12.10.2018, Miroslav Fuks

Šmarda: Přispěli jsme ke kvalitě pohárového utkání

Šmarda: Přispěli jsme ke kvalitě pohárového utkáníV takové kulise a atmosféře má fotbal grády. Přesvědčili se o tom fotbalisté FC Vysočina, když měli možnost být v rámci 3. kola MOL Cupu u znovuotevření opavského stadiónu. Do osmifinále smolně nepostoupili, ale na novém trávníku prvoligového nováčka zanechali velmi dobrý dojem.

Pozápasovou tiskovku za Jihlavu absolvoval netradičně asistent Michal Šmarda. Kouč Martin Svědík totiž v týdnu absolvoval reprezentační duel U21 v Bělorusku. Do Prahy se vrátil až v pátek odpoledne a po ucpaných českomoravských dálnicích do Opavy dorazil až v poločasu. Hodnocení utkání tedy ponechal na svém kolegovi: „Na zápas jsme se poctivě připravovali. Věděli jsme, že proběhne ve výborné atmosféře a na zaplněném stadiónu. S ohledem na fakt, že šlo teprve o 3. kolo MOL Cupu, tak jsme viděli velmi nadstandardní zápas, který měl výbornou fotbalovou kvalitu. Jsem rád, že náš tým byl u toho a ke kvalitnímu utkání nepochybně přispěl. Měli jsme výborných úvodních zhruba deset minut, kdy měl dobré šance Zoubele. Později jsme ale trochu vypadli z role a objevily se problémy v organizaci hry. Toto jsme si naštěstí ujasnili a naštěstí mne po půlhodině hry přežili velkou příležitost Opavy. V závěru prvního poločasu měl zase velkou možnost Šumský. Bylo nám jasné, že domácí se ve druhém dějství budou ještě více tlačit do ofenzívy. Chtěli jsme vycházet z trpělivé a funkční obrany, a chtěli jsme čekat na naši šanci z brejku. Opava, které prospěl nástup útočníka Smoly, si vypracovali náznaky šancí. My jsme měli několik zajímavých protiútoků, které jsme ale mnohdy nevyřešili kvalitně ve finální fázi. Stále více bylo jasné, že rozhodne první gól. Osm minut před koncem Levin trefil tyč a následně měl gól na hlavě Šefčík. Kdybychom v tento moment vstřelili branku, tak si myslím, že bychom vedení udrželi a postoupili bychom do osmifinále. Bohužel, místo toho jsme o chvíli později inkasovali z penalty. Fotbal už je někdy takový. Mne může těšit dobrý výkon našich kluků, kteří se do posledních vteřin rvali o vyrovnání,“ řekl úvodem svého pozápasového hodnocení Michal Šmarda.

Jak jste se vypořádali s řešením složení útoku, kde absentovali Klíma, Klobása a i Turyna? „Jak Zoubele, tak Šumský, popř. po vystřídání Javůrek, své úkoly zvládli a podali dobré výkony.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom pozápasového komentáře asistenta trenéra Michala Šmardy přinášíme slova obránce Davida Štěpánka, jenž byl aktérem rozhodující penaltové situace.