07.10.2020, Miroslav Fuks

Štastný pohárový postup slaví prvoligové Brno

Štastný pohárový postup slaví prvoligové BrnoNa liduprázdné brněnské Srbské se odehrál zcela vyrovnaný duel 3. kola MOL Cupu. Druholigová Vysočina si v utkání vypracovala více velkých šancí, než prvoligoví domácí, přesto se nakonec z postupu do osmifinále radovala Zbrojovka. Jedinou branku zápasu zaznamenal po chybě v jihlavské rozehrávce v 87. minutě Šumbera - 1:0 (0:0).

Rozhodčí: Černý – Poživil, Dobrovolný
Brno: Floder – Štepanovský, Gajić, Hlavica, Šural, Bariš (46. Vaněk) - Moravec (61. Reiter), Sedlák, Koudelka (46. Hladík) - Fousek (46. Vintr), Přichystal (77. Šumbera).
FC Vysočina: Lancman – Křišťál, Štefánek, Vlček – Lacko (80. Araujo-Wilson), Červ - Svoboda (46. Vedral), Ritter (62. Tureček), Peřina – Smejkal, Arroyo (73. Matulka). Náhradníci: Jágrik - Horák, Pojezný.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Aleš Křeček v pohárové sestavě učinil čtyři změny oproti ligovému duelu s Prostějovem. Místo Číže, Vedrala, Turečka a Horáka nastoupili Lancman, Křišťál, Ritter a Arroyo.

Brno bylo v úvodních minutách aktivnějším celkem, ale z územního tlaku žádné šance nevytěžilo. O první střelu se v 7. minutě postaral Štěpanovský, ale jeho pokus zpoza vápna byl nepřesný. Na druhé straně ve 13. minutě zahrozil Smejkal, ale jeho pokus byl obránci zablokován. Následně Vysočina zahrála hned tři rohy v řadě, z nichž nejnebezpečnější byl ten třetí, po němž Štefánek hlavičkoval nad břevno. V 16. minutě Vysočina zahrávala přímý kop z nadějné pozice, ovšem Smejkal našel jen Floderovy rukavice. Vzápětí na druhé straně nad branku zakončoval v pádu Štěpanovský. V 25. minutě měl velkou šanci Arroyo po přihrávce Svobody z pravého křídla. Na penaltě však nadějný balón netrefil. V 38. minutě se ke střele dostal agilní Štěpanovský, ovšem jeho střela po nahrávce Přichystala branku hodně minula. Ve 41. minutě po centru Peřiny pálil Svoboda, ale branku minul. Nebylo tak divu, že úvodní dějství branku nenabídlo.

Jihlava do druhé půle vstoupila nadějně dvěma rohy, ale po druhém z nich Brno pustila do rychlého kontru a největší šance v utkání. Rychlou akci v 50. minutě nastartoval Moravec, který nahrál Hladíkovi a ten vyslal do ještě lepší pozice Štěpanovskému, jehož střelu z pravé strany vápna Lancman špičkou pravé nohy vyrazil! Vysočina se odpověď povedla v 58. minutě, kdy Smejkal přihrál z pravé strany vápna do druhé vlny Ritterovi, ten ovšem z velmi slušné pozice nevyslal razantní pokus a Floder tak jeho zakončení mířící k tyči zastavil. V 64. minutě si Peřina zleva míč zasekl do středu ke střele pravou nohou, ovšem těsně přestřelil. V 68. minutě zahrával standardku zleva Lacko, ve vápně našel hlavu Štefánka, ale ten usměrnil míč jen těsně vedle branky. V 74. minutě měla Vysočina další velkou šanci, když zleva odcentroval Peřina, našel ve vápně Smejkala, jenž pálil z první, ale Floder pokus skvěle vyrazil. V 84. minutě z dvaceti metrů z první pálil Smejkal, ale branku o půl metru přestřelil. Vysočina byla v závěru lepším celkem, ale v 87. minutě trestuhodně chybovala v rozehrávce před svojí brankou a inkasovala. Ke střele se dostal Šumbera a z hranice vápna se štěstím a za přispění teči prostřelil gólmana Lancmana i hostující obránce ve vápně – 1:0. Hektický závěr nabídl jihlavskou snahu, nikoli však šance, takže zcela vyrovnaný pohárový duel skončil šťastným postupem Brna.