13.05.2012, Miroslav Fuks

Skvěle! Vysočina veze nádherné tři body z Brna !

Skvěle! Vysočina veze nádherné tři body z Brna !Vysočina učinila obrovský krok ke Gambrinus lize! Zvítězila 0:2 (0:0) v nesmírně vypjatém derby na půdě Brna, čímž ukončila třináct zápasů trvající sérii Zbrojovky bez prohry! Pod důležitý tříbodový zisk se svými brankami podepsali Michal Veselý a Stanislav Tecl.

Diváci: 2345
Brno: Doležal - Pašek, Pernica, Šíma, Šoljič - Fall (57. Doležal II.), Koloušek (68. Sedláček), Hromek, Lutonský (77. Michna) - Chigou, Švancara
FC Vysočina: Blažek – Obert, Halama, Tlustý, Gavrić – Vaculík (65. Veselý), Karlík, Velický, Kučera (86. Helísek) – Sedláček, Tecl (89. Komárek).

Trenér Roman Pivarník i v těžkém utkání vsadil na dva útočníky, ovšem v sestavě učinil hned dvě změny. Dotkly se záložní řady, kde nenastoupili Jungr a Mešanović a místo nich dostali důvěru Karlík a Kučera.

Úvod prvního dějství byl hodně opatrný. K první střele zápasu se dostal až v 11. minutě Vaculík. Doležal jeho pokus dokázal nadvakrát zlikvidovat. Nadějněji z jihlavského pohledu vypadala 25. minuta, kdy Obert nahrál Kučerovi, ten se uvolnil a nacentroval na zadní tyč. Zde se k míči ve skluzu dostal Vaculík, ovšem mezi tři tyče ho dopravit nedokázal.  Zbrojovka byla blízko gólu v minutě 29. Po levé straně potáhl míč Lutonský, přihrál jej na Švancaru a ten z úhlu z deseti metrů orazítkoval tyč Blažkovy brány! Míč poté poskakoval ještě před pokutovým územím, ale Jihlava tento těžký moment zvládla. Na tutové šance bylo vyrovnáno v 38. minutě. Zbrojovka zahrála špatně ofsajd systém a nechala za sebou Sedláčka, který se řítil sám na bránu. Fantastickým zákrokem se však předvedl gólman Doležal, který vytáhl míč mimo bránu. Tentýž brankář se vyznamenal i ve 42. minutě po střele Kučery. Ten napřáhl z hranice velkého vápna a brněnský brankář vytáhl míč na rohový kop. I Zbrojovka však měla v závěru šanci. Ve 44. minutě se po odraženém míči dostal za záda obránců Koloušek a možná byl trošku překvapen, že se dostal až před Blažka. Ten ukázal své kvality a zkušenost a míč nohou vyrazil.

Vysočina druhou půli začala lépe, než domácí celek. Ve 48. minutě Tecl nahrál Vaculíkovi a ten do vápna posla přesný centr na Sedláčka. Jeho hlavička byla nebezpečná, Doležal plachtil vzduchem a míč dokázal vytěsnit nad. V dalších minutách hosté zahrávali dva nebezpečné rohy, které však domácí dokázali odvrátit. V 55. minutě měla Vysočina další šanci. Kučera potáhl brejk, uvolnil doleva Tecl, ten si zasekl obránce a technickou střelou překonal Doležala. Brno však na čáře zachránil dobíhající a hlavičkující Šoljič. Zápas se obecně pořádně rozběhl a dramatických momentů přibývalo. V 58. minutě zahrával Koloušek přímý kop z velice dobré vzdálenosti. Jeho pokus mířící do volného koutu brány dokázal vyhlavičkovat vracející se Tlustý. V 60. a 63. minutě hlavičkoval po dobrých centrech kanonýr Chigou, jenže vždy narazil na spolehlivě chytajícího Blažka. V 68. minutě se znovu připomněla Vysočiny. Druhý ze zahrávaných rohů se dostal k jejich exekutorovi Gavrićovi, ten našel střídajícího Veselého, jenž balón posunul na křídlo na Velického. Jeho balón našel na malém vápně nabíhajícího tísněného Tecla, jehož teč šla jen těsně vedle zadní tyče. Vysočina se dočkala v 75. minutě. Gavrić hodil dlouhý aut do vápna na Sedláčka, který ho skvěle prodloužil do malého vápna na důrazného Veselého, a bylo to 0:1! Brno se vrhlo do útoku, ale narazilo. V 79. minutě Gavrić vytáhl míč a nádherně za obranu vysunul Tecla. Ten zopakoval 55. minutu - posadil na zem stopera a tentokráte se už dočkal zasloužené branky - 0:2! V dalších minutách Brnu nebylo možné upřít snahu, jenže narážela na soustředěnou defenzívu Vysočiny. Navíc se musela mít na pozoru před jihlavskými brejky. Například v 84. minutě se krásně prosmýkl brněnskou obranou Kučera a gólman Doležal měl hodně práce, aby míč vyrazil na roh. To bylo z přehledu šancí v tomto utkání vše. Vysočina veze domů nesmírně cenné tři body!

14.kolo | FC Vysočina - Brno | 1:0
28.kolo | Brno - FC Vysočina | 0:2