08.06.2020, Redakce

Ani druhý domácí zápas po nucené pauze tři body nepřinesl

Ani druhý domácí zápas po nucené pauze tři body nepřineslVysočina se tolik potřebné výhry nedočkala ani ve čtvrtém duelu po koronavirové pauze. V důležité bitvě proti Hradci Králové byla na domácí půdě lepším celkem, ale znovu nadějné vedené vedení neudržela. Potřetí v řadě... Na vlastní gól Krále po střílené přihrávce Rajmunda Mikuše totiž hosté ve druhém dějství odpověděli šťastnou tečovanou ránou Soukeníka – 1:1 (1:0).

21.kolo, pondělí 8.6.2020, 18:00
1:1
(1:0)
Hradec KrálovéHradec Králové

Góly: 37. Král (vla.) – 69. Pojezný (vla.).
ŽK: 42. Vaculík – 39. Urma, 54. Šípek, 57. Mejdr, 60. Djurdjević, 76. Kateřiňák.
Rozhodčí: Zelinka – Dobrovolný, Mikeska
Diváci: 350
FC Vysočina: Vejmola – Javůrek (85. Svoboda), Pojezný, Diouf, Novotný – Fortelný (75. Arroyo), Vaculík (91. Shudeiwa) – Rezek (75. Smejkal), Zoubele, Mikuš – Klobása. Náhradníci: Veselý - Šimko, Koubek.
Hradec Králové: Ottmar – Urma, Král, Martinec, Mejdr (68. F. Čech) – Zbrožek (68. Soukeník), Jukl (46. D. Doležal, 48. Šípek) – Ch. Frýdek (46. Djurdjević), Vlkanova (C), Kateřiňák – Prekop

Kouč Radim Kučera učinil dvě změny oproti duelu s Líšní. Místo Arroya a vyžluceného Lacka nastoupili Mikuš a Pojezný.

Jeho celek do utkání vstoupil nadějnou sérií čtyř rohů, které však kýženou rychlou branku nepřinesly. Nejblíže byla pohotová rána Mikuše, která však tečovaná skončila v zámezí. V 8. minutě poslal centr do vápna Novotný, ale ani Klobásův pokus se mezi tři tyče nevešel. Ve 21. minutě hledala domácího kanonýra střílená přihrávka Javůrka, ale k zakončení scházely centimetry. V 35. minutě udělal Novotný z několika Votroků statisty, nahrál Klobásovi, ale jeho střela byla zablokovaná stopery. V 37. minutě šli domácí do zaslouženého vedení. Pojezný skvěle vybojoval míč, poslal jej do křídla na Mikuše a jeho náhru před branku na volného Zoubeleho tečoval mimo dosah gólmana Ottmara stoper Král – 1:0! V závěru půle se do vápna prodral Zoubele, vypálil a hradecký gólman balón vyrazil před sebe pro své beky.

Hradec brzy vystřídal hned tři hráče, ale Vysočina byla lepším celkem i v úvodu druhé půle. V 57. minutě Vaculík vyvezl míč, našel na hraně šestnáctky Zoubeleho, ten se uvolnil a napálil břevno! O chvilku později hradecké obraně zatrnulo po centru Javůrka, kdy Pojeznému scházel jen kousíček ke gólové hlavičce. V 65. minutě po Urmově centru hlavičkoval z nebezpečné pozice Vlkanova, ovšem pouze nad břevno. V 66. minutě zakončoval zajímavou standardku Jihlavy prudce avšak vedle střílející Rezek. Votroci nebyli nebezpeční, přesto dokázali srovnat. A to obdobně, jako padl úvodní gól utkání. V 69. minutě se k odraženému míči dostal Soukeník a jeho rána byla od blokujícího Pojezného tečována do protipohybu Vejmoly – 1:1. V 77. minutě se hradeckou obranu snažili propálit Klobása a Arroyo, ale štěstí jim nepřálo. Střídající Arroyo pálil i v 81. minutě, ovšem z dvaceti metrů branku minul. V 84. minutě se po rohu Javůrka tlačil k hlavičce Klobása, ale míč netrefil ideálně. Arroyo mohl rozhodnout v 86. minutě, ale střílený centr Novotného ve velké rychlosti tečoval vedle. Na druhé straně střílel v 87. minutě Šípek, ale prostor mezi třemi tyčemi hodně minul. Vysočina se v závěrečných minutách tlačila do zakončení, ale žádný z centrů k tříbodové radosti nevedl. Oba ambiciózní celky se tak rozešly smírně.

7.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 4:2
21.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 1:1