21.05.2011, Miroslav Fuks

Střelecké trápení korunovali porážkou v Mostě

Střelecké trápení korunovali porážkou v MostěBez vstřelených branek se nevyhrává a fotbalisté FC Vysočina se o tom nyní přesvědčují na vlastní kůži. Jejich střelecké trápení vyvrcholilo na půdě Baníku Most, kde jihlavští hráči potřetí v řadě nevstřelili branku a díky trefě Badalyana z 18. minuty prohráli 1:0 (1:0). Tři kola před koncem II. ligy jim na postupovou příčku schází už čtyři body.

Diváci: 500
Most: Paleček - Knakal, Lafrance, Bohata, Jendruščák - Rosendo, Hofmann, Schut, Danoski (87. Franěk) – Bednář (78. Christof), Badalyan (51. Frnoch).
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel, Šimáček, Halama (78. Krutý), Cihlář – Vaculík (62. Kopic), Karlík, Dort - Tecl, Bača (46. Dolejš), Mešanović.

Kouč Josef Vrzáček v Mostu oproti domácímu duelu proti Třinci sáhl do sestavy. Místo zraněného Veselého nastoupil na pravém beku Gabriel a větší důraz na ofenzívu potvrzovalo nasazení útočníka Bači na úkor záložníka Kopice. V jihlavské jedenáctce tak figurovali tři čistokrevní útočníci.

Úvod zápasu byl ve znamení tradičního oťukávání. Zaujmout mohly dva jihlavské rohy, průniky domácího Danoskiho či Mešanoviće a Gabriela na druhé straně. Poprvé zahřmělo v 18. minutě, kdy domácí z první střely na branku skórovali. Na míč za obranu si naběhl Knakal a jeho prudkou zpětnou přihrávku trefil parádním volejem do šibenice Badalyan - 1:0. Jihlava poté viditelně přidala, ale zároveň si musela dávat velký pozor na nápadité ofenzivní akce domácího celku. Gólman Uvarenko měl plné ruce práce v 28. minutě, kdy se po centru z rohového kopu do chumlu hráčů balon odrazil k Rosendovi, který bez přípravy vypálil a Uvarenko jednou rukou míč vytěsnil! V 32. minutě se po přihrávce Dorta za domácí obranu dostával Vaculík, ale Jendruščák ho v poslední chvíli zastavil. Vzápětí se ke střele neprotlačil Bača. Jihlavský gól nepřinesla ani 37. minuta, kdy po závaru zakončoval na zadní tyči Halama a možná o metr minul pravou tyč Palečkovy branky! Velkou šanci ve 40. minutě neproměnil ani Tecl, který z deseti metrů nastřelil jen záda obránce Jendruščáka! V závěru první půle mohlo být pro hosty ještě hůře, neboť Danoski se z pravé strany proháčkoval až do vápna a na druhý pokus se mu podařilo odcentrovat. Na zadní tyči číhal Bednář, jeho hlavičku však dokázal lapit Uvarenko.

Do druhé půle nastoupil místo Bači krajní záložník Dolejš. Tato změna však hosty příliš nerozhýbala. Obrázek hry byl dlouho stejný – Vysočina držela míč a neúspěšně dobývala mosteckou obranu. Nebezpečí pro domácí branku mohlo přijít v 64. minutě, kdy se po rohovém kopu balon odrazil za vápno k zcela volnému Kopicovi, který však levačkou střelu nezvládl. Most odpověděl průnikem a střelou Danoskiho, ale trefil jen připraveného Uvarenka. V 68. minutě centroval před branku Halama a hlavičkoval těsně vedle branky Tecl. Další šance přišla o 3 minuty později, kdy Gabriel hrudí posunul balon na Dolejše, jenž z dobré pozice napálil míč vysoko nad branku! Ve velkém dusnu se hrálo nahoru – dolů a se strhujícím fotbalem přicházelo množství šancí na obou stranách. V 74. minutě se Frnoch se obtočil kolem obránce a jeho centr si málem srazil do branky Cihlář. V 75. minutě neproměnil velkou šanci Dolejš, který se dostal k odraženému míči a střelu nohou vykopl na roh gólman Paleček. Poté však hrozili spíše domácí. V 76. minutě Rosendo uvolnil do tutové šance Danoského, ten si položil brankáře i obránce, vystřelil do prázdné branky, kde však zasáhl stehnem Halama a zabránil gólu! Později Frnoch nezvládl svůj samostatný postup na brankáře Uvarenka a v 81. minutě pálil v šanci Danosti a Uvarenko vyrazil na roh. Pět minut před koncem otupil jihlavskou snahu Karlík, který po ataku brankáře dostal svoji druhou žlutou kartu v zápase a musel do sprch. Jihlavský gólový zmar korunovalo nastavení, kdy Dolejšovu střelu vykopl z branky Lafrance.

12.kolo | FC Vysočina - Most | 1:1
27.kolo | Most - FC Vysočina | 1:0