22.07.2009, Miroslav Fuks

Vrátí se Robert Caha na rodnou hroudu?

Vrátí se Robert Caha na rodnou hroudu?V FC Vysočina se schyluje k velkému návratu na rodnou jihlavskou hroudu. S prvním týmem se dnes začal připravovat velezkušený odchovanec Spartaku Jihlava Robert Caha (nar. 11.3.1976). Jeden z největších českých fotbalových cestovatelů by tak mohl završit kruh svých putování v mateřském klubu. Zda tento levý obránce setrvá v FC Vysočina rozhodnou nejbližší dny. Už dnes odehraje poločas v přípravném utkání „béčka“ v Benešově.

 
Cahův fotbalový životopis je opravdu pestrý. Prošel mládežnickými týmy Spartaku Jihlava a už v sedmnácti letech začal jako útočník nastupovat za třetiligové „áčko“. V MSFL za Jihlavu celkem vstřelil 5 branek. Domácí klub mu byl brzy malý a tak v zimě 1995 přestoupil do ostravského Baníku. Zde začínal v třetiligové juniorce, podzim 1995 nastupoval v třetiligovém Znojmě a na jaře 1996 si poprvé vyzkoušel II.ligu v Chrudimi. Podzim 1996 odehrál na hostování v NH Ostrava a jaro 1997 bylo opět druholigové, tentokráte v České Lípě. Ročník 1997/98 strávil celý v LeRKu Prostějov. Výborné výkony ho konečně natrvalo posunuly do prvoligového kádru Baníku Ostrava. Zde do konce roku 2000 odehrál 46 zápasů a vstřelil 1 branku. Poté v zimě 2001 vyrazil za prvním exotickým angažmá do Číny, kdy v klubu Šen-jang Ginde vydržel rok a půl. V létě 2002 se vrátil do Česka a zakotvil v Sigmě Olomouc, kde velmi dobře odehrál 2 ročníky I. ligy, když nastoupil do 51 zápasů. Další Cahovi fotbalové kroky vedly do zahraničí. Působil v CSKA Sofia, v iránských klubech FC Persepolis a FC Šahin Bushehr a naposledy ve slovenské Dunajské Stredě.

 
Aktuálně

U19 má za sebou první týden přípravy

Starší dorost U19 se na jarní část sezóny začal připravovat jako jeden z prvních mládežnických týmů FC Vysočina. Už více než týden hráči polykají tréninkové dávky, které jim trenér Luboš Prokopec se svým realizačním týmem přichystal. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu