22.05.2011, Miroslav Fuks

Vrzáček: Univerzální recept na góly neexistuje

Vrzáček: Univerzální recept na góly neexistujeKlíčový závěr druholigových bojů přináší z jihlavského pohledu velmi nepříjemnou skutečnost – tým těžko otáčí nepříznivě se vyvíjející zápasy a především se v koncovce neuvěřitelně trápí. Trenéra Josefa Vrzáčka jsme se zeptali, jak si vysvětlit fakt, že jeho svěřenci v posledních třech důležitých zápasech nedokázali skórovat?

 

V každém ze zápasů – na Žižkově, doma s Třincem i v Mostě – jsme si vytvořili velkou spoustu šancí a v ofenzívě jsme byli nebezpeční. Střelbě, standardkám i finální fázi jsme se v posledních dnech i týdnech intenzivně věnovali, ale nakonec jsme v Mostě opět vyšli střelecky naprázdno. Univerzální recept na to, jak lehce proměňovat šance a střílet góly neexistuje. Ze tří zápasů jsme jen jednou inkasovali, to není špatná bilance. Ovšem skutečnost, že jsme ve třech zápasech v řadě neskórovali představuje velký problém.

Jak jste zápas v Mostě viděl?
Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme ho pod kontrolou. Bohužel, přišel míč za obranu, hráči přestali na moment hrát v domnění, že se jedná o offside, přišel přesný centr a krásná trefa Badalyana. Ve zbývajících minutách zápasu jsme se snažili skóre otočit. Scházela nám však herní kvalita, klid a přesnost v koncovce. V průběhu utkání jsme několikrát měnili rozestavení, přičemž jsme na konci dohrávali na tři obránce a prakticky se čtyřmi útočníky. Nebylo nám to však nijak platné.

Jakou roli mohl sehrát fakt, že hráči znali výsledek dopoledního duelu Třince s Žižkovem?
Hráči tento výsledek příznivý pro Viktorii samozřejmě znali, ale bylo by alibistické vyvozovat z toho nějaký výrazný dopad na jejich psychiku. Předem bylo dané, že se v Mostě musíme především soustředit na svůj výkon.

Za dané konstelace, kdy tři kola před koncem ztrácíte na druhý Žižkov 4 body, se zdá být postupový boj takřka ztracen...
Rozhodně nic nebalíme! Musíme se dát dohromady a soustředit se na páteční zápas proti Hlučínu, který nutně musíme vyhrát. Stále existuje teoretická šance na postup a my jsme povinni ji stále živit.

 
Související
Aktuálně

Třetí přípravný zápas a třetí porážka o gól

I z třetího letního přípravného duelu odešli fotbalisté FC Vysočina nejtěsněji o jednu branku poraženi. Na pražském stadiónku SK Prosek podlehli výrazně posílené Viktorii Žižkov 3:2 (1:1), když jihlavské branky zaznamenali Luis Arroyo a Stanislav Klobása. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Odehráno v 11:30
FK Viktoria Žižkov
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu