07.03.2015, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina proti favorizovanému Jablonci vybojovala bod

Vysočina proti favorizovanému Jablonci vybojovala bodFotbalisté FC Vysočina naplnili své odhodlání a proti Jablonci se prezentovali výrazně kvalitnější a agresivnějším výkonem, než tomu bylo před týdnem se Slováckem. Proti aspirantovi na mistrovský titul vybojovali cenný a zasloužený bod, když ve druhé dějství dokázali srovnat nepříznivě se vyvíjející skóre na konečných 1:1 (0:1). Důležitou branku a první jarní jihlavskou trefu zaznamenal v 54. minutě přesnou střelou z dvaceti metrů Peter Šulek.

19.kolo, sobota 7.3.2015, 17:00
1:1
(0:1)
JablonecJablonec

Góly: 54. Šulek – 32. Crnkić.
ŽK: Šulek, Kučera – Kopic, Greguš, Mingazov, Hübschman.
ČK: 82. Mingazov.
Rozhodčí: Lerch – Wilczek, Hájek.
Diváci: 3010
FC Vysočina: Hanuš – Kukoľ, Kryštůfek, Tlustý, Hybš – Marek, Kučera – Fulnek, Šulek (74. Harba), Vaculík (85. Kliment) – Mešanović (62. Marcin). Náhradníci: Blažek – Demeter, Batioja, Štěpánek.
Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, Beneš, Novák – Greguš, Hübschman – Kopic (69. Masopust), Pospíšil (90+1. Rossi), Crnkić (59. Mingazov) – Šabala. Náhradníci: Špit – Kysela, Rossi, Mišun.

V sestavě FC Vysočina došlo oproti duelu se Slováckem k třem změnám. Do branky se vrátil uzdravený Hanuš, vykartovaného stopera Krejčího nahradil po uplynutí karetního trestu Tlustý a místo Harby dostal důvěru Fulnek.

Vysočina naplnila své předzápasové odhodlání a do utkání vstoupila mnohem více aktivněji a agresivněji, než před týdnem proti Slovácku. Snahu domácího celku dokumentovala například 13. minuta, kdy Kučera rozehrál rohový kop z levé strany, nejvýše vyskočil Tlustý, ale jeho hlavička zamířila nad branku. První velká šance Jablonce se zrodila v 15. minutě, kdy odchovanec Vysočina Kopic odcentroval z pravé strany přesně na Šabalu, který však hlavičkoval těsně vedle tyče. V 16. minutě se do vápna zprava prodral Mešanović, za hranicí velkého vápna našel Šulka, který z první pálil těsně vedle pravé tyče Hrubého branky. Ve 21. minutě vysunul Kučera mezi obránce Fulneka, který se tísněn dostal před gólmana, ale jeho rána nebyla dostatečně prudká a Hrubý ji lapil. Až v 29. minutě mohli jít hosté do vedení, ale Šabala jihlavské zaváhání nevyužil a trefil jen hruď Hanuše, který u něj byl včas. Hned z dalšího rychlého kontru Severočechů už v 32. minutě udeřilo. Novák dostal do běhu balón, z levé strany od brankové čáry přihrál míč do vápna, tam se k míči dostal Kopic, jenž pohotově vystřelil, trefil stopery Vysočiny a od nich se balón dostal k Crnkićovi, jehož tečovaná střela skončila za zády Hanuše – 0:1. Ve 40. minutě Fulnek z pravé strany centroval do vápna, kde Mešanovićovi chyběl krok, aby zakončoval do odkryté branky.

První půle končila snahou Vysočiny o vyrovnání, ovšem vstup do druhého dějství lépe vyšel Baumitu. Pět minut po pauze už to mohlo být o dvě branky, ale na Gregušovu přízemní střelu k tyči stihl gólmana Jihlavy reagovat. Z fáze hry, kdy se Vysočině tolik nedařilo, se paradoxně zrodilo vyrovnání domácího celku. Kukoľ uvolnil Šulka, který se posunul míč do středu hřiště a zhruba z dvaceti metrů vyslal parádní střelu, která přesně zapadla k Hrubého levé tyči – 1:1. Vysočina tak ukončila sérii bez vstřeleného gólu po 358 minutách. V zápětí trenér hostí Šilhavý poslal na trávník Mingazova, ale tohle střídání se vůbec nepovedlo. Ten totiž na trávníku nevydržel ani půl hodiny, protože po dvou žlutých kartách šel v 82. minutě pod sprchy. Červená karta se zrodila po jeho velmi zbytečném agresivním zajetí do gólmana Hanuše. Po vyrovnání se už moc šancí neurodilo. Hru Jablonce oživil střídající Masopust, který ještě na podzim působil v Jihlavě, ale ani on remízový stav nezlomil. Vysočina se v závěru snažila strhnout vedení na svoji stranu, ale to se jí už nepodařilo. V kvalitní partii se tak zrodila zasloužená remíza.

Výsledky hlasování o Hráče utkání za FC Vysočina: 1. Peter Šulek 34%, 2. Jan Hanuš 14%, 3. Matěj Hybš 13%, 4. Muris Mešanović 11%, 5. Petr Tlustý 6%, 6. Jakub Fulnek 6%, 7. Lukáš Vaculík 4%, 8. Tomáš Marek 4%, 9. Lukáš Kryštůfek 4%, 10. Matúš Marcin 1%, 11. Vladimír Kukoľ 1%, 12. Tomáš Kučera 1%.