12.10.2018, Miroslav Fuks

Do pohárového osmifinále postoupila šťastnější Opava

Do pohárového osmifinále postoupila šťastnější OpavaV Opavě se hrálo nadstandardní utkání 3. kola MOL Cupu. Zaplněný stadión vytvořil jeho aktérům skvělou atmosféru a hráči se odvděčili velmi dobrým výkonem s šancemi na obou stranách. Štastnější nakonec byli domácí, když tři minuty před koncem proměnil penaltu Jurečka po předchozím sporném souboji Kayamby se Štěpánkem. Vysočina však ze Slezska mohla odjet s hlavou vztyčenou.

Diváci: 5019
Opava: Fendrich – Simerský, Svozil (46. Schaffartzik), M. Helebrand – Kayamba, Zavadil, Janetzký, Jursa, Kuzmanović – Juřena (77. Jurečka), Puškáč (46. Smola).
FC Vysočina: Vízek – Fulnek, Štěpánek, Vedral (77. Tlustý), Preisler – Šefčík, Šumský (77. Novotný), Machuča, Levin, Javůrek – Zoubele. Náhradníci: Kolář – Vaculík, Čáp, Hykel.

Kouč Martin Svědík oproti ligovému utkání s Chrudimí nasadil místo Tlustého, Novotného a Turyny trojici Vedral, Šefčík a Šumský.

Vysočina mohla rychle vést, ovšem dvě velmi dobré příležitosti nedokázal proměnit Zoubele, jenž v Opavě nastoupil netradičně s kapitánskou páskou a na hrotu útoku. Bohužel, vždy branku minul. Na druhé straně v rychlém sledu minuli zařízení Janetzký a Juřena. Hrál se zajímavý a bojovný fotbal ve vynikající atmosféře zaplněného stadiónu. Ve 25. minutě kopal Zavadil přímý kop dvacet metrů od branky, ovšem jeho technický pokus přes zeď stačil na brankové čáře vyhlavičkovat vracející se Štěpánek! Po půlhodině hry měli domácí dvě tutovky. Kuzmanović přetáhl svůj centr z levé strany, ale míč na druhé straně zachytil Kayamba, poslal jej před bránu, kde Simerský hlavou nejprve jen sklepl balon, pak jej předal Juřenovi, a ten netrefil odkrytou bránu! O dvě minuty později domácí znovu hrozili, když Puškáč napálil míč jen do obránce, odražený balon pak Jursa vystřelil na Vízka, který ho vyrazil před sebe a dorážka Kuzmanoviće skončila vysoko nad. Druhé dějství završila velká šance FCV, kdy Fulnekův střílený centr tečoval Svozil přímo ke kopačkám Šumského, který ihned pálil. Fendrich ale reflexivním zákrokem vyrazil míč mimo a zabránil gólu!

Jihlavský nástup do druhé půle nebyl nejlepší. Domácí během přestávky dvakrát vystřídali a na hřiště vyběhli hodně aktivně. Z tlaku však vytěžila jen několik zablokovaných střel, závarů a standardní situace, které jihlavská obrana dokázala odvrátit. V 55. minutě se hráči v modré pokusili o odpověď, kdy po pravém křídle unikl Fulnek, poslal centr na vápno, kde z hranice vápna nad branku pohotově pálil Šefčík. Tentýž fotbalista se položil do centru Javůrka v 65. minutě, ale branku hodně minul. V 69. minutě vystřelil z třiceti metrů Jursa, ale našel jen Vízkovu náruč. Chvilku poté poslal Javůrek centr do vápna, kde si na míč naskočil Vedral, ale získal pro svůj tým jen roh. V 76. minutě se ke střele z dvaceti metrů dostal Kayamba, ale vysoko přestřelil. V 78. minutě na pravém křídle pláchl Šefčík, ve vápně našel pohotově střílejícího Javůrka, který však našel jen Fendrichovu náruč. V 84. minutě byla Vysočina blízko vedení. Zoubele na vápně našel Levina, jenž technickou střelou z hranice vápna trefil tyč. Odražený balón nacentroval Novotný na hlavu Šefčíka, jenž balón poslal těsně vedle! V 86. minutě sudí hodně sporně ukázal na značku penalty po souboji Štěpánka s Kayambou. Míč si vzal Jurečka a bezpečně proměnil – 1:0. V 90. minutě po rychlém kontru pálil Kuzmanović, ale Vízek balón dokázal vyrazit. O vyrovnání se ve třetí minutě nastavení z pětadvaceti metrů pokusil Novotný, ale těsně přestřelil. V posledních vteřinách z úhlu nebezpečně pálil Štěpánek, ale Fendrich míč zkrotil.