22.05.2011, Miroslav Fuks

Vrzáček: Univerzální recept na góly neexistuje

Vrzáček: Univerzální recept na góly neexistujeKlíčový závěr druholigových bojů přináší z jihlavského pohledu velmi nepříjemnou skutečnost – tým těžko otáčí nepříznivě se vyvíjející zápasy a především se v koncovce neuvěřitelně trápí. Trenéra Josefa Vrzáčka jsme se zeptali, jak si vysvětlit fakt, že jeho svěřenci v posledních třech důležitých zápasech nedokázali skórovat?

 

V každém ze zápasů – na Žižkově, doma s Třincem i v Mostě – jsme si vytvořili velkou spoustu šancí a v ofenzívě jsme byli nebezpeční. Střelbě, standardkám i finální fázi jsme se v posledních dnech i týdnech intenzivně věnovali, ale nakonec jsme v Mostě opět vyšli střelecky naprázdno. Univerzální recept na to, jak lehce proměňovat šance a střílet góly neexistuje. Ze tří zápasů jsme jen jednou inkasovali, to není špatná bilance. Ovšem skutečnost, že jsme ve třech zápasech v řadě neskórovali představuje velký problém.

Jak jste zápas v Mostě viděl?
Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme ho pod kontrolou. Bohužel, přišel míč za obranu, hráči přestali na moment hrát v domnění, že se jedná o offside, přišel přesný centr a krásná trefa Badalyana. Ve zbývajících minutách zápasu jsme se snažili skóre otočit. Scházela nám však herní kvalita, klid a přesnost v koncovce. V průběhu utkání jsme několikrát měnili rozestavení, přičemž jsme na konci dohrávali na tři obránce a prakticky se čtyřmi útočníky. Nebylo nám to však nijak platné.

Jakou roli mohl sehrát fakt, že hráči znali výsledek dopoledního duelu Třince s Žižkovem?
Hráči tento výsledek příznivý pro Viktorii samozřejmě znali, ale bylo by alibistické vyvozovat z toho nějaký výrazný dopad na jejich psychiku. Předem bylo dané, že se v Mostě musíme především soustředit na svůj výkon.

Za dané konstelace, kdy tři kola před koncem ztrácíte na druhý Žižkov 4 body, se zdá být postupový boj takřka ztracen...
Rozhodně nic nebalíme! Musíme se dát dohromady a soustředit se na páteční zápas proti Hlučínu, který nutně musíme vyhrát. Stále existuje teoretická šance na postup a my jsme povinni ji stále živit.

 
Související
Aktuálně

Posilou Rajmund Mikuš, Jiří Klíma do Mladé Boleslavi

Letní kádr FC Vysočina hlásí další zajímavou posilu. Po Matúši Lackovi tým posílí slovenský ofenzivní záložník Rajmund Mikuš, který se může pochlubit velmi zajímavou produktivitou. Jihlavu naopak opouští odchovanec Jiří Klíma, jenž míří za ambicemi a rozvojem svého potenciálu do prvoligové Mladé Boleslavi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu