16.08.2015, Miroslav Fuks

"Předzápas" lépe vyšel Slavii

”Předzápas” lépe vyšel SlaviiStejně jako před týdnem proti Jablonci, tak i nyní došlo ke shodě soupeřů v rámci Juniorské ligy a SYNOT ligy. Dopolední duel v Jihlavě vyšel lépe Slavii, která zvítězila 1:2 (0:0). Domácí juniorka tak po 4. kole stále čeká na první vítězství v soutěži. Gólově se dokázal prosadit pouze Dominik Pedro.

Diváci: 100
FC Vysočina: Soukup – Hron, Kriegsmann, Rychetník (84. Hekerle), Mlakić – Spirkoski (63. Pedro), Zábrodský - Klusák, Štěpánek (46. Duba), Fiala (57. Šerý) – Klíma.
Slavia: Otáhal – Routek, Gilian, Broukal, Pelyak, Zoubek (46. Kuchta) – Veselý (88. Doležal), Vavrouš, Kocourek – Batka, Fotr (57. Valenta)

Do zápasu vstoupili mnohem lépe domácí fotbalisté, na kterých bylo vidět odhodlání získat první vítězství v sezóně. Snažení bylo doplněno také o několik střeleckých pokusů, ale ty buď neletěly mezi tři tyče nebo je zastavil brankář Otáhal. Ve 37. minutě viděl žlutou kartu domácí Klíma, ale ani z následné standardní situace Slavia nezahrozila, a poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

I ve druhé půli byla Vysočina aktivnějším celkem, ovšem, jak už to ve fotbale bývá, více branek dokázali vstřelit hosté. V 51. minutě si s nebezpečnou střelou poradil brankář Soukup a ihned poté byl kartou potrestaný Routek a to hru malinko přibrzdilo. Změna přišla až v 66. minutě, kdy se poprvé o slovo přihlásil  Kuchta, který poslal sešívané do vedení - 0:1. Náskok však Slavii nevydržel příliš dlouho, už o deset minut později se totiž podařilo vyrovnat Pedrovi, který byl na hřišti necelých patnáct minut - 1:1. Když už to vypadalo, že by si týmy mohly rozdělit po jednom bodu, přišla další chvíle Kuchty, který po rohovém kopu vstřelil svůj druhý gól a jak se později ukázalo, tak také vítězný - 1:2. Jihlavě se již srovnat nepodařilo a to ani v samotném závěru, kdy na standardní situaci přispěchal i brankář Soukup, ale svého kolegu Zlámala ze Synot ligy nenapodobil.

"Po nevydařeném duelu v Jablonci jsme se doma proti Slavii chtěli výsledkově i herně rehabilitovat. Hodně jsme na tom v týdnu pracovali. Bohužel, zatímco s kvalitní a bojovným výkonem mužstva jsem mohl být spokojen, tak výsledkově nám zápas nevyšel. Do prvního dějství jsme vstoupili aktivně a vytvořili jsme si několik nadějných příležitostí. V této fázi jsme soupeři měli vstřelit branku. Jenže nestalo se tak. Do druhého poločasu jsme přidali na aktivitě a vytvořili jsme si tlak. Naopak jsme po chybě inkasovali první branku utkání. Dokázali jsme na ní odpovědět vyrovnávacím gólem a tlačili jsme se za vítěznou brankou. Místo toho však v 81. minutě přišla vítězná branka Slavie, která podle po jediném rohovém kopu "sešívaných" ve druhé půli. Přes porážku mne těší nasazení hráčů a věřím, že výkon v tomto utkání a práce hráčů v trénincích jsou příslibem do dalších kole," řekl k utkání trenér Josef Vrzáček.

4.kolo | Slavia - FC Vysočina | 4:0
18.kolo | FC Vysočina - Slavia | 0:0