10.04.2016, Juniorskaliga.cz

Juniorka v Plzni umřela na neproměňování šancí

Juniorka v Plzni umřela na neproměňování šancíJuniorský tým v Plzni nastoupil posílen o několik hráčů z kádru "áčka", podal dobrý výkon a vytvořil si mnoho šancí, jenže neproměnil žádnou a naopak inkasoval jediný gól utkání z kopačky Končala. Osmý celek soutěže tak porazil desátý nejtěsněji 1:0 (1:0).

Diváci: 80
Plzeň: Juraši – Petr (35. Skála), Doležal, Piroch, Sedláček, Boček (75. Novák), Provod, Kule, Končal, Brožík, Glazer.
FC Vysočina: Kolář – Kryštůfek, Kriegmann, Rychetník (58. Vitásek), Mlakić - Štěpánek, Demeter - Maruš, Batioja, Fulnek (70. Šerý) - Duba.

Už v sedmé minutě utkání se hosté dostali do velké příležitosti ke skórování, ve které se ocitl Maruš. V brejku se snažil překvapit domácího gólmana, ale nakonec míč skončil pouze na boční síti. Po sérii akcí na obou stranách se do další výrazné šance dostali také Viktoriáni v sedmadvacáté minutě, Provodova rána ale pouze orazítkovala břevno jihlavské svatyně. O dvě minuty později byla v akci znovu hostující brána. Střela Plzně skončila na tyči a ani dorážka jednoho z domácích neskončila v síti. Brankář Kolář ji dokázal vytěsnit mimo. Sérii útoků vystřídal poté zase kontr hostů, Demeter však svým projektilem na Jurašiho nevyzrál. Nakonec se ani jeden z týmů do konce první půle nedokázal prosadit a do kabin tak šly oba celky za takového stavu, jaký na ukazateli skóre svítil i před úvodním výkopem, tedy 0:0.

Úvod druhého poločasu byl hodně zajímavý. Nabídl totiž dvě obrovské šance. Tu první zahodil Maruš, jenž šel úplně sám na plzeňského brankáře, dokázal ho obejít, ale následnou střelu z deseti metrů nedokázal poslat do prázdné branky, která před ním zívala. Na opačném konci hřiště pak zmařil svou šanci také před prázdnou svatyní domácí Končal. Na úvodní branku zápasu se tak stále muselo dále čekat. Nakonec se to povedlo v pětapadesáté minutě, kdy svou předchozí minelu odčinil Končal, jenž svůj průnik dokázal přetavit ve vedoucí branku. Hosté poté museli otevřít hru a dostali se do několika dalších ohrožení před domácí brankou, ale gólman Viktorie dokázal vždy svůj tým podržet. V samotném závěru utkání pak měla Jihlava možnost srovnat nepříznivý stav, když měla k dispozici standardní situaci. Do vápna dokonce přiběhl také brankář Vysočiny Kolář, ale ani on svému celku nepomohl. Plzeň si tak dokázala pohlídat nejtěsnější možný náskok a na svém hřišti brala plný počet bodů.

"V Plzni jsme sehráli jedno z nejlepších utkání jarní části. Do zápasu jsme dobře vstoupili, ovšem později přišla dobrá fáze domácího celku, kdy jsme mohli inkasovat po standardních situacích. Tyto momenty jsme přečkali a v dalších minutách jsme už byli dominantní. Vytvořili jsme si a neproměnili jsme 5 nebo 6 gólových možností. Klíčový moment duelu nastal zkraje druhé půle, kdy Maruš šel sám na gólmana, obešel jej, ovšem z deseti metrů minul branku. Chvíli poté domácí po našem brejku prošli středem a skórovali. V dalších minutách jsme intenzivně usilovali alespoň o vyrovnání, ovšem tentokrát nám nebylo přáno. Přesto chci bez známek alibismu říci, že dnes zvítězil fotbal nad bodovým ziskem," sdělil po zápase trenér Josef Vrzáček.

9.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 2:4
23.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 2:0