Když to čas i práce dovolí, tak sleduji veškerá vystoupení českých klubů v evropských soutěžích buď přes média, nebo i osobně. Ta atmosféra musí vtáhnout každého fanouška fotbalu. Z atraktivních duelů v zahraničí nikdy nezapomenu na návštěvu zápasu FC Barcelona vs. FC Sevilla.

Jak hodnotíte vystoupení FC Vysočina v dosavadním průběhu sezóny?
Těžká otázka… Když jsem viděl kádr mužstva, vedení i zázemí, vůbec by mě nenapadlo, že bude FC Vysočina bojovat o udržení v první lize. Prostě nemůžu to doteď nějak zkousnout. Ale věřím, že se o to klub ještě popere.

Kteří fotbalisté náleží mezi Vaše oblíbence?
Můj největší oblíbenec už v FC Vysočina není – Standa Tecl. Toho bych v jihlavském kádru jednou zase rád viděl. Ze současného kádru hodně sleduji a fandím Hanušovi, Vaculíkovi a Rabušicovi.

Jaký tipujete výsledek nadcházejícího domácího duelu proti Zbrojovce Brno?
FC Vysočina vyhraje 2:1.

  • partnerem rubriky je restaurace TŘI KNÍŽATA, kterou naleznete na Masarykově náměstí v Jihlavě

o firmě KOBERCE BRENO, spol. s r.o.

KOBERCE BRENO je ryze český subjekt, založen v roce 1994. Je největším a nejvýznamnějším tuzemským prodejcem podlahových krytin zajišťujícím prodej a servis na celém území ČR a na Slovensku. Zároveň je největším importérem významných zahraničních výrobců.

www.breno.cz

 
Aktuálně

Sportovec Jihlavska 2019: ocenění pro kolektivy FC Vysočina!

V důstojném prostředí Gotické síně jihlavské radnice dnes byli dekorování nejlepší sportovci okresu Jihlava za rok 2019. Stalo se tak s tříměsíčním zpožděním oproti tradičnímu březnovému termínu a hned dvojího ocenění se ve 20. ročníku ankety dostalo kolektivům FC Vysočina! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu