28.02.2020, Miroslav Fuks

Generálka nabídla málo vídanou přestřelku

Generálka nabídla málo vídanou přestřelkuNebyla to generálka, která by potěšila trenéry či členy fanklubu defenzivního fotbalu. Duel FCV proti Ústí nad Labem totiž na umělé trávě nabídl málo vídaných devět branek. Vysočina po celé utkání vedla, což jí nakonec vydrželo i do poslední minuty - 5:4 (2:0). Dvakrát se za domácí trefil Jakub Rezek a po jedné brance přidali Lukáš Vaculík, Matěj Koubek a Matúš Lacko.

přát., pátek 28.2.2020, 14:00, záznam
5:4
(2:0)
Ústí nad LabemÚstí nad Labem

Góly: 10. a 74. Rezek, 13. Vaculík (pen.), 71. Koubek, 79. Lacko – 55. Matějka, 74. Strada, 76. a 81. Drame
ŽK: 87. Mikuš
Rozhodčí: Hocek
FC Vysočina: Vejmola (46. Veselý) – Křišťál (69. Mikuš), Diouf (76. Pojezný), Tlustý, Javůrek – Vaculík (60. Arroyo), Lacko – Smejkal (60. Koubek), Fortelný, Rezek (76. Novotný) - Zoubele.
Ústí nad Labem: Plachý – Písačka, Pimpara, Brak, Prošek – Valenta, Bílek, Peterka, Strada – Matějka, Bassey Náhradníci: Tvrdoň, Škoda, Hudec, Richter, Drame, Miskovič, Černý, Chodora, Zuza
Stanice TV prenosu: záznam

Vysočina si v první půli vytvořila dvě velké gólové příležitosti a byla v nich maximálně efektivní. V 10. minutě dostal Rezek přihrávku do náběhu od Zoubeleho a trefil se levačkou nechytatelně na přední tyč pod víko – 1:0. Za pouhé tři minuty pronikl do vápna Smejkal, byl faulován Pimparou a sudí nařídil pokutový kop. Z něj se nemýlil Vaculík, Plachý se natahoval marně – 2:0. Ústí nad Labem mělo hlavně v první půli více šancí, než Jihlava, ale v koncovce se svěřencům trenéra Křečka nedařilo. Strada ve velkých možnostech po brejcích jednou pálil vedle a podruhé do levé tyče Vejmolovy branky. Chvíli předtím zase při samostatném nájezdu neuspěl Bassey, když jej Vejmola skvěle vychytal. Neujala se ani šance Valenty po rohovém kopu těsně před přestávkou.

Druhá půle, zejména tedy fáze mezi 71. a 81. minutou, byla na branky neskutečně bohatá. Vše předznamenalo snížení z kopačky Matějky v 55. minutě, který dorazil do sítě míč, který předtím vyrazil Veselý při šanci Drameho – 2:1. V 71. minutě Vysočina znovu vedla o dvě branky, když Koubek přesnou střelou k tyči zužitkoval přihrávku od Rezka – 3:1. O chvilku později to bylo zase jen o jednu branku, neboť vlevo unikl Drame a jeho náhru uklidil do sítě Strada – 3:2. Zdánlivý klid Vysočině vrátila 75. minuta, kdy se Lacko ve vápně narazil s Rezkem, který byl u kulatého nesmyslu dříve, než gólman, a dopravil jej v krkolomné pozici do sítě – 4:2. Za necelou minutku ale snížil na 4:3 Drame, který nadvakrát překonal Veselého. Asi nejhezčí branku utkání nabídla minuta 79., v níž Javůrek zleva poslal přízemní přihrávku do vápna a Fortelný ji chytře pustil za sebe na nabíhajícího Lacka. A zkušený středopolař utaženou placírkou z osmnácti metrů nechytatelně skóroval – 5:3. Skóre dostalo konečnou podobu za další dvě minuty, kdy Strada našel při brejkové situaci Drameho, jenž se v utkání trefil podruhé – 5:4.

Jak brankovou přestřelku v generálce okomentoval domácí lodivod Radim Kučera? „Myslím si, že jsme sledovali hodně zajímavý zápas. Pokud by vždy padalo 9 branek, tak by všude chodilo množství diváků. Viděl jsem hodně chyb v naší defenzívě, při nichž jsem na lavičce několikrát vybouchl. My si je rozhodně zkraje příštího týdne ukážeme a rozebereme u videa. Utkání bylo na můj vkus hodně otevřené, vzadu jsme měli velké díry. Vyhráli jsme nezaslouženě, protože si Ústí vypracovalo více gólových příležitostí. My jsme dnes v defenzívě působili hodně hloupě a naivně. Přestože jsme vyhráli, tak tento duel vnímám jako cennou facku a poučení. Možná je to před startem jara lepší.“

Kučera k zápasu dále řekl: „Předchozí přípravné duely jsme zvládali s větší grácií a suverénnějším dojmem. S mnohem větší herní jistotou. Dnes tomu tak nebylo a já dost dobře nevím proč. Možná k tomu přispěl fakt, že jsme celý týden trénovali na přírodní trávě a teď jsme přešli zase na umělku. Takže dnešní výkon mohl být i o přístupu hráčů k zápasu. Přišlo, že někteří tomu nedali 100% a hlavně se týden před mistrákem nechtěli zranit. Klidně se jim ale může stát, že pak budou překvapení, když do prvního utkání nenastoupí. A všichni víme, že úvodní jarní kola budou hodně rozhodovat o tom, do jaké podoby základní jedenáctka vykrystalizuje. V týmu dnes panuje konkurence a každý hráč si o místo v sestavě říká při každém utkání i tréninku.“

Jak generálku proti Ústí nad Labem zhodnotil středopolař Jan Fortelný? Více na Ježour TV.

3.kolo | Ústí nad Labem - FC Vysočina | 2:0
15. | FC Vysočina - Ústí nad Labem | 1:2