10.10.2020, Miroslav Fuks

Juniorka má první body v MSFL – veze jasnou výhru z Velkého Meziříčí

Juniorka má první body v MSFL – veze jasnou výhru z Velkého MeziříčíJuniorka FC Vysočina se až na 11. pokus dočkala premiérového bodového zisku v MSFL. A rovnou jasného vítězství na půdě favorita – Velkého Meziříčí! Jihlavský tým do duelu vyběhl posílen o osm fotbalistů, kteří figurovali v osmnáctičlenné nominaci na pohárový duel proti Brnu, a soupeři, za nějž nastupuje množství bývalých hráčů FC Vysočina, nedal šanci - 0:5 (0:2).

Rozhodčí: Dědek – Marek, Richtár
Velké Meziříčí: Kruba – Puža, Kriegsmann, Bouček, Dolejš (78. Sysel), Šuta (58. Mirek Malata), Mezlík (46. Partl), Nedvěd, Plichta (72. Marek Malata), Demeter (83. Crkal), Komínek.
FC Vysočina B: Jágrik – Havlín (81. Vácha), Vedral, Pojezný, Horák - Tureček (78. Zúbek), Ritter (57. Franěk) – Matulka (51. Lát), Ševčík, Chok – Araujo-Wilson (46. Kolčava). Náhradníci: Doležal – Vraspír.
Stanice TV prenosu: záznam

Skóre utkání otevřela nová mladičká posila z Brna Michal Ševčík, který též ve druhém dějství zvyšoval s přispěním teči domácího hráče na 0:5. Důležitou branku do šatny na 2:0 zaznamenal Chok Dau a další uklidnění pro jihlavské juniory přinesla penalta, kterou v 53. minutě proměnil Adam Ritter. Vysočina hrozila rychlými brejky, přičemž jeden z nich byl též u zrodu gólu na 0:4, kdy Chok nabídl lehké skórování Václavu Havlínovi. V závěru utkání do zápasu juniorky poprvé zasáhl stejnojmenný syn brněnské legendy a též bývalého hráče i trenéra FC Vysočina – Marka Zúbka.

„Od začátku utkání jsme více drželi balón a kombinovali. Dlouho jsme se ale nemohli dostat přes zataženou obranu domácích. Navíc Velké Meziříčí chodilo do nebezpečných brejků. Důležité bylo, že jsme v 20. minutě šli do vedení a ještě zásadnější byla branka na 0:2, kterou Chok vstřelil těsně před odchodem do kabin. Ve druhém dějství jsme nadále kontrolovali hru a přidali další tři góly. Hráči zaslouží poděkování na kompaktní výkon a také za fakt, že jsme poprvé v sezóně udrželi nulu na kontě inkasovaných branek. Těší mne, že jsme utkání před nadcházející fotbalovou pauzou zvládli,“ řekl k duelu trenér Michal Kadlec.