30.08.2019, Miroslav Fuks

Vysočina z Hradce Králové odváží porážku 4:2

Vysočina z Hradce Králové odváží porážku 4:2Vysočina nezvládla ani druhý venkovní zápas v řadě. V důležitém duelu v Hradci Králové byla v první půli lepším celkem a šla do vedení díky zakončení Stanislava Klobásy. Jenže Vlkanova ze sporně nařízené penalty vyrovnal a další šance FCV již zůstaly nevyužity. Naopak domácí Prekop se ve vyrovnané druhé půli dokázal prosadit a na jeho trefu navázal Vlkanova. Hosté se však nevzdali a Matěj Koubek dokázal ještě snížit. Nebylo to však nic neplatné, neboť Vlkanova v závěru završil svůj hattrick a konečný divoký stav 4:2 (1:1).

Diváci: 888
Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Zbrožek, M. Černý (55. Soukeník), Šípek (72. Firbacher), Vlkanova – Ch. Frýdek (55. Djurdević), Prekop.
FC Vysočina: Vejmola – J.Pavlík (80. Koubek), Vedral, Tijani, Javůrek - Smejkal, Fortelný, Lacko, Mikuš (74. Rezek) – Klobása, Jawo (63. Zoubele). Náhradníci: Veselý – Pojezný, Svoboda, Vaculík.

Kouč Radim Kučera v sestavě učinil dvě změny, když místo Tlustého a Vaculíka nastoupili Vedral a Lacko. Na lavičce poprvé figuroval odchovanec a stoper U19 Karel Pojezný.

Vysočina do utkání Pod lízátky vstoupila velmi aktivně a už v 7. minutě šla do vedení. Po pravé straně pronikl Mikuš, který přihrávkou pod sebe našel zcela nehlídaného Klobásu, jenž se nemohl mýlit – 0:1. V 10. minutě Vysočina zahrávala nebezpečný rohový kop, při němž se k odraženému míči dostal Pavlík a domácí od pohromy zachránil skluz Šípka. 13. minuta nabídla hodně spornou situaci, kdy sudí Zelinka posoudil souboj Jawa s Kvídou v jihlavském vápně jako penaltový. K puntíku se postavil Vlkanova a dokázal Vejmolu prostřelit – 1:1. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, když ke krásné střele levačkou natáhl za vápnem Fortelný a Votroky od inkasované branky zachránil skvělý zákrok Ottmara. Ve 28. minutě domácím divákům zatrnulo při nepřesné rozehrávce Ottmara, který mohl využít Klobása, ovšem nepodařilo se mu to. Po odraženém míči se neujal ani lob Fortelného. V 38. minutě musel Ottmar vyrážet další skvělou ránu hráčů v modrém. Po míče se parádně opřel Mikuš a domácí strážce branky balón vyrazil nad břevno. V závěru poločasu si šanci vybojoval Jawo, ale místo zakončení z úhlu volil přihrávku, která zakončujícího spoluhráče nenalezla.

Ve druhém dějství se obraz hry vyrovnal a šancí bylo pomálu. V 50. minutě po centru Pavlíka z pravé strany rozvlnil síť Jawo, ale stál, již po několikáté v utkání, v ofsajdu. V 58. minutě měl obrovskou šanci střídající Soukeník, který postupoval sám na gólmana, ale Vejmola jej dokázal vychytat. V 66. minutě už se ale Votroci radovali. Na přesný centr Urmy si za stopery naběhl Prekop a ve skluzu mířil přesně k tyči – 2:1. Chvíli poté byli hosté blízko vyrovnání, když na zadní tyči centr Zoubeleho hlavičkoval tísněný Klobása do tyče a odražený míč na roh skvěle vytěsnil Ottmar. Vysočina se tlačila za vyrovnáním, měla územní převahu i standardky, nasadila do hry útočníka Koubka, ovšem z branky se z brejku radovali Votroci. V 83. minutě další centr Urmy přesně hlavičkoval k tyči nekrytý Vlkanova. Za dvě minuty však bylo sníženo, když centr Smejkala z pravé strany přesně zakončil Koubek – 3:2. Gólové hody bohužel pokračovaly na straně domácích. Dvě minuty před koncem byl Vlkanova u míče dříve než Vejmola i jihlavští stopeři a jeho oblouk zapadl v síti. Hradecký hráč tak završil hattrick. Vysočina tak z východních Čech odjela zklamaná.

7.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 4:2
21.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 1:1