25.05.2015, Miroslav Fuks

Juniorka se s Hradcem rozešla smírně

Juniorka se s Hradcem rozešla smírněJuniorský mančaft FC Vysočina do posledního domácího duelu v tomto ročníku nevstoupil dobře. V rozmezí 10. a 11. minuty dvakrát inkasoval z kopaček hostujícího Schejbala. Jan Zábrodský a David Klusák však do 24. minuty dokázali vyrovnat. Další branky ale ve zbytku utkání nepadly a tak se týmy rozešly smírně 2:2 (2:2).

Diváci: 70
FC Vysočina: Kotnour – Addo, Zábrodský, Mlakić, Klusák - Veselský, Spirkoski, Kučera (59. Fiala), Batioja (46. Demeter) - Duba (83. Urbánek), Kelbler (46. Hron).
Hradec Králové: Ordelt – D. Drozd, Heger (66. Ngandu), Ptáček, Fenz, Lacina, P. Drozd, Vobejda (28. Hrabar), Shejbal (84. Šejvl), Kraják, Zezula.

Domácí do zápasu nasadili testovaného ghanského pravého beka Daniela Adda. Vstoupili do něj lépe a od úvodních minut svého soupeře přehrávali ve všech ohledech. Aktivní byl především Batioja, jehož rychlost činila soupeři problémy. Úvodní branku střetnutí však paradoxně vsítili hosté z východu Čech. V 10. minutě se Shejbal prohnal středem hřiště a přesně mířenou ranou nedal Kotnourovi šanci zazářit - 0:1. Opařená Jihlava záhy inkasovala podruhé. Tentýž hráče se v 11. minutě zjevil jako blesk z čistého nebe na hranici velkého pokutového území. Přesná ulička si Shejbala našla a Hradec vedl o dvě branky - 0:2. Jenže to nebylo všechno a drama pokračovalo. Hradečtí, upokojeni rychle získaným vedením, v obraně hráli až přespříliš laxně. Ve 13. minutě se po závaru v hradeckém pokutovém území nejlépe zorientoval Zábrodský, k němuž se odrazil skákající míč a jihlavský obránce ho z pro něj trochu nezvyklé pozice dorazil do brány - 1:2. Pak se hra na chvilku zklidnila, přesto byli domácí lepším týmem. Ve 23. minutě byl Batioja faulován v pokutovém území a rozhodčí Adámková bez váhání odpískala pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Klusák, kapitán Vysočiny, a ranou k tyči nedal Ordeltovi sebemenší šanci. Do konce první půle mohl senzační obrat dokonat Duba, jenže v obou svých velkých šancích selhal. A tak oba týmy odešly do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhé půle nastoupila Vysočina s obměněným kádrem. Především odešel aktivní Batioja, na jehož místo nastoupil Demeter, jenž se stal v průběhu jara hráčem prvoligového A-týmu. Ale ani tenhle kreativní středopolař nepomohl týmu ke kýženému obratu. Hra se sice přelévala ze strany na stranu, výraznější šance však k vidění nebyly. Za zmínku stojí pokus Ptáčka, který však z hranice malého vápna nedal. Největší šanci druhé půle tak měl Kraják v 62. minutě, proti němu ale výborně vyběhl Kotnour a ve skórování mu zabránil. I proto utkání skončilo spravedlivou remízou 2:2.

"Dnes se zrodila spravedlivá remíza, kdy oba celky neproměnily řadu tutovek," uvedl po utkání trenér juniorky Pavel Procházka.

7.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 0:3
21.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 2:0